Klub prešovských abstinentov, ktorý sídli v Prešove, zorganizoval už dvanásty ročník plesu.
PREŠOV. Pri príjemnej atmosfére sa v metropole Šariša zišlo 75 hodí z celého Slovenska. Bratislava, Žilina, Prievidza, Tornaľa, Levice, Handlová, Humenné, Predná Hora.
„Zastúpené boli naozaj všetky vekové kategórie. Účastníci boli abstinenti, rodinní príbuzní, sympatizanti, priatelia, známi, kamaráti,“ prezradila za Klub prešovských abstinentov jedna z účastníkov plesu Jana Závadská.
Všetci spoločne sa zišli v jedálni SOŠ podnikania v Prešove (Masarykova ulica). O spríjemnenie večera sa postarali žiaci z miestnych škôl. Programom sa predstavili Súkromná základná umelecká škola Grimmy (tance pod vedením Ingrid Fabian) a Základná umelecká škola Jána Pöschla v Prešove (pod taktovkou manželov Leškovcov).
„Obe telesá predviedli originálne a jedinečné čísla a vyslúžili si od divákov obrovské ovácie,“ povedala Závadská a ako podotkla, už tradične to bolo bez nároku na honorár.
Alkohol im nechýbal
Večerom sprevádzalo manželské Duo Music z Humenného. Ako to už na plesoch býva, účastníkov čakala tiež aj bohatá tombola. Medzi plesajúcich na krátko zavítala aj primátorka Prešova Andrea Turčanová (KDH), ktorá bola podľa slov Jany Závadskej „príjemným a milým prekvapením pre všetkých účastníkov, čoho prejavom bol obrovský potlesk“.
Po ďalšom vydarenom večere sa všetci zhodli na jednom – o rok sa radi stretnú znova. A to i napriek tomu, že na tomto netradičnom plese si nevypijú ani kvapku alkoholu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári