Nedeľa, 28. máj, 2017 |Meniny má Viliam

Bardejov zostáva v hre o celkové prvenstvo

Futsalisti Partizána Bardejov odohrali zápas ôsmeho kola 3b extraligy na domácej palubovke.

Pavol Vaľko - opora Bardejova.(Zdroj: Jozef Mačejovský)

BARDEJOV. Domáci boli pred zápasom favorit, no súpera zo Starej Ľubovne nemohli podceniť. Bardejov vyhral prvých päť duelov, potom ale prišli prehry v Humennom a v Košiciach.

Prípadná ďalšia strata bodov by mohla znamenať koniec cieľa, ktorým je skončiť v tohtoročnej 3b extralige na prvom mieste.

Zápas bol dlho na vážkach

Úvod zápasu vyšiel domácim výborne a už v prvej minúte vsietil úvodný gól Kočiš. Hostia sa ešte poriadne nestihli spamätať a gólman Ľubovne vyťahoval loptu zo svojej siete druhýkrát.

Autor druhého gólu bol Babej. Domáci sa uspokojili, čo hostia využili a Marušinský dokázal znížiť na 2:1.

V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no nebezpečnejší bol Bardejov, ktorý si dokázal vytvoriť aj viac gólových šancí.

Hostia sa snažili hrať na brejky, mali aj zopár nebezpečných striel, no brankár Pangrác bol pozorný.

Hrabčák pridal tretí gól štyri minúty pred záverom, následne ešte výsledok poistil Voroňák. Hosťujúci Kyšeľa v poslednej minúte nechytateľnou strelou skorigoval výsledok.

Kapitán Bardejova Norbert Sališ ohodnotil duel takto: „S Ľubovňou boli oba zápasy špecifické. Je to mladé, behavé mužstvo, ktoré hrá viac futbal ako futsal. Stretnutia boli síce veľmi fyzicky náročné, ale veľa záležalo aj na našej trpezlivosti. Hneď na začiatku zápasu sme zahrali pekný signál, po ktorom sme už v prvej minúte viedli. Gól na 2:0 nás až veľmi upokojil a na chvíľu sme prestali hrať, čo súper hneď trestal. Veľa šancí už v prvom polčase zmaril hosťujúci brankár. V druhom dejstve sa stav dlho nemenil, aj keď náš tlak bol enormný. Zahodili sme množstvo vyložených šancí. Nakoniec sme sa presadili po rohu. V závere hostia hru otvorili a inkasovali štvrtýkrát. Náš výkon bol zodpovedný, koncentrovaný, po dvoch prehrách vonku sme sa pred záverom sezóny potrebovali nakopnúť a získať povinné tri body. Zápas možno nebol naoko atraktívny, ale aj také duely bývajú.“