Pondelok, 27. február, 2017 |Meniny má Alexander

Prvý finálový pohárový zápas prešovskí hádzanári prehrali

Po prvom zápase finále pohára mužov sú bližšie k zisku trofeje hádzanári Hlohovca.

(Zdroj: TASR/Martin Palkovič)

Po prvom zápase finále Slovenského pohára mužov 2015/2016 sú bližšie k zisku trofeje hádzanári HC Sporta Hlohovec.

HLOHOVEC, PREŠOV. Zverenci trénera Martina Liptáka zužitkovali v stredajšom stretnutí výhodu domáceho prostredia, keď nad obhajcami lanského prvenstva z Tatrana Prešov zvíťazili 30:24 (16:14).

Hlohovčania potrebujú na zisk premiérového triumfu zvládnuť ešte budúcotýždňovú odvetu, ktorá je na programe v stredu 3. februára od 18.00 h v centre Šariša.

Naopak, hráči Prešova budú mať ešte 60 minút na otočenie súboja o druhú najcennejšiu domácu trofej, ktorú doteraz získali celkovo devätnásťkrát a v ére samostatnosti dvanásťkrát, z toho deväťkrát za sebou.

Priebeh stretnutia

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. Ako prví si aspoň dvojgólový náskok vypracovali Prešovčania, na konci úvodnej desaťminútovky ich L. Urban poslal do vedenia 7:5. Domáci však otočili na 9:8 a následne oni vyhrávali 13:10 v 22. min.

Z náskoku sa hráči Sporty dlho netešili, keď o tri minúty neskôr bolo už vyrovnané 13:13. Zverenci kouča Liptáka však do prestávky ešte stihli svojmu súperovi odskočiť na 16:14.

Hneď po zmene strán pridali Hlohovčania sedemnásty gól a aj v ďalšom priebehu si udržiavali vedenie. Štvrťhodinu pred koncom mali náskok troch gólov (23:20). Domáci po diskvalifikácii pivota Tatrana Kopča zvýšili rozdiel na štyri presné zásahy (24:20).

Prešovčania potom na chvíľu zdramatizovali vývoj duelu, keď v 56. min znížili na 23:25.

Vzápätí však Zaťko, Ďuriš, Hriňák a Laho zveľadili vedenie Sporty na 29:23. Šesťgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj po záverečnom hvizde prvého finále domácej pohárovej súťaže.

O držiteľovi SP sa definitívne rozhodne až o týždeň v Tatran handball aréne.

Štatistika

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 30:24 (16:14)

Zostavy a góly:

Sporta: Kašťák, Žernovič, Konečný - Guzy 7, Pánis, Švorc, Hriňák 2, Laho 4/2, Sivák 2, Hajko, Ľ. Ďuriš 4, Janíček, Vaňko 1, Péchy, F. Zaťko 9, Majbík 1

Tatran: Božič, Čupryna, Čikarev - M. Šárpataky, Kopčo 2, Wilga, D. Krok 2, Kríž 1, L. Urban 5, Furlan 6/1, Pekár, Rešovský, Číp 4, Tribus, Antl 4/1

Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 3 - 3, ČK: 48. Kopčo (Prešov), rozhodovali: Brunovský a Čanda, 550 divákov