V súčasnosti je v meste 19 kilometrov cyklociest, ktoré sú pomerne vyťažené. V budovaní ďalších chce mesto využiť externé zdroje. Tento rok vybudujú iba jeden.
PREŠOV. Mesto Prešov má rozpracované cyklistické trasy. Podľa viceprimátora Štefana Kužmu (SDKÚ) určili konkrétnych úradníkov, ktorí majú urýchlene rozbehnúť prípravu projektov a majetkové vysporiadanie pozemkov.
Až 95 percent prostriedkov chce mesto čerpať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
Tam má Prešov a okolité obce možnosť čerpať 5,2 mil. eur. Kto bude skôr pripravený, ten môže začať stavať.
Ďalšie financie sa dajú čerpať v rámci Eurovela 11, kde sa 50 percentami nákladov bude podieľať aj prešovská župa.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári