Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tholt je na svoj tím hrdý

Svidníčania našli uplynulý týždeň svoj volejbalový domov v Giraltovciach.

Proti Prievidzi im to prinieslo šťastie v podobe výhry 3:1 na sety.

SVIDNÍK. Z pohľadu osudu prvého setu rozhodol servis venezuelského legionára Emersona Rodrigueza. Rozbehnutí Prievidžania už koncovku z rúk nepustili a výborne vstúpili aj do druhého dejstva.

Domáci ale vo výbornej atmosfére postupne získali pevnú pôdu pod nohami. Prvý setbal v tomto dejstve mala Slávia za stavu 24:21 a hoci súper vyrovnal, Labik dvoma bodmi akúkoľvek ďalšiu drámu rázne stopol.

Hrdý tréner

Pre scenár tretieho setu bolo kľúčové, že v jeho druhej polovici odišiel hosťom servis. Štvrtý set „odpálil“ Pavelka, po ktorého servise vyhrávala Prievidza 6:1, ale Svidníčania sa vyviesť z rytmu nenechali a postupne sa sami ujali vedenia 11:10.

Fanúšikovia si užívali každú výmenu, nálada v hľadisku gradovala. Za stavu 22:21 zaplachtil Ščerba dvoma esami a po neúspešnom útoku Mateja Hukela bolo rozhodnuté.

„Už v prvom sete sme viedli, ale zasekli sme sa pri kvalitnom podaní Rodrigueza. Mali sme problém s prihrávkou, ale postupne sme sa zlepšili, ustáli sme tlak Prievidze a súper znervóznel. Naopak, nám narástli krídla a poviem to len jednou vetou, v tomto zápase som bol na mojich 'rváčov' zo Svidníka hrdý,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Peter Tholt.

Standing ovation

Víťazstvo nad Prievidzou má pre domácich svoju cenu aj v tom, že stále mladý tím kráčal za výhrou pevným krokom.

Hoci súper v niekoľkých momentoch, najmä na podaní, pritlačil, Svidníčania si vietor z plachiet vziať nenechali.

Schopnosť udržať si vysokú koncentráciu a bojovnosť je pre Svidník mimoriadne cennou devízou, na ktorej môžu stavať.

„Chalanov môžem za tento výkon iba pochváliť. Našu hru opäť výborne dirigoval Jakub Hriňák, ale svoje maximum odviedli všetci. Teší ma i to, že diváci odchádzali domov spokojní, o čom svedčí standing ovation na konci. Teraz cestujeme trikrát k súperom, ale v tíme je pohoda a súdržnosť, tak verím, že budeme úspešní aj naďalej,“ dodal P. Tholt.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 4/2016, v predaji od 2. 2. do 8. 2.