Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Prešov porazil Senicu, v play-off ho čaká Detva

V stretnutí 42. kola 1. hokejovej ligy nakoniec Prešov porazil Senicu presvedčivo 7:3.

(Zdroj: Vlado Salzer)

Stretnutie, ktoré vyzeralo po dvoch tretinách na drámu do záverečných minút sa v tretej dvadsaťminútovke zmenilo na jasnú záležitosť domáceho Prešova. Ten v stretnutí 42. kola 1. hokejovej ligy nakoniec porazil Senicu presvedčivo 7:3.

PREŠOV. Celok zo Záhoria pricestoval do Prešova len so štrnástimi hráčmi, z toho boli dvaja brankári. S domácimi však dlho držali krok.

Po nerozhodnej prvej tretine sa síce už zdalo, že v druhej tretine aktívnejší domáci odskočili svojmu súperovi, ale Seničania gólom pri dvojnásobnej presilovke upravili skóre na 3:4 z ich pohľadu.

Rozhodujúcim úsekom duelu sa napokon ukázala prvá polovica tretej tretiny, v ktorej hostia už domácim kondične nestíhali a Prešovčania definitívne zlomili odpor súpera troma gólmi.

Zaskvel sa najmä Igor Halás, autor hetriku a jednej asistencie. Naďalej tak s 35 gólmi vedie streleckú tabuľku a so 61 bodmi je aj lídrom celkovej produktivity 1. ligy.

„Prvá tretina bola vcelku vyrovnaná. V druhej sme už mali viac z hry ako súper, ale nedokázali sme premieňať šance, ktoré sme si vypracovali. Všetko sme to, našťastie, zlomili v poslednom dejstve, takže nakoniec môžeme byť spokojní,“ hovoril po skončení stretnutia kapitán domáceho celku Juraj Prokop.

Štvrťfinále s Detvou

Prešovčania si týmto víťazstvom udržali priebežnú štvrtú priečku a keďže naplno bodovala aj Detva, dve kolá pred koncom je už isté, že práve táto dvojica na seba narazí vo štvrťfinále play-off.

V zostávajúcich zápasoch pôjde o to, kto si vybojuje výhodu domáceho ľadu v úvode série a aj v prípade rozhodujúceho zápasu.

Tučniaci majú všetko vo vlastných rukách. V piatok sa predstavia na ľade Bardejova a v nedeľu ukončia boje v základnej časti domácim súbojom s Trnavou.

Štatistika

42. kolo: Prešov – Senica 7:3 (1:1, 3:2, 3:0)

Góly: 26., 30., 42. Halás, 15. Kohutiar, 37. Prokop, 45. Chalupa, 49. Horvát – 4. Kniažev, 27. Saliji, 38. Videlka.

Rozhodovali: Lauff – Janiga, Smerek, vylúčenia: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 351 divákov.