Prešov s odretými ušami zdolal Nové Zámky

Dve ústredné postavy zápasu proti Novým Zámkom. V popredí tréner Hernández, za ním kapitán a autor piatich gólov Serbin. (Autor: Daniel Dedina)
_novy|9. feb 2016 o 00:00

S poriadnym ohňom sa v piatok zahrávali futsalisti FK Prešov.

K dôležitým trom bodom ich napokon potiahol predovšetkým kanonier Serbin, autor piatich gólov.

PREŠOV. V stretnutí Prešova s Novými Zámkami vyzeralo spočiatku všetko až príliš jasne.

Domáci viedli pred koncom prvého polčasu 5:1 a stretnutie spelo skôr k výprasku hostí, ako k akejkoľvek dramatickej zápletke. Po prestávke sa ale začali diať veci!

V závere točili to najlepšie

Tesne po zmene strán bol náskok Prešova minulosťou a za stavu 6:7 sa zhruba z jednej tretiny zaplnená hala na Baštovej ulici už začínala reálne strachovať o výsledok.

„Začiatok zápasu nám vyšiel presne tak, ako sme si predstavovali. Dali sme rýchle góly a snažili sa o to, aby sme si schuti zahrali. Už záver prvého polčasu bol akousi výstrahou, preto sme si v šatni prízvukovali aby sme súpera po polčase zbytočne nepustili späť do hry. Presne to sa, žiaľ, stalo. Šancu sme skúsili dať aj mladším chlapcom z lavičky, ale vzhľadom na to, ako sa zápas vyvíjal, sme boli nútení stiahnuť hru na menší počet hráčov a točiť to najlepšie, čo sme mali k dispozícii. Nakoniec sa to podarilo,“ hovoril tesne po zápase unavený, ale šťastný prešovský tréner António Hernández, ktorý si v zápase vyskúšal zaujímavú trojrolu. Do duelu zasiahol aj ako hráč a zapísal sa i do streleckej listiny.

Prešovčania totiž nastúpili v značne improvizovanej zostave. Pre kartový trest nútene pauzoval Mihok, zranení sú Eliaš, Vrbovský a dlhodobo Krempaský.

V prvom polčase musel navyše z hry odstúpiť aj Beliš. Biľ nastúpil len na zápas so Slov-Maticom, po ňom sa vrátil naspäť do Anglicka.

Kapitán to zariadil

Kapitánsku pásku po posledne menovanom prebral Peter Serbin a v zápase proti Novozámčanom si svoju pozíciu do bodky zastal.

Jeho päťgólový zápis bol základným kameňom prešovského úspechu, pričom najmä posledné dva góly pomohli mužstvu odbúrať psychický kŕč, ktorý sa ho už-už zmocňoval.

Čo by lanský vicemajster robil bez Serbinových gólov? „Zabrali by iní,“ zasmial sa Hernández.

„Ale nie, Peter Serbin je bez debaty veľmi dôležitým článkom nášho mužstva, bez neho by sme to pri súčasných absenciách mali oveľa ťažšie. Vybojoval veľké množstvo lôpt, často sa pokúšal o zakončenie a čo je hlavné, aj mu to tam padalo,“ povedal tréner po zisku nakoniec až nečakane urputne vydretých troch bodov.

Pre Prešovčanov tak naďalej pokračuje boj o čo najvýhodnejšiu pozíciu po základnej časti, so Žilinou a Nitrou súperia o tretie miesto.

Najbližšie sa Šarišania predstavia v piatok na palubovke druhej a stále nezdolanej Pineroly, o týždeň nato privítajú nováčika najvyššej súťaže z Podolia.

15. kolo: FK Prešov – MFK Tupperware Nové Zámky 8:7 (5:2)

Góly: 6., 9., 28., 36. a 37. Serbin, 5. Rohal, 14. Hernández, 15. Adam – 6., 25. a 35. Oršolík, 20. a 32. Máté, 23. Gál, 24. Gašparík.

ŽK: Hernández – Kanás, Gál, Molda. Divákov: 400. Rozhodcovia: Kopec – Havrila.