Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Bardejovskí futsalisti sú víťazmi 3b extraligy

V piatok sa v Bardejove mohlo rozhodnúť o víťazovi 3b extraligy vo futsale. Prvý Partizán hostil poslednú juniorku Prešova.

Partizán Bardejov. Víťaz futsalovej 3b extraligy v sezóne 2015/16.(Zdroj: Jozef Mačejovský)

V piatok sa v Bardejove mohlo rozhodnúť o víťazovi 3b extraligy vo futsale. Prvý Partizán hostil poslednú juniorku Prešova a v prípade víťazstva by okrem prvenstva v súťaži získal aj právo štartovať v baráži o účasť v celoslovenskej lige.

BARDEJOV. Bardejovčania začali proti Prešovu napĺňať papierové prognózy hneď od úvodného hvizdu.

Od začiatku boli dominantnejším tímom, skôr boli pri lopte a vychádzali im aj nacvičené akcie. V piatej minúte sa domáci ujali vedenia, keď sa po peknej akcii presadil Grega a o niekoľko desiatok sekúnd zvyšoval na 2:0.

Hostia dokázali odpovedať a Kapráľ znížil, no v trinástej minúte úradoval opäť Grega, keď šikovne prešiel cez dvoch protihráčov na polovici ihriska, dokázal si obhodiť aj brankára a do prázdnej brány zvýšil.

Tlak Bardejova narastal a ešte do polčasu pridal dva góly – najprv Hrabčák a za ním aj Kočiš. Po polčase bolo v podstate rozhodnuté.

Aj po zmene strán sa hralo na jednu bránu, no občas, väčšinou z protiútokov, pohrozili aj hostia. Avšak kapitán v bráne domácich Pangrác bol pozorný. Hrajúci tréner Hrabčák zvyšoval na 6:1, siedmy gól pridal Grega.

Domáci si zápas vychutnávali, vedeli loptu rozumne podržať i zrýchliť. Tretím gólom sa blysol Hrabčák, premiérový zaznamenal Lazur.

Hrdinom zápasu však bol niekto iný – sedemgólový Grega, ktorému sa strelecky darilo a v posledných troch minútach zaznamenal ďalšie tri góly.

Partizán tak poslednú prekážku zvládol bez problémov a po vysokom víťazstve si prebral pohár i medaily. Nasledovala oslava, ktorú si hráči vychutnali priamo na palubovke.

V tréningoch budú pokračovať

„Prešov sme rozhodne nepodcenili, chlapci bojovali a tvrdo pracovali. Dali sme rýchle góly a zápas sme rozhodli už na začiatku. V druhom dejstve súper odišiel kondične a hralo sa nám už ľahšie. Aj keď výsledok je jasný, bol to náročný zápas,“ referoval gólový hrdina Karol Grega.

K streleckej efektivite povedal: „Takýto zápas odohráte raz za čas, dnes tam padlo asi všetko. Moje góly nie sú dôležité, podstatné je víťazstvo.“

Hrajúci tréner Marek Hrabčák pomohol k výhre tromi gólmi. Spoluhráčov správne namotivoval.

„Sme radi, že si dnes cestu do haly našli aj diváci. Papierovo bol Prešov najslabším súperom, vedeli sme, že musíme vyhrať, hostia nezískali ešte ani bod. Bol to pre nás najmä psychicky náročný zápas. Ostávame teraz pokope, budeme naďalej trénovať, hoci baráž bude až niekedy v máji. Odohráme nejaké prípravné zápasy a v baráži sa pôjdeme pobiť o postup do prvej ligy.“

Fakty

10. kolo: Partizán Bardejov – FK Tipos Prešov 12:1 (5:1)

Góly: 5., 6., 13., 27., 37., 38. a 40. Grega, 16., 27. a 29. Hrabčák, 17. Kočiš, 29. Lazur.

Bardejov: Pangrác – Čuj, Vaľko, Voroňák, Babej, Lazur, Kočiš, Hrabčák, Grega.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 5/2016, v predaji od 9. 2. do 15. 2.

Košická doprava kolabuje aj počas týždňa mobility

Najkritickejšie križovatky riadi polícia.

Žiačka prišla o život počas lyžiarskeho výcviku. Obžalovali učiteľku

Od tragédie na Plejsoch uplynulo vyše 18 mesiacov.

Nehoda na diaľnici pri Prešove si vyžiadala jednu obeť

Pri havárii dvaja ďalší ľudia utrpeli zranenia.

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.