V predĺžení rozhodol Ščurko

Ladislav Ščurko rozhodol.
Ladislav Ščurko rozhodol. (Autor: archív)
Sportnet|15. feb 2016 o 00:00

V štvrťfinále 1. ligy hokejistov si Bemaco HC 46 Bardejov zabezpečil vedenie na zápasy 2:0.

V štvrťfinále 1. ligy hokejistov si Bemaco HC 46 Bardejov po dvoch víťazstvách doma nad HC Topoľčany zabezpečil vedenie na zápasy 2:0. O postupe do semifinále sa môže rozhodnúť už v pondelok na ľade súpera.

BARDEJOV. Po prvom víťazstve 8:0 v druhom zápase takmer tisíc divákov neverilo v priebeh prvej tretiny, domáci doťahovali a rozhodnutie prišlo až v predĺžení na 5:4. Tréner Bardejova Anton Tomko nebol spokojný s prístupom hráčov v úvode, keď pri oslabeniach inkasovali dva góly.

Podržal ich brankár

„V prvom zápase nám padlo všetko, čo sme strelili na bránu, v druhom sme boli nedisciplinovaní a umožnili súperovi skórovať. Za stavu 0:3 bolo veľmi ťažké vrátiť chlapcov do zápasu, bolo to vidieť najmä pri presilovke 5 na 3, chýbal pokoj pri zakončení. Hostia mali veľkú príležitosť pred koncom zápasu rozhodnúť, tam nás podržal brankár Škorvánek. V predĺžení sme využili jedinú presilovku z šiestich na víťazstvo. Môžem oceniť nášho kolektívneho ducha a partiu, že dokázali otočiť nepriaznivý výsledok. Niektoré naše fauly boli zbytočné a to ma rozčúlilo. Každý zápas je dôležitý a v Topoľčanoch by sme nechceli nocovať. “

V druhej minúte predĺženia víťaznú strelu od modrej poslal Ladislav Ščurko. Rozhodujúci moment priblížil takto: „Hrali sme do posledných síl a veril som, že súper nášmu tlaku podľahne. Strieľal som z jednej, je to vabank, som rád, že som trafil.“