Prešov na tretí pokus uspel v Topoľčanoch

(Autor: TASR)
SITA|25. feb 2016 o 20:17

Hádzanári Tatrana Prešov zvládli zápas o prvé miesto v extralige, keď vyhrali v Topoľčanoch 31:30.

TOPOĽČANY/PREŠOV. Šláger druhého s prvým v hádzanárskej extralige mužov sa skončil úspechom hostí.

Hráči Tatrana Prešov zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke 2. kola nadstavbovej časti A-skupiny (o 1. - 6. miesto) na palubovke HK Agro Topoľčany tesne 31:30, hoci po prvom polčase mali trojgólové manko.

Topoľčanci motivovaní šancou dotiahnuť sa na lídra najvyššej slovenskej súťaže výborne vstúpili do duelu, z 0:1 otočili na 6:2 na začiatku druhej desaťminútovky.

Po góle Hlinku v 26. min zvýšili svoje vedenie už na 15:10, ale Prešovčania do prestávky ešte mierne stiahli rozdiel na 13:16.

Aj po zmene strán to vyzeralo, že Agro kráča za tretím tohtosezónnym domácim triumfom nad úradujúcim majstrom (predtým v semifinále Slovenského pohára 30:25 a v základnej časti extraligy 28:26).

Macovchin v 36. min upravil už na 19:13, ale hostia stretnutie nezabalili. Vyrovnania sa dočkali v 51. min, keď bol Furlan na konci trojgólovej šnúry (25:25).

Domáci aj potom boli vždy o gól vpredu - naposledy v 58. min 29:28. Vzápätí však Sadovyj a dvakrát Furlan otočili skóre na stranu Tatrana, ktorému už víťazstvo nezobral ani gól korigujúceho Macovchina na konečných 30:31.

Šarišania si upevnili líderskú pozíciu v tabuľke, v ktorej sa dostali do štvorbodového trháku.

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 30:31 (16:13)

Najviac gólov: D. Michalka 7/5, Macovchin 5, Hlinka, Adamčík a Kučer po 4 - Číp 9/1, Furlan 8/1, Sadovyj 5, Hrstka 5/2.

Pok. hody: 5/5 - 5/4, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: B. Mandák a M. Rudinský, 680 divákov.