Anton Tomko: V prvom stretnutí nám chýbalo nasadenie

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|5. mar 2016 o 00:00

Po dvoch dueloch na tri víťazstvá o majstra 1. hokejovej ligy medzi Bemaco HC 46 Bardejov a HC Nové Zámky je stav na zápasy 1:1.

Po dvoch dueloch na tri víťazstvá o majstra 1. hokejovej ligy medzi Bemaco HC 46 Bardejov a HC Nové Zámky s.r.o. je stav na zápasy 1:1. Pred takmer 2 000 divákmi v prvom vyhrali hostia, v druhom domáci stále po 2:1 a séria sa sťahuje do Nových Zámkov 6. a 7. marca. Prípadný 5. zápas by bol v Bardejove 9. 3.

BARDEJOV. V druhom stretnutí domáci Baláž dal vedúci gól po 30 sekundách. Potom sa viac vylučovalo, dokonca domáci mali 59 sekúnd príležitosť prevahy o dvoch hráčov pri mohutnom nasadení.

Po prestávke za chrbtom hosťujúceho Kristína zazvonila žŕdka po strele Fajčáka, zvýšiť mohol Solomončak, no aj domáci brankár Sabol pri vlastnej presilovke zmaril nájazd Havlíka.

Na začiatku dramatickej poslednej tretiny, keď sedel na dve minúty Kalináč, hostia urobili hrúbku, Jokeľ šikovne zobral puk Reichelovi a vydareným švihom zvyšoval na nádejných 2:0.

Hralo sa na doraz a predsa len hostia prešli stredom obrancov a po Korytkovej prihrávke Podstávek dal kontakt na 2:1. Domáci boli aktívnejší v streleckých pokusoch i brejkoch, zvyšovať mohol Linet i Ščurko. Hosťom nestačilo jeden a pol minúty bez brankára, Sabol ustál dôležitý výsledok.

Hlas trénera

Anton Tomko, tréner Bardejova:

„Dnes bolo lepšie nasadenie, no po našom prvom góle som sa obával, väčšinou to končí tak, že výsledok sa otočí. Nevyužili sme niekoľko dobrých príležitostí, brankár Kristín podržal súpera. No aj prišiel moment, keď v oslabení sme vyhodili puk, Jokeľ sledoval hru a dal gól. Priebeh však ukázal, že naše víťazstvo je zaslúžené. Škoda našej chyby v strednom pásme, bola to hrúbka z našej strany. Sme radi, že sériu sme vyrovnali. V prvom stretnutí nám chýbalo nasadenie, dnes to malo lepšiu úroveň. Na oboch stranách sa ukázala kvalita nielen v presilovkách, ale aj v oslabeniach. Aj preto je menej gólov.“

Nečakané góly

Azda najrýchlejší gól v súťaži sa zrodil po pol minúte, Marcel Baláž prekvapil ináč výborného Mateja Kristína.

„Taký gól určite pomôže mužstvu, potom sme mali tlak, v prvej tretine sme mohli dať aj viac. Dali sme len tri góly, proti bol najmä ich brankár, strely končili na ňom, možno stačilo trošku pokoja, verím, že to bude lepšie a tretí zápas vyhráme.“

Po nepremenenom samostatnom nájazde i ďalších šanciach v prvom zápase Oliver Jokeľ v tom druhom dokázal perfektný postreh.

„Niekedy z čistých šancí nedáte gól a z takej príležitosti som dal, potreboval som to a teším sa z toho. Oba zápasy boli vyrovnané, myslím si, že sme mali na viac, no góly sme nedávali. Prehra nás mrzí, keby to bolo na zápasy 2:0, tak by to bolo iné. Ideme na dva zápasy vonku s tým, že jeden zápas chceme vyhrať, no najradšej by sme vyhrali oba. Bolo by treba zopakovať výkon z Detvy. Naša hra v korčuľovaní i nasadení je náročná, máme štyri päťky, síl je dosť."

Domov»Sportnet na východe»Anton Tomko: V prvom stretnutí nám chýbalo nasadenie