Tatran vkročil do jarnej časti víťazne. V Tepličke strelil štyri góly

Sportnet|8. mar 2016 o 00:00

Počas víkendu odštartovala jarná časť DOXXbet ligy 2015/2016.

Futbalisti
1. FC Tatran začali úspešne. S Tepličkou nemali väčšie ťažkosti.

PREŠOV. Zápas 19. kola medzi OFK Teplička nad Váhom a Tatranom Prešov sa odohral na ihrisku s umelou trávou v Strážove. Prvé jarné vystúpenie vyšlo zeleno-bielym na jedničku.

Hráči druhého celku tabuľky boli od úvodnej minúty aktívnejší tím. Tatran si vytváral príležitosti na skórovanie, v prvom polčase ale dokázal premeniť iba jednu. V 25. minúte sa z priameho kopu presadil Patrik Jacko.

Strela kapitána Prešova, umiestnená k ľavej žrdi, znamenala prvú zmenu skóre a vedenie Tatrana 1:0.

„Úvodný majstrovský zápas v tomto roku dopadol veľmi dobre. Predviedli sme dobrý futbal a vyhrali vysokým rozdielom. S výkonom mužstva som maximálne spokojný,“ zhodnotil stretnutie Stanislav Varga, tréner 1. FC Tatran.

Rolu favorita potvrdili

Zápas sa lámal na začiatku druhého polčasu. Domáci hráč Lukáš Martinka išiel sám na brankára Prešova, pred Talianom však svoju šancu nezužitkoval. Naopak, na druhej strane po centri Tubonemiho sa k lopte dostal Micherda, ktorý zvýšil náskok svojho tímu na 2:0.

„Bol to rozhodujúci moment zápasu, súperovi sme odskočili na rozdiel dvoch gólov. Domáci však hrali dobre, bojovali. Potom už kondične odišli, zranil sa im jeden hráč. Snažili sa prestriedať, ale my sme držali zápas vo svojich rukách a úlohu favorita splnili.“

Hostia pokračovali v tlaku aj naďalej a futbalisti Tepličky začali robiť chyby. Jednu z nich využil útočník Tatrana Tubonemi. V 67. min. nikým nebránený v pokutovom území súpera zakončil presne.

V závere úvodného jarného stretnutia ešte skóroval striedajúci Michal Kraľovič, ktorý upravil stav na 4:0.

„V obidvoch polčasoch sa hral dobrý futbal. Druhý vyznel pre nás jasnejšie, ale treba pochváliť aj súpera. Domáci sa snažili stále hrať futbal, nevzdávali sa a o so zápasom chceli niečo urobiť,“ hovoril Varga.

Posily absentovali

Na zápasovej súpiske Tatrana chýbali v prvom stretnutí mená všetkých troch futbalistov, ktorí posilnili tím počas zimnej prestávky.

„Príchody Macka a Hadžiča ešte nie sú dotiahnuté. Pavol Cicman sa zranil na tréningu, ale v ďalšom zápase by už mal byť k dispozícii,“ vysvetlil tréner Tatrana.

Aj napriek absencii zimných posíl Prešovčania stretnutie zvládli a dali v ňom štyri góly.

„Z výhry sa teším o to viac, že aj bez skúsených hráčov, ktorí prišli do tímu počas prestávky, sme dokázali zvíťaziť. V prí-
prave dostávali priestor všetci naší futbalisti, nikdy sme nehrali v najsilnejšom zložení. Majstráky sú druhá vec, moji hráči ukázali, že góly dávať vedia a preto verím, že takto budeme pokračovať aj naďalej,“ praje si Stanislav Varga.

DOXXbetliga 19. kolo:

OFK Teplička nad Váhom – 1. FC Tatran Prešov 0:4 (0:1)

Góly: 25. Jacko, 55. Micherda, 67. Tubonemi, 88. M. Kraľovič. Rozhodoval: Špaček, ŽK: 58. Petruš (TPL), 250 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Bujňák (79. Luberda), Petko, Jacko, Tamunoibito Tubonemi, Dzurík, Katona (76. M. Kraľovič), Keresteš, Micherda, Hruška (85. Timko), Bartek

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 8. 3. do 14. 3.

Domov»Sportnet na východe»Tatran vkročil do jarnej časti víťazne. V Tepličke strelil štyri góly