Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

FK Prešov uzavrel základnú časť výhrou

Zápas bohatý na góly odohrali extraligoví futsalisti FK Prešov v Leviciach.

Futsalisti. Môžu byť spokojní.(Zdroj: Viktor Zamborský)

Zápas bohatý na góly odohrali futsalisti FK Prešov v Leviciach. V dohrávanom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže bodovali východniari naplno, o ich triumfe sa však rozhodlo až na konci duelu.

PREŠOV. Dohrávané 14. kolo prvej ligy vo futsale bolo zároveň aj posledným v základnej časti.

Prešovčania súboj s Levicami zvládli. Na začiatku prvého polčasu sa však ani jedno mužstvo nevedelo dostať do vyloženej príležitosti.

Oba tímy pozorne bránili a striel na bránu bolo minimum. Obranný val sa ako prvému podarilo prekonať až v 15. minúte Prešovčanovi Mihokovi, ktorí otvoril skóre. Na inkasovaný gól odpovedali domáci v závere polčasu, a to hneď dvomi presnými zásahmi.

Za polčas 12 gólov

Zápas nabral na obrátkach po zmene strán a góly padali ako na bežiacom páse. Tesné vedenie hráči Levíc dlho neubránili. Prešovčania v úvode druhého polčasu skórovali trikrát v rýchlom slede a otočili stav na 4:2. Za hostí sa presadili Harčár, Beliš aj Mihok.

Góly prešovských hráčov výrazne povzbudili, darilo sa im vyhrávať súboje jeden na jedného a svojmu súperovi ušli na rozdiel troch gólov – 6:3. V power play domácich však hetrikom v krátkom čase dokázal vyrovnať aj s prispením šťastia Rakica.

Rozhodujúce slovo v zápase však mali hostia. Z desiatky dal Serbin gól na 7:6 a neskôr z protiútoku zvýšil na 8:6. V závere sa ešte domácim podarilo znížiť, výsledok 8:7 si však zverenci trénera Henándeza ustrážili.

V play-off Žilina

Prešovčania napokon obsadili v základnej časti 4. miesto za treťou Nitrou, ktorá ma rovnaký počet bodov, ale lepší vzájomný zápas.

Súperom zelenobielych v play-off bude ŠK Makroteam Žilina. Prvé vzájomné stretnutie je na programe v piatok od 20. h v hale na Baštovej ulici.

António Henández (tréner FK Prešov): „S výsledkom som spokojný, ale výhra nám nakoniec nepomohla dostať sa na tretie miesto v tabuľke. V prvom polčase sa obe mužstvá sústredili na bránenie, v druhom padlo veľa gólov. My sme nemali čo stratiť, zomkli sme sa a zahrali ako jeden tím. Za stavu 6:3 pre nás sme dostali veľmi ľahké góly, všetky lopty sa odrážali k súperovi a domáci vyrovnali skóre so šťastím. Nakoniec sa nám podarilo vyhrať. Víťazný gól pripadol Serbinovi. Musím však pochváliť aj ďalších hráčov. V obrane hral dobre Harčár, výborný výkon podali aj Mihok, Beliš a všetci ostatní hráči.“

FAKTY

Futsal Team Levice – FK Prešov 7:8 (2:1)

Góly: Rakica 3, Obický 2, Švec, Zorád – Mihok 3, Beliš, Serbin po 2, Harčár. ŽK: Švec, Zorád obaja (Futsal Team), 300 divákov.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 8. 3. do 14. 3.

Vstup medzi seniorov nie je jednoduchý. Ako žijú košickí?

Veľa času a žiaden kolektív. To je prechod z aktívneho života do toho seniorského.