Bardejov otočil v Nových Zámkoch a vynútil si piaty zápas

(Autor: TASR/Henrich Mišovič)
TASR|7. mar 2016 o 20:37

V štvrtom dueli triumfovali na ľade HC Mikron Nové Zámky 6:4 a vyrovnali tak stav série na 2:2.

Hráči HC 46 Bemaco Bardejov si vo finále play off I. hokejovej ligy vynútili rozhodujúci piaty zápas.

NOVÉ ZÁMKY. V pondelkovom štvrtom dueli triumfovali na ľade HC Mikron Nové Zámky 6:4 a vyrovnali tak stav série na 2:2.

O víťazovi súťaže sa rozhodne v stredu 9. marca na bardejovskom zimnom štadióne (začiatok o 17.30 h).

Nové Zámky viedli v druhej tretine sľubne 3:0 a titul mali na dosah. Hostia však nezložili zbrane, v priebehu necelých piatich minút dokonale otočili skóre a ešte pred prestávkou sa ujali vedenia 4:3.

V treťom dejstve síce domáci Lukáš Novák zavŕšil hetrik a vyrovnal na 4:4, záverečné slovo mali však Bardejovčania.

Rozhodujúci gól strelil v 44. minúte Radovan Cútt a gólovú poistku pridal sekundu pred koncom duelu Ondrej Gmitter.

Ide sa do baráže

Na rozdiel od predošlých sezón si obaja finalisti zabezpečili účasť v baráži, v ktorej si zahrajú s deviatym tímom základnej časti Tipsport Ligy ŠHK 37 Piešťany.

V baráži budú tieto tímy bojovať o dve miestenky do nadchádzajúceho ročníka najvyššej súťaže. Skalica, ktorá nenastúpila na tri zápasy TL a vylúčili ju z ligy, automaticky zostúpila do druhej najvyššej súťaže.

Keďže baráž (Play-out) sa bude hrať iba za účasti troch klubov, jeden z nich bude mať v každom kole voľno.

Každý s každým odohrá dva zápasy doma-vonku.

Účastníkmi Tipsport Ligy 2016/2017 sa stanú prvé dva tímy z trojčlennej tabuľky.

I. hokejová liga - štvrtý zápas finále play off:

HC Mikron Nové Zámky - HC 46 Bemaco Bardejov 4:6 (2:0, 1:4, 1:2) - stav série 2:2

Góly: 7. J. Zlocha (T. T”r”k, Tábi), 9. L. Novák (M. Hudec, M. Chovan), 28. L. Novák (Havlík, Reichel), 41. L. Novák (Reichel, Kousalík) 35. Baláž (Bednár, Gmitter), 36. Baláž (Gmitter, Bednár), 37. Jokeľ (Solomončak, Cútt), 39. Cútt (Solomončak, Jokeľ), 44. Cútt (Valentín, Bednár), 60. Gmitter (Baláž).

Rozhodovali: Goga, Jonák Navrátek, Synek, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Pichnarčík (Bardejov) 10 min. osob. trest za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2560 divákov.

Zostavy:

Nové Zámky: J. Chovan Ďurčo, M. Chovan, Kousalík, Reichel, Baron, Opalek, Hrudík Frolík, Korytko, Podstavek L. Novák, M. Hudec, Havlík Tábi, J. Zlocha, T. T”r”k Sucharda, Dubec, Komínek

Bardejov: Sabol Loydl, Valjent, Valentín, Bednár, V. Polaček, Pichnarčík, Všetečka, Ihnaťo Gmitter, Kalináč, Baláž Fajčák, Cútt, Solomončak Vaško, Linet, Ščurko Mikolášek, Šimčák, Jokeľ

tasr

Domov»Sportnet na východe»Bardejov otočil v Nových Zámkoch a vynútil si piaty zápas