Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Slovenský majster sa lúčil so SEHA ligou

Diváci v hale Tatrana už dve minúty pred koncom stáli a tlieskali aktérom rozlúčkovému zápasu.

Dominik Krok.(Zdroj: SITA/Viktor Zamborský)

Diváci v Tatran handball arene už dve minúty pred koncom stáli a tlieskali aktérom rozlúčkovému zápasu so základnou časťou SEHA ligy 2015/2016. Ocenenia sa dostalo hlavne prešovským hádzanárom, ktorí s ostatným finalistom Ligy majstrov a víťazom základnej časti nadnárodnej ligy MVM Veszprém odohrali vyrovnanú partiu a nakoniec s vysokým favoritom prehrali o jediný gól.

PREŠOV. SEHA liga, už bez Tatrana Prešov, ktorý skončil v tomto ročníku piaty, bude pokračovať záverečným turnajom Final Four 1. – 3. apríla 2016 v chorvátskom Varaždíne.

Prvý MVM Veszprém odohrá semifinále so štvrtým v základnej časti Meškovom Brest, v druhom semifinále druhý Vardar Skopje bude hrať s tretím PPD Záhreb.

Tatran skóre šesťkrát zrovnal

Slovenský hádzanársky majster v sezóne pokračuje už len v nadstavbovej extralige v skupine o 1. – 6. miesto, v ktorej zatiaľ premožiteľa nenašiel.

Pod skutočnosť, že Tatran Prešov nepostúpil do Final Four, sa podpísali predovšetkým tohtoročné prehry s Boracom v Banji Luke a doma s Nexe Našice.

Avšak na výkon a dosiahnutý výsledok s Veszprémom môžu byť prešovskí hádzanári pyšní. A to i bez ohľadu na fakt, že hostia pricestovali bez hviezdnych spojok L. Nagya, M. Iliča a Ch. Zietza.

Prešov držal krok s favorizovaným súperom od začiatku. Šesťkrát v prvom polčase dokonca vyrovnal, no do vedenia sa nedostal.

Pred prestávkou Veszprém gólovo odskočil a to zrovnať už Tatran po obrátke nedokázal.

Na najtesnejší rozdiel upravil tesne pred koncom svojím prvým gólom v zápase a posledným prešovským gólom v tomto ročníku SEHA ligy krídelník Tomáš Číp.

Krokovi sa strelecky opäť darilo

Strelecky sa z Prešovčanov najviac darilo Vjačeslavovi Sadovému a Dominikovi Krokovi, ktorí obaja zaťažili konto brankárov Veszprému piatimi gólmi.

Krok sa na maďarského šampióna „zastreľoval“ v strede týždňa, keď v extraligovej nadstavbe strelil doma Šali sedem gólov.

Veszprém je ale tím svetových kvalít a presadiť sa proti jeho špičkovým hráčom je zase o niečom inom.

„Raz to padá, inokedy to nejde. V dvoch zápasoch v jednom týždni som strelil dvanásť gólov, čo je celkom slušná bilancia. Podstatne ťažšie bolo dať góly esám Veszprému medzi žrďami M. Alilovičovi alebo R. Miklerovi. Pritom, mohol som byť strelecky ešte úspešnejší,“ narážal D. Krok na dve nepremenené vyložené šance v druhom polčase, keď sa osamotený rútil na Miklera.

„Tieto situácie ma veľmi mrzia. Vymýšľam hlúposti a potom to takto dopadne. V prvom prípade som chcel loptu efektne zakrútiť, v druhom ho zase prudkou strelou prestreliť. Napokon však bol úspešnejší maďarský reprezentačný brankár. Pritom sebavedomie som mal. Predtým som už nejaké góly dal. Veril som si teda. Z ťažších pozícií som góly dal, vo vyložených tentoraz zaváhal. Aj takto to ale v športe chodí. Naším zámerom bolo odohrať s Veszprémom dobrý rozlúčkový zápas pre našich verných fanúšikov. To sa nám vo výbornom zápase podarilo, čoho dôkazom bol aj ich dlhotrvajúci potlesk v stoji už pár minút pred záverečným hvizdom srbských arbitrov.“

Tatran Prešov – MVM Veszprém 25:26 (12:15)

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Vernarský – Rábek 3, Kopúčo 4, Hrstka 2, Wilga, D. Krok 5, Sadovyi 5, Ľ. Šárpataky, L. Urban, Furlan 2, Pekár 1, Rešovský, Číp 1, Peskov 2, Tribus.

Pokutové hody: 2/2 – 2/2. Vylúčení: 0 -1. Rozhodovali: Mošorinski a Pandžič (obaja Srbsko). Divákov: 1 150.

Košickí poslanci prekvapili: Odmietli predať záhradu Paškovej

Členom zastupiteľstva sa nepozdávala cena.