Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Prešov prehral, Trtík ostáva ďalší rok

Tak toto by sa majstrom stať nemalo. Jeden deň ich fanúšikovia vynášali takmer do neba, o tri ďalšie iba nad nimi krútili hlavami.

Rastislav Trtík (vľavo). Dohodol sa na predĺžení pôsobenia v Tatrane.Rastislav Trtík (vľavo). Dohodol sa na predĺžení pôsobenia v Tatrane.(Zdroj: Ján Leško)

PREŠOV. Tatran Prešov, jedenásťnásobný hádzanársky majster Slovenska, uplynulú sobotu sa takmer postaral o senzáciu.

V poslednom zápase SEHA Gazprom ligy 2015/2016 s ostatným finalistom Ligy majstrov a víťazom základnej časti nadnárodnej ligy, maďarským šampiónom MVM Veszprém, ktorý okrem L. Nagya, M. Iliča a Ch. Zeitza, hral v prešovskej TATRAN handball arene s ostatným svojimi hviezdami, siahal na bod, ktorý by bol veľkým prekvapením.

Gól Tomáša Čípa, pre ktorého to bol prvý v zápase s Veszprémom a zároveň posledným gólom Prešova v tomto ročníku SEHA Gazprom ligy, už iba stanovil konečný rezultát na 25:26.

Prešov skončil po zápase s Veszprémom na definitívnom piatom mieste a tak si v aprílovom Final Four nadnárodnej súťaže v chorvátskom Varaždíne nezahrá.

Náskok na špici im ostal

V slovenskej extralige však Tatran Prešov má stále svoje dominantné postavenie. V nadstavbovej časti, v skupine o 1. až šieste miesto kráčal až do utorka víťazným krokom.

Vyhral nad Novými Zámkami, Topoľčanmi, Hlohovcom a Šaľou. Zakopol však tam, kde to veru málokto čakal. V piatom kole extraligovej nadstavby v Považskej Bystrici prehral obhajca titulu 28:29, keď v prvom polčase prehrával už o päť gólov.

O pozíciu na prvom mieste aktuálnej tabuľky nadstavbovej časti však napriek zahanbujúcej prehre Prešov neprišiel. Zaujímavé však je, že práve po prvej prehre v tejto časti súťaže Tatran Prešov, ako nám prezradil majiteľ klubu Miloslav Chmeliar, predĺžil o ďalší rok zmluvný kontrakt s trénerom Rastislavom Trtíkom.