Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

V okresnom derby uspela juniorka

Až v štvrtom jarnom vystúpení dosiahla omladina 1. FC Tatran Prešov trojbodový zisk. V nedeľu vyhrala derby v Pušovciach 3:1.

PUŠOVCE/PREŠOV. Prešovčania viedli už 3:0, domáci skorigovali vedenie zeleno-bielych v poslednej minúte zápasu.

„Myslím, že sme boli futbalovejší a zaslúžene sme zvíťazili, aj keď naše víťaz-stvo sa nerodilo ľahko,“ podčiarkol tréner juniorov 1. FC Tatran Stanislav Baran.

„V úvodných minútach sme mali veľmi dobré možnosti na skórovanie, žiaľ, chlapci ich nepremenili. Martin Lukáč z päťky trafil domáceho brankára, ďalšiu príležitosť nezužitkoval Maník, v tretej šanci lopta prešla mimo prázdnej bránky. Ujali sme sa však vedenia po rohovom kope, keď Bujňák poslal loptu hlavou do šibenice. V druhom polčase domáci zahrozili len zo štandardných situácií, tie sme však ustáli. Pušovce mali jednu možnosť na vyrovnanie stavu, pri nej bolo na našej strane aj šťastie. Potom sa po rýchlych kontrách strelecky presadili S. Kraľovič a Voda. Po našom treťom góle sa už hralo len medzi šest-
nástkami a domáci skórovali až v poslednej minúte.“

Tréner Prešovčanov Baran vyzdvihol u svojich zverencov aktívnu hru, príkladnú bojovnosť a aj to, že sa vyrovnali s nástrahami hrboľatého terénu.

„Som rád, že sme získali tri body. Pre nás je to veľmi dôležitá výhra, hrali sme s mladými hráčmi, lebo áčko dopoludnia hralo v Žiline. V búrlivom prostredí to pre nich bola dobrá skúsenosť,“ dodal kormidelník prešovskej juniorky.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:III. liga: Prvá trojka nezakopla

Doma sa trápia

Pušovciam sa na jar doma vôbec nedarí. Po prehre 0:3 s Futurou prišla teraz ďalšia hladká porážka.

„Bohužiaľ, taká je realita. V oboch prípadoch šlo o vyústenie diania na ihrisku. Vonku sa nám darí získavať remízy, ale doma tieto body nevieme potvrdiť. Máme akési pozväzované nohy,“ nehovorilo sa po zápase ľahko Tomášovi Suslovi, trénerovi TJ Rozvoj.

Domáci sa nedostávali k nátlakovej hre, zápas ovládli hostia. „Prešov hral s nasadením, v rýchlosti, po strate lopty nás hneď napádal a to nám robilo veľké problémy. Možno až na malé výnimky bol súper počas celého zápasu lepší,“ chlapsky priznal Suslo.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 13/2016, v predaji od 5. 4. do 11. 4.