Matejovi stačili tri minúty, aby sa trénerovi poďakoval za dôveru

(Autor: ilustračné - archív)
Sportnet|11. apr 2016 o 00:00

ŠK Futura, oslabená o viacerých hráčov základnej zostavy, odolávala Vranovu statočne.

Napriek tomu, že ŠK FUTURA, oslabená o viacerých hráčov základnej zostavy, odolávala Vranovu statočne, domáci predsa len potvrdili výbornú jarnú fazónu.

VRANOV. MFK Vranov natiahol sériu bez prehry na šesť zápasov, navyše brankár Erik Makó neinkasoval 546 minút, čim si od svojho príchodu k Topli vytvoril osobný rekord.

O víťazstve 1:0 nad ŠK Futura Svidník rozhodol po troch minútach pobytu na trávniku gólom z 58. min. Marián Matej.

Poďakovanie trénerovi

Hoci sa v prvom polčase dalo napočítať niekoľko zaujímavých situácií, tempo zápasu nebolo vysoké.

Vranovčania zdĺhavou rozohrávkou bez ponuky na kombináciu súpera prekvapiť nemohli a hostia, ktorým nerozhodný výsledok vyhovoval, sa v sobotu v ofenzíve tiež výraznejšie nepredviedli.

Ak by sme mali zostaviť hitparádu, na prvé miesto by sme dali šancu Michala Kotľára, za ním by nasledoval moment so spätnou prihrávkou Lukáša Hricova a zakončenie Jozefa Tirera, tretí v poradí by mohol byť Marek Dobranský a prvú štvorku uzatvára individuálna akcia Róberta Ľalíka.

Fakt však ostáva, že zasahovať musel len Dávid Brendza, aj to išlo iba o rutinný zákrok. O to viac domáci tábor explodoval v 58. min.

Striedajúci Marián Matej si prebral loptu chrbtom od brány, otočil sa s ňou a po krátkom náprahu ju pohotovo poslal k bližšej k žrdi.

„Keďže brániaci hráč mi dal dostatok priestoru, otočil som sa a intuitívne vystrelil. Ako sa hovorí, keď nevieš, čo s loptou, vystreľ a som šťastný, že po dlhšom čase mi to tam opäť padlo. V posledných dňoch som bol chorý a minulý týždeň som neabsolvoval ani jednu tréningovú jednotku, preto som vedel, že ak dostanem šancu, tak až v druhom polčase. Som rád, že tréner mi dal dôveru a o to viac ma teší, že som sa mu aj mužstvu za ňu poďakoval gólom,“ nezabudol pripomenúť útočník MFK Vranov Marián Matej, ktorý sa po góle rozbehol k lavičke a strapec radosti, aký tam vznikol, asi opisovať nemusíme...

Potvrdená pohoda

Vranovčania nechceli, aby sa opakoval scenár z posledného domáceho vystúpenia s Pušovcami. Napriek tomu, že prvý polčas im nevyšiel podľa predstáv, v prestávke v kabíne zresetovali a po zmene strán ponúkli už o poznanie živší výkon.

Práve tento fakt pri retrospektívnom pohľade zaváži pri konštatovaní, že domáci si predsa len o gól zaslúžili vyhrať.

„V tejto súťaži je to nastavené tak, že vonku hrá, s výnimkou pár mužstiev, každý skôr defenzívne a pred domácimi stojí úloha, ako sa s tým vysporiadajú. Dnes sa podarilo presadiť sa gólovo mne, predtým to boli iní chlapci, preto je dôležité, aby sa vždy našiel niekto, kto nás potiahne. Momentálne si užívame výsledkovú pohodu a je teda fajn, že sme si ju predĺžili ďalším víťazstvom,“ zdôraznil Marián Matej.

Domov»Sportnet na východe»Matejovi stačili tri minúty, aby sa trénerovi poďakoval za dôveru