Tréner M. Procházka. Súčasný tím chváli.
Tréner M. Procházka. Súčasný tím chváli. (Autor: Viktor Zamborský)
_novy|21. apr 2016 o 00:00

K stabilizovaným štvrtoligovým klubom patrí TJ Sokol Ľubotice.

ĽUBOTICE. V úvode záverečnej tretiny prebiehajúceho ročníka IV. ligy Sever sa Ľubotice pohybujú v strede tabuľky, avšak hovoriť o pokojných vodách by pri minimálnych bodových rozdieloch jednotlivých tímov nebolo veľmi namieste.

Rozlet pribrzdili zranenia

Odvetnú časť síce začali prehrou, ale potom sa nakopli k lepším výkonom i výsledkom.

„V úvode jari sme v Spišskom Podhradí doplatili ešte na menšiu zohratosť, nakoľko k nám v zime prišli štyria noví hráči. Trénovali s nami síce zhruba mesiac a pol, ale v majstrovskom zápase to bolo o niečom inom. Hoci sme viedli, dostali sme červenú kartu, domáci vyrovnali a desať minút pred koncom strelili víťazný gól. V prvom domácom zápase s Finticami to bolo pomerne jednoznačné, súper prakticky len bránil. Výborne sme zahrali v Kračúnovciach, kde sme predviedli zatiaľ náš najlepší jarný výkon a vyhrali 3:0. Ešte vyššie sme potom zdolali Dlhé Klčovo, ale pre súpera, ktorý nevyužil šance a za bezgólového stavu nepremenil penaltu, to bol príliš krutý výsledok, nám sa podarilo skórovať prakticky zo všetkého. Najväčším negatívom tohto zápasu bolo, že sa nám zranili viacerí hráči a ich absencie sme pocítili v Medzilaborciach, kde sme mohli bodovať tiež,“ obzrel sa počas uplynulého týždňa za doposiaľ odohranými stretnutiami tréner Ľubotíc Marek Procházka.

Zranenia, ktoré uviedol, sú rôzneho druhu, asi najnetradičnejšie trápi Mareka Oriňaka, ktorý laboruje so zlomenou lopatkou.