Futsalisti Prešova obstáli so cťou

_novy|3. máj 2016 o 00:00

V prvom semifinálovom zápase najvyššej slovenskej futsalovej súťaže prehral Prešov na palubovke Slov-Maticu FOFO Bratislava 2:8.

PREŠOV. Jasným favoritom semifinálovej dvojice medzi Slov-Maticom FOFO Bratislava a FK Prešov je prvý menovaný tím.

Ešte viac tento fakt zvýraznila skutočnosť, že Prešovčania sa v prvom dueli predstavili v absolútne pozmenenej zostave, s viacerí novicmi v zostave.

Navyše, hralo sa v piatok o 18.15 hod., takže bolo potrebné zaobstarať si dovolenku v práci, keďže do hlavného mesta cestovalo mužstvo v priebehu dňa.

„Museli sme zaplátať diery v zostave. Tak, aby sme boli schopní čo najsolídnejšej hry. Vzhľadom na tieto okolnosti to nebolo až také zlé. Najmä prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, podarilo sa nám vyrovnať na 1:1 aj 2:2. Tretí inkasovaný gól bol trocha smolný, po našej chybe, štvrtý sme dostali v poslednej minúte prvého polčasu. Po prestávke bolo cítiť, že nám postupne odchádzali sily, niektorí chlapci s nami absolvovali len dva-tri tréningy. Výsledok 6:3 alebo 7:3 pre domácich by vyzeral kozmeticky o niečo lepšie, ale realitou je 8:2. Súper bol jednoznačne lepší, ťažko sa s nim môžeme, obzvlášť v takom zložení, rovnať. Bratislavčania síce pred zápasom tvrdili, že majú v tíme obrovskú maródku, ale ukázalo sa, že to nebola celkom pravda,“ hovoril po prvom zápase tréner Prešova António Hernández.

Doma chcú súpera potrápiť

Bratislavský celok v aktuálnej sezóne stále neokúsil trpkosť prehry. Prešovčania preto vedia, že ani v druhom zápase, ktorý odohrajú v piatok o 20.00 hod. v domácom prostredí ich nečaká nič ľahké.

„Bolo by to krásne, stať sa prvým pokoriteľom Slov-Maticu. V základnej časti sme doma k tomu nemali až tak ďaleko. Vtedy sme ale hrali prakticky v kompletnom zložení. Veľké oči preto nemáme, súpera chceme čo najviac potrápiť,“ neskladá, podľa slov trénera, dopredu zbrane tábor Šarišanov.

Semifinále, 1. zápas

Slov-Matic FOFO Bratislava – FK Prešov 8:2 (4:2)

Góly: 3. a 24. Višváder, 23. a 36. Belaník, 2. Haľko, 15. Bahna, 20. Kyjovský, 30. Zdráhal – 3. a 11. Serbin.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 17/2016, v predaji od 3. 5. do 9. 5.