Utorok, 30. máj, 2017 |Meniny má Ferdinand

Slov-Matic uspel aj v Prešove

Prešovskí futsalisti v druhom semifinálovom zápase 1. slovenskej ligy podľahli favorizovanému Slov-Maticu FOFO Bratislava.

Prešovčan Serbin napriahuje k strele, bránia Haľko (zľava), Brndiar a Kyjovský.(Zdroj: Daniel Dedina)

Dvadsaťpäť minút odolávali prešovskí futsalisti v piatkovom druhom semifinálovom zápase 1. slovenskej ligy favorizovanému Slov-Maticu FOFO Bratislava. Potom sa už naplno prejavili kvality hostí.

PREŠOV. Žiaden drvivý tlak Slov-Maticu sa v prvom polčase nekonal. Hostia mali síce viac z hry, ale obetavo hrajúci domáci ich snahu dokázali eliminovať.

Až prišla 19. minúta a po šiestom faule Prešova nasledoval pokutový kop. Ten chladnokrvne premenil Belaník a pred odchodom do kabín získal pre svoj tím najtesnejšie vedenie.

Po zmene strán ešte pri pokuse rovnakého hráča zachránila Prešov od inkasovaného gólu žrď, ale v 25. minúte sa Kyjovský zbavil Vrbovského a skóroval. Od tohto momentu spadla z hostí všetka ťarcha a na ihrisku čoraz viac dominovali.

V 28. min zvýšil na 3:0 Višváder, ktorý zblízka tečoval nevydarenú Brunovského strelu, o minútu neskôr doklepol loptu po štvrtýkrát do siete Kyjovský. V 34. min bol vylúčený hosťujúci Bahna a domáci využili presilovku na skorigovanie stavu, keď Serbinovu strelu dorazil Hernández.

Power-play

Prešovčania sa odhodlali k power-play, ale nič v nej nevymysleli, naopak, pri dvoch strelách cez celé ihrisko inkasovali. Bratislavčania boli na koni a v závere pridali ďalšie dva góly. Najprv sa po vyšachovaní domácej obrany presadil Višváder a ten istý hráč pečatil, po peknom prieniku Zdráhala, v 39. min skóre na konečných 1:8.

Hráči Slov-Maticu sa po tomto zápase ujali vedenia 2:0 na zápasy a v nasledujúcom stretnutí, v sobotu 14. mája v Bratislave, môžu spečatiť svoj postup do ďalšieho finále. V ňom už na svojho súpera čaká ďalší bratislavský celok Pinerola, ktorá uspela v druhej semifinálovej sérii proti Nitre (3:0). Zdolané tímy si zahrajú o 3. miesto.

Hlasy po zápase

Stanislav Krempaský (FK Prešov): Súpera sme chceli v domácom prostredí potrápiť. Snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany, kým nás sily stačili, napádali sme súpera. Po štvrtom góle to už ale bolo ťažké. Napriek tomu sme sa snažili zápas dohrať až do konca, aj kvôli divákom, ktorí na tento zápas prišli.

Peter Kozár (Slov-matic FOFO): Bol to ťažký zápas, súper má svoju kvalitu. Povzbudil nás prvý gól v závere úvodného dejstva. Potom sme sa rozbehli, súper bol nútený otvoriť hru a už sme to mali pod kontrolou. Na finále ešte nemyslíme, najprv potrebujeme úspešne zvládnuť sériu s Prešovom.

Rozohrávka Prešovčanov v podaní Serbina (vľavo) a Rohala. Foto: Daniel Dedina.

Štatistika

FK Prešov – Slov-Matic FOFO Bratislava 1:8 (0:1)

Góly: 35. Hernández – 28., 39. a 39. Višváder, 25., 29. a 38. Kyjovský, 19. Belaník (PK), 36. Kozár.

ŽK: Adam, Vrbovský, Krempaský – Kyjovský, ČK: 34. Bahna.