Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Prešov titul neobhájil. Sopko: Nitra urobila menej chýb

Volejbalisti Nitry v rozhodujúcom siedmom zápase pokorili obhajcu titulu z Prešova na jeho palubovke 3:1 na sety.

Siedmy zápas finále zvládli lepšie Nitrania. Volejbalový trón má nového kráľa.(Zdroj: tasr)

Volejbalisti Nitry sa radujú z historického titulu. V rozhodujúcom siedmom zápase pokorili obhajcu titulu z Prešova na jeho palubovke 3:1 na sety.

PREŠOV. Do rozhodujúceho siedmeho finále volejbalovej extraligy mužov vstúpil lepšie Prešov, viedol v úvode prvého setu 3:0, ale jeho vedenie trvalo len chvíľu, Nitra sa hneď vzápätí bodovo dotiahla.

Následne sa jej hráčom podaril únik na 14:10 a ten si až do záveru prvého setu ustrážili.

Úvod druhého dejstva mal presne opačný scenár ako ten predošlý. Z úvodných bodov sa radovali hostia, následne na to kontrovali domáci. Prešovu v tejto časti zápasu nefungovala ich veľká zbraň, kvalitný servis a Nitra prvýkrát viedla trojbodovým rozdielom za stavu 17:14 v jej prospech.

Hráči obhajcu titulu hnaní mohutne povzbudzujúcim hľadiskom vyrovnali na 22:22, ale k dramatickej koncovke nedošlo, pretože súper šnúrou troch bodov ukoristil aj druhé dejstvo pre seba.

V treťom sete sa konečne zverencom trénera Šalatu podarilo viesť v strednej pasáži setu, ktorá v posledných dvoch zápasoch na Šariši bola jasnou doménou hostí a práve tu sa takmer zakaždým zrodil ich rozhodujúci náskok.

Po úspešnom útoku Rajdugu viedli Prešovčania 21:19, ale ani to ešte nič neznamenalo. Rozhodnutie priniesol až úspešný blok Mikovčíka, zásluhou ktorého znížili Prešovčania stav zápasu na 1:2 na sety.

Zdalo sa, že sú späť v zápase a opäť budú môcť naplno predviesť svoju mentálnu silu. Od stavu 6:5 však získali hráči Nitry štyri body za sebou a krátko nato narástol ich náskok až na 19:12.

Prvý mečbal si vypracovali za stavu 24:18, avšak hala zostávala naďalej v napätí, Prešov sa pri Červeňovom servise dotiahol na 23:24.

Za tohto stavu sa ale hosťujúci celok už presadil.

O tom, že majstrovské oslavy vypuknú pod Zoborom, rozhodol definitívne Kubš.

Nitra sa premiérovo stala majstrom Slovenska vo volejbale mužov, Prešov sa po minuloročnom prvenstve musí tentokrát uspokojiť so striebrom.

Povedal po zápase

Martin Sopko (smečiar Prešova): Bol to bojovný zápas, v ktorom bol súper v každej činnosti nad nami. Nitra hrala dobre, koncentrovane a najmä urobila menej chýb. Nedá sa vyhrať takýto zápas, ak ich urobíme také množstvo. Trápili sme sa na servise i na prihrávke, ak tieto dve činnosti nefungujú, šanca na úspech je minimálna.