Tatran Prešov je krôčik od ďalšieho triumfu

Prešovčania majú mečbal. Vybojovali si ho víťazstvom v Hlohovci.
Prešovčania majú mečbal. Vybojovali si ho víťazstvom v Hlohovci. (Autor: sita)
Sportnet|16. máj 2016 o 00:00

Hádam už iba malý športový zázrak by mohol privodiť obrat vo finálovej sérii extraligy hádzanárov.

Hádam už iba malý športový zázrak by mohol privodiť obrat. Tatran Prešov vyhral nad Sportou Hlohovec aj druhý zápas finálovej play–off série o majstra Slovenska, hranej na tri víťazné duely. Doma rozdielom pätnástich gólov, naostatok vonku o tri. Tretí zápas je na programe v stredu od 18. hodiny v Prešove.

PREŠOV. Slovenský hádzanársky šampión ostatných rokov siaha tak už na svoj dvanásty majstrovský titul v ére samostatnosti republiky, z tohto desiaty v rade.

Hrali, koľko potrebovali

Tatranu Prešov to v play–off šliape podľa očakávaní. V semifinále Prešov vyradil Šaľu v troch zápasoch a rovnako suverénne si počína zatiaľ aj vo finálových stretnutiach s Hlohovcom.

Potrebuje však spraviť ešte aspoň jeden úspešný krok. Nuž a ten zvyčajne nebýva ľahký.

„Druhý zápas naši chlapci rozbiehali trochu pomalšie. Zhruba po desiatich minútach ale prevzali iniciatívu a polčas s prehľadom vyhrali. V druhom ale mužstvo vyrobilo zopár hrubých chýb a domáci zrovnali skóre na 19:19. To bolo z ich strany ale asi tak všetko. Nasledovala šnúra našich gólov a v podstate bolo rozhodnuté. Mňa osobne akurát mrzí, že mužstvo, hoci viedlo pred koncom už o šesť gólov, súpera nepriklincovalo ďalšími. Hráči začali razom vymýšľať technické parády a vlastne sami umožnili súperovi korigovať na preň prijateľný trojgólový rozdiel. Takže posledné tri minúty som mužstvu po skončení stretnutia vytkol,“ prezradil majiteľ klubu Miloslav Chmeliar, ktorý ani zápas v Hlohovci nevynechal.

„V konečnom dôsledku sa v play–off nehrá na výšku skóre, ale na výhru v každom zápase. Takže naši hrali v podstate toľko, koľko na víťazstvo potrebovali.“

Posledný býva najťažší

Prešov zatiaľ v play–off sérii jasne vedie. Všeobecne sa očakáva, že obhajca titulu v domácom prostredí v stredu definitívne rozhodne.

„Nemusí to byť taká ľahká záležitosť, ako sa mnohým zdá. O Tatrane sa totiž v tejto sezóne dosť často hovorilo, že už to nie je ten Tatran, čo býval, že hrá omnoho horšie ako v nedávnej minulosti. V slovenských súťažiach ale stále dominuje, vyhráva zápasy vysokými gólovými rozdielmi. Avšak i ja vravím, nikdy nekrič hop, kým nepreskočíš. Niekedy ten posledný krok naozaj býva najťažší. Na druhej strane, nášmu mužstvu verím, že aj ten posledný úspešne zvládne a po treťom zápas s Hlohovcom si vychutnáme oslavu dvanásteho, z toho už desiateho titulu v rade. V klubovej vitríne máme už Slovenský pohár, bolo by pekné znovu potvrdiť suverenitu nášho klubu aj ziskom titulu majstra Slovenska. Ak nám to v stredu vyjde, nejaké veľké oslavy sa konať nebudú. Viem ale, že chlapci čosi chystajú. Najprv však musia zvládnuť už toľkokrát spomínaný posledný krok.“