Streda, 22. február, 2017 |Meniny má Etela

Varga: Možno nevyhrá najlepší tím, ale diplomacia

Hoci tréner druholigových futbalistov Nitry praje postup Prešovčanom, jeho zverenci obrali Tatran o dôležité body.

V páde sa o zakončenie pokúša tiesnený Hector Tubonemi. Prešovský útočník sa proti Nitre raz presadil, ale stačilo to len na remízu.(Zdroj: viza)

PREŠOV. Druholigoví prešovskí futbalisti boli pred sobotňajším zápasom doma s Nitrou na čele tabuľky. Po remíze 1:1 už ale museli prepustiť post lídra VSS Košice.

Od úvodu sa hralo svižne, vzruchu bolo pred obomi bránami. Nepríjemný úder v podobe úvodného gólu zasadili Nitrania domácim minútu pred prestávkou.

Nikým nestrážený Valenta poslal presný center na hlavu Balaja a ten z pár krokov namieril presne.

V druhom polčase Prešovčania pridali, zatlačili svojho súpera, ale vyťažili z toho len vyrovnanie v podobe Tubonemiho gólu hlavou.

Ďalšie ich výborné príležitosti sa gólom neskončili, navyše v absolútnom závere mohli prísť aj o remízu, po rohovom kope sa hostia prezentovali nepríjemnou hlavičkou tesne nad.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Tatran zradila efektivita pri zakončení

Tréner Nitry: Prajem Prešovu postup, je najlepší

Spokojnejší bol po zápase tábor Nitry, ktorý podľa priebehu hry získal cenný bod.

„Odohrali sme živý zápas, bolo to kvalitné predstavenie, najmä pričinením súpera. V prvom polčase sme mali veľké problémy s kombináciou, veľa lôpt sme nakopávali, nehrali sme po zemi. Po prestávke si domáci vypracovali veľký tlak, ktorý vyústil v ich vyrovnávajúci gól. Asi by si zaslúžili aj vyhrať, mali viac vyložených príležitostí. Našou snahou bolo toto stretnutie poctivo odmakať, k mladým sa pridali aj skúsenejší hráči a bojovnosťou sme si bod vydreli. Aj keď nepôsobím v tejto súťaži dlho, myslím si, že Prešov je v nej momentálne najlepším mužstvom a prajem mu aby sa dostal do najvyššej súťaže,“ hovoril po zápase tréner FC Nitra Róbert Barborík.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:II. liga: Tatran zaváhal, VSS opäť na čele tabuľky

Potlesk aj po remíze

Kým v tábore hostí vládla spokojnosť, v domácom panovali, prirodzene, úplne odlišné pocity.

Hnev, zlosť, smútok a najmä sklamanie zo straty dôležitých bodov, ktoré by bez ohľadu na ostatné výsledky ponechali všetky tromfy v rukách zeleno-bielych.

„Chceli sme, samozrejme, tento zápas vyhrať a myslím si, že sme k nemu pristúpili tak, ako sa patrí. Veľmi nás mrzí to, že sme v ňom nezískali tri body, ktoré by sme za danej situácie veľmi potrebovali. Hoci sme nevyhrali, diváci nás pri záverečnom schádzaní z ihriska odmenili potleskom, čo bolo z môjho pohľadu najväčšie zadosťučinenie za to, že naši hráči tento duel naozaj odmakali. Možno túto ligu nevyhrá najlepšie mužstvo, ale to, ktoré má najlepšiu diplomaciu,“ nadviazal v pozápasových vyjadreniach na slová trénerského náprotivka kormidelník Tatrana Stanislav Varga.

Zostávajúci program

Do konca súťaže zostáva odohrať záverečné tri kolá, každý tím tak môže zabojovať maximálne o deväť bodov.

Z matematického hľadiska je ešte v hre o prvé miesto kvarteto tímov. Tu je prehľad ich zápasového programu v nasledujúcom období.

Prešov: Pohronie (d), voľno, Sereď (d).
VSS Košice: Nitra (v), Pohronie (d), voľno.
L. Mikuláš: voľno, Sereď (v), Žilina B (d).
Lokomotíva: Žilina B (v), Slovan B (d), Nitra (v).

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 20/2016, v predaji od 24. 5. do 30. 5.

Posunú zavretie križovatky VSS na štvrtého marca?

Má to byť údajne výhodnejšie aj preto, že sa robiť začne so štartom jarných prázdnin.