Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Partizán nadelil rezerve Slovana štyri gólové údery

Šarišania tohtosezónne súťažné vystúpenie zakončia už v tomto týždni, kedy zohrajú až dva zápasy.

Partizán Bardejov vyhral v Bratislave so Slovanom B pred hŕstkou divákov hladko 4:1. V stredu hrajú na pôde FK Pohronie, v sobotu doma s Nitrou.

BRATISLAVA. Úvodná štvrťhodina vyznela herne pred domáci Slovan B, no jeho hráči zväčša kombinovali len v strede ihriska. Ako prví zahrozili hostia. Ivanko-Macej nečakanou tvrdou strelou z diaľky mieril do brvna, odrazenú loptu nedokázal zužitkovať Milunovič. Z protiútoku sa dostali na dostrel aj domáci, Kele z hranice jedenástky netrafil bránu.

Podobné zakončenia od Milunoviča domáci brankár vyboxoval. Silná zbraň Partizána priniesla prvý gól. Po rohovom kopa Kuhajdíka poslal loptu hlavičkou do siete najvyšší hráč na ihrisku Šosták a v 21.min. bolo 0:1.

Po pol hodine hry Makela šikovne poslal loptu do šestnástky na kopačku Gagnona, ale lopta preletela nad bránu. Aktivitou na hrote nelenil Milunovič, domáci mali s rýchlymi protiútokmi súpera starosti.

Výsledok nedal na seba dlho čakať, Verčimák sa ocitol osamotený s loptou na zakončenie a premiérovým presným zásahom v drese Partizána pridal v 37. min. druhý gól.

V závere polčasu sa domáci usilovali o kontaktný zásah, na druhej strane mohol zvýšiť Ivanko-Macej, ktorý bol tiesnený na hrane pokutového kopu.

Po zmene strán sa snažil do zakončenia presadiť Sipľák, no najmä kanonier Milunovič, ktorý pohrdol dvomi dobrými príležitosťami na zakončenie. Zaskočení domáci len sporadicky zaútočili, s defenzívou Šarišanov si nevedeli dať rady.

Pri čiarach sa rýchlosťou dokázali presadiť krídla Makela s Gagnonom, ktorý dokázal slalomom prejsť cez obrancov súpera i brankára a v 65. min. z toho bol tretí gól hosťujúceho celku.

O desať minút neskôr korunoval svoje úsilie aj najlepší hráč na ihrisku Milunovič. Ku gólu mu pomohol Gagnon, po jeho prihrávke nedal bardejovský kanonier brankárovi Slovana žiadnu šancu.

Následne ešte domáci skorigovali svoju prehru zásluhou dorážky Tichého, ktorý po štandardke vrátil loptu za chrbát brankára Pavlička.

Prečítajte si tiež:II. liga: Kriminálna zápletka na konci druhej ligyČítajte

Kvalita na strane Partizána

Tréner Bardejova Jozef Kukulský očakával, že po prehre doma so Žilinou B sa jeho tím bude snažiť o nápravu svojej povesti.

„Boli sme jednoznačne lepším mužstvom. Aj keď sa hralo na pravé poludnie, mali sme dobrý pohyb. Po prehratom domácom zápase nám nechýbala snaha presadiť sa. Hrali sme na doraz, vytvorili si príležitosti aj na dva zápasy, Milunovič mal sám ešte aspoň tri dobré šance. Dôležité je, že chlapci ukázali kvalitu a výsledok je podložený tímovou hrou.“

Z pätice chýbajúcich hráčov zo základu nastúpili po týždňovej prestávke dvaja a do herného prejavu tímu vrátili istotu.

„Obaja obrancovia, Šosták i Sipľák, sa predstavili v dobrom svetle. Aj keď Sipľák bol po chorobe, chcel som aby hral, aktuálne je totiž po chorobe Belunek. Máme mladý káder, ktorý ešte nie je dostatočne vyzretý, no dokáže sa presadiť jednoduchou, ale efektívnou činnosťou v kolektívnom prevedení.“

Záver sezóny bude pre hráčov Partizána náročný. Aj keď boj o postup už bude bez ich priameho pričinenia, v posledných kolách chcú ukázať dobrú hru až do záverečného hvizdu.

„Vôbec to tak neberiem, že nám už o nič nejde. Sezóna pre nás končí posledným zápasom a v každom z dvoch zostávajúcich sa budeme snažiť o maximálny výkon. Snažíme sa pracovať naplno, keď v niečom poľavíte, tak sa vám to vráti dvojnásobne,“ zdôraznil Kukulský.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 21/2016, v predaji od 31. 5. do 6. 6.