Nedeľa, 28. máj, 2017 |Meniny má Viliam

Prešov inkasoval v Žiline debakel

V 3. kole Fortuna ligy prehral Tatran Prešov na pôde favorizovaného MŠK Žilina vysoko 0:4.

(Zdroj: TASR)

ŽILINA/PREŠOV. Prešovčania sa tak ani v treťom vystúpení v úlohe nováčika Fortuna ligy nedočkali výhry.

Naopak, favorizovanej Žiline nedokázal vzdorovať, už do polčasu dvakrát inkasoval a napokon si spod Dubňa vezie nepríjemnú prehru 0:4.

Zároveň sa aj vzhľadom na výhry Senice a Zlatých Moraviec zosunul na posledné miesto tabuľky.

Rýchly gól hneď v úvode

Žilinčania sa do nováčika pustili bez zbytočných "okolkov" a už v 4. minúte sa po centri Mabouku sprava a pohotovom zakončení Škvarku v 16-tke tešili z úvodného gólu v sieti Taliana.

Žilinčania mali hru pevne pod kontrolou, hosťom nepožičiavali loptu a dostávali ich do hlbokej defenzívy, z ktorej sa Tatran iba ťažko oslobodzoval.

V 15. minúte Škvarka nesebecky prihral v dobrej šanci Špalekovi, ale jeho gól pre ofsajd neplatil. Ďalšia šanca domácich prišla v 26. minúte, keď po Škvarkovej strele Talian loptu rukou stlmil, ale pred nabiehajúcim Otubanjom stihol odvrátiť loptu na roh Luberda.

Po polhodine hry vystrelil v nádejnej pozícii do ľavého horného rohu Leško, no bez razancie a Volešák jeho pokus vyriešil.

V 36. minúte sa Otubanjo už dočkal, keď Hlohovský zľava poslal center pred Taliana, Bujňák zlým riešením prihral nigérijskemu útočníkovi loptu ako na podnose a gólman Prešova už bol bezmocný.

V záverečnej minúte polčasu mohlo byť prakticky rozhodnuté, keď Hlohovský namieril dobre, ale Talian vytlačil loptu na žrď a od nej sa lopta odrazila do poľa.

Ďalšie údery po prestávke

Aj v úvode druhého polčasu pokračovala žilinská ofenzívna snaha o poistenie náskoku a v 51. minúte bola aj korunovaná tretím gólom. Škvarka v päťke prihral zľava na druhú tyč a Mabouka v páde zasunul loptu za bezmocného Taliana.

Žilina kontrolovala hru, ale vystrkovať rožky začali aj hostia. Striedajúci Tubonemi v 62. minúte šiel sám na Volešáka, ale ten mu stihol čisto v páde rukami loptu vypichnúť a následne ju odkopnúť do bezpečia.

O chvíľu mal dobrú šancu Katona, ale Mazáň aj za cenu tvrdého stretu šiel do súboja a loptu mu vypichol.

V 66. minúte sa na slovenské trávniky opäť vrátil gambijský útočník Žiliny Momodou Ceesay a o tri minúty našiel prihrávkou Hlohovského, ktorý zoči-voči Talianovi nezaváhal a upravil na 4:0.

O triumfe Žiliny nebolo najmenších pochýb a v dobrej atmosfére na tribúnach sa domáci v ofenzíve snažili potešiť svojich fanúšikov.

V 82. minúte dostal Škvarku perfektnú prihrávku na hranicu 16-tky, ale Talian sa pri jeho bombe vyznamenal.

"Šošoni" si s nováčikom, ktorý po návrate medzi elitu stále neskóroval, poradili bez problémov a vyhrali zaslúžene 4:0.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Oceňujem hru súpera, ktorý ako nováčik hral sympaticky, nezavrel sa vzadu, ale hral otvorenú partiu, čo sme ani nečakali. Chlapci hrali s vášňou, chutil im futbal, podporili ich fanúšikovia, ktorým ďakujem a uhrali čisté konto, takže gratulujem."

Ján Karaffa, asistent trénera Prešova: "Gratulujem súperovi, podal výborný výkon. Pomohol mu rýchly gól, keď sme inkasovali už v 4. minúte, ale bez ohľadu na to, kedy gól padol, nám súper ukázal, kde sú naše nedostatky. Pre nás je tento zápas opäť ponaučením, že je veľký rozdiel medzi druhou ligou a najvyššou súťažou. Zbierame skúsenosti a musíme sa zamerať na ďalší zápas so Senicou. Musíme si vyčistiť hlavy, vyzdvihnúť pozitíva z tohto duelu, lebo aj tie v našej hre boli a na nich stavať."

Štatistika

MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 4:0 (2:0)

Góly: 4. Škvarka, 36. Otubanjo, 51. Mabouka, 69. Hlohovský. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Králik, Vavro – Jacko, 2365 divákov.

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Pečovský – Diaz (66. Ceesay), Škvarka – Špalek, Otubanjo (77. Vallo), Hlohovský (70. Paur)

Prešov: Talian – Kačala (57. Tubonemi), Bartek (84. Micherda), Luberda, Bujňák – Dzurík, Jacko – Streňo, Keresteš, Leško (69. Kubus) – Katona

Foto k článku: TASR, SITA