Piatok, 16. november, 2018

Prešovská horská pätnástka: Najrýchlejší boli Bogár a Ondrijová

Bola súčasťou oblastnej bežeckej ligy 2018 regiónov Prešov a Sabinov.

(Zdroj: ilustračné - pixabay.com)

PREŠOV. Atletický klub TJ Slávia PU a Oblastný bežecký spolok Prešov pripravili dvanásty ročník bežeckých pretekov Prešovská horská pätnástka, ktoré boli súčasťou oblastnej bežeckej ligy 2018 regiónov Prešov a Sabinov.

Náročnú trať s prevýšením 420 m najrýchlejšie zdolali János Bogár (Maďarsko) časom 1:04:33 h a Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) za čas 1:17:49 h.

Bežecká rodina blahoželala k významnému životnému jubileu – šesťdesiatinám – podpredsedovi oblastného bežeckého spolku a športovému nezmarovi Františkovi Bednárovi.

„Trať nie je ľahká, dá poriadne zabrať,“ poznamenal známy vytrvalec Vojtech Kassay (Maras team).

„Beží sa po asfalte, poľnej a náročnej, dosť hrboľatej, lesnej ceste. Nebola to žiadna prechádzka. Aj keď bolo veľmi horúco, všetci však šliapali na plné obrátky a snažili sa dosiahnuť čo najlepšie výsledky.“

Preteky absolvovala aj jeho dcéra Silvia, ktorá v Prešove študovala a v súčasnosti žije v Prahe.

V deň pretekov oslavovala okrúhle životné jubileum a aj keď si trať trochu predĺžila, zobrala to s humorom.

Klobúk dole pred všetkými, ktorí v horúčave boli v cieli náročnej Prešovskej horskej pätnástky.

Z výsledkov

Muži – absolútne poradie: 1. Bogár 1:04:33, 2. J. Varga (NW running Záborské) 1:05:49, 3. Čeklovský (ŠK Comenium Michalovce) 1:07:21, 4. A. Kovaľ (MTC V. Šebastová) 1:09:36, 5. Pošefko (Prešov) 1:09:57, 40- až 49-roční: 1. J. Varga 1:05:49, 2. A. Kovaľ 1:09:36, 3. M. Čebra (OBS Prešov) 1:10:30, 50- až 59-roční: 1. Bogár 1:04:33, 2. P. Andraščík (OBS WAJASY Prešov) 1:11:27, 3. Ľ. Miško (NW running Prešov) 1:12:23, 60- až 69-roční: 1. L. Kormaník (Sokol Ľubotice) 1:22:15, 2. Ján Tomčo (MTC V. Šebastová) 1:24:36, 3. P. Kačala (OBS Prešov) 1:26:34, 4. F. Bednár (ZVL Prešov) 1:29:51, 5. Š. Mihálik (Fulianka) 1:35:17, 70-roční a starší (10 km): 1. Marton (Poprad) 55:33 min, 2. Stanek (MTC V. Šebastová) 1:00:12, 3. Parilák (AC Michalovce) 1:26:04, 4. V. Kassay (Maras team Prešov) 1:36:13,

ženy – absolútne poradie: 1. E. Ondrijová 1:17:49, 2. A. Farkašová (AC Michalovce) 1:18:35, 3. B. Kopčáková (Metropol Košice) 1:23:13, 4. Z. Daňková (ZasRun Š. Bohdanovce) 1:23:50, 5. D. Jendrichovská (Maras team Prešov) 1:33:00, 35- až 49-ročné: 1. Ondrijová 1:17:49, 2. Kopčáková 1:23:13, 3. K. Dancáková (Maras team Prešov) 1:33:16, 50-ročné a staršie: 1. D. Jendrichovská 1:33:00, 2. K. Krajňáková (obe Maras team Prešov) 1:44:23, 3. S. Kassayová (SilStyle).

Buď fit! – Memoriál Ľuba Kuzmiaka (5 km) – muži: 1. E. Sosa (Ecuador/Prešov) 26:11 min, 2. L. Krajňák (Maras team Prešov) 31:16, 3. P. Zubal (Prešov) 32:11, ženy: 1. Kolibárová (Maras team Prešov) 26:38, 2. Spodníková (Vyšný Slavkov) 34:19, 3. A. Daňková (Maras team Prešov) 34:50, dorastenci: 1. D. Brodňanský (Biatlon ŠK Prešov) 21:36, 2. T. Sosa (Ekvádor/Prešov) 32:00, dorastenky: 1. A. Sosa (Ekvádor) 31:16.

Nordic Walking: 1. P. Hricová (NW Prešov) 43:09, 2. Mária Borov (ZasRun Š. Bohdanovce) 43:10.