Piatok, 21. september, 2018

Profesionálom Partizána bliká červená

V 8. kole druhej futbalovej ligy Odeva Lipany vyhrala nad Partizánom Bardejov 2:0.

Lipany-Bardejov 2:0. (Zdroj: mesto Lipany)

LIPANY/BARDEJOV. Oba tímy z chvosta tabuľky sa usilovali vyhnúť koncovému umiestneniu.

Profesionálny tím hostí nakoniec ťahal za kratší koniec povrazu. Už predzápasová gólová úspešnosť neveštila nič dobré.

Taktovku prebrali domáci

Prečítajte si tiež: II. liga: Poprad lídrovi body nezobral

Tak sa stalo, že takmer 700 divákov ešte v úvode sledovalo aktívnejšiu hru hostí.

Domáci umne sledovali priebeh a nenechali nič na náhodu. Zvládli aj tri rohové kopy. Možno by boli spokojní aj s bezgólovým výsledkom.

Lenže po pol hodine hry domáci zahrávali od rohovej zástavky a snažili sa vyrovnať pomer síl najmä v strede ihriska.

No ad for you

Predsa len polčas bol v réžii Partizána, no dať dvanásty gól v sezóne sa nepodarilo.

Polčas viac prospel domácim a Odeva poriadne vyzvŕtala mužstvo z bývalého mesta obuvníkov.

Ani nie desať minút po prestávke to v pokutovom území pred brankárom Gmitterom zaškrípalo a z pokutového kopu Bujňák otvoril skóre v prospech domácich.

Po hodine hry bolo vyrovnané na rohové kopy a Lipany boli usilovnejší aj v zakončovaní.

Tréner Jozef Daňko postupne poslal z ihriska preč neefektívneho Staška, Dupkalu aj Siwahlu.

Niečo menej ako desať minút pred koncom už bolo 2:0. Brankár Gmitter nedokázal zabrániť streleckému pokusu Hirku.

Výrazné zmeny v kádri

V kádri Partizána naďalej sledujeme výrazné zmeny súpisky hráčov.

Azda jedinou informáciou z domáceho zdroja bol návrat Grohoľa po nevydarenom pôsobení v Lokomotíve Košice.

Zaujímavý je pohľad na zostavy oboch tímov. Za Lipany nastúpili niekoľkí hráči, ktorí si v Bardejove nenašli miesto.