Korzár logo Korzár Prešov
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Briti hľadajú ropu a plyn aj v chránenom území (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6

Hodnoť

Ach, tá terminológia!

Vyjadrím sa iba ku prvej časti článku, ku ďalším sa nebudem vyjadrovať, hoci i na tvrdenia v nich uvádzané mám názor..
> Podľa otrasov zeme zisťujú možné zásoby.
Možné zásoby sa nezisťujú na základe otrasov zeme.
Možné zásoby sa zisťujú na základe výsledkov seizmického prieskumu.
O otrasoch zeme sa zvykne vyjadrovať v súvislosti so zemetraseniami.

> Firma donedávna vykonávala sonarový prieskum pomocou výbušnín
Firma donedávna vykonávala seizmický prieskum, v ktorých ako zdroj seizmického vlnenia používali výbuchy.

> Geologické podložie skúmali pomocou seizmického merania.
Geologický prieskum realizovali seizmickými meraniami.

> Merali otrasy zeme vyvolané vibračným zariadením umiestneným v špeciálnych autách a v nedostupnom teréne otrasy vyvolané odpálenými náložami dynamitu.
Počas merania sa zaznamenávalo kmitanie na povrchu terénu vyvolané zdrojom seizmického vlnenia Vibroseiz, čo predstavuje automobil, ktorý sa počas merania zdvihne na dosku a celá konštrukcia automobilu kmitá na tejto doske. V nedostupnom teréne, kam sa automobil nemohol dostať, budenie seizmického vlnenia sa realizovalo výbuchmi.
Aby bol čitateľ v obraze, mohli uviesť ilustračnú fotografiu vibroseizu.
http://i.istockimg.com/file_th...
http://www.terrexseismic.com/m...
http://www.pgecurrents.com/wp-...

V každom prípade územia Slovensky, Poľska, Maďarska, Česka si USA dôkladne zmapovali v rámci projektu Celebration 2000. Výsledky meraní si zobrali so sebou do USA, nepatrnú časť výsledkov poskytli aj Slovensku. Takže USA veľmi dobre vedia, aká je perspektíva výskytu a ťažby ropy a plynu na území od Karpát a Českého masívu počnúc a Panónskou nížinou končiac. Časť týchto výsledkov pravdepodobne za finančnú úplatu poskytli svojim spojencom. V súčasnosti sa prieskum v oblastiach s potenciálnym výskytom plynu/ropy zahusťuje s cieľom detailnejšie upresniť polohu ložiska..

Potenciálna či súčasná ťažba plynu či ropy na území Slovenska je nepatrná časť vzhľadom na jeho spotrebu na Slovensku. Ropa, ktorá sa ťaží na Záhorí, sa nepoužívala na výrobu nafty a benzínu, ale vzhľadom na jej kvalitu, sa jej produkty používali v kozmetickom priemysle. Veľa ľudí by sa pri ťažbe ropy/plynu na Slovensku neuživilo. Koniec koncov, na Východnom Slovensku sa ropa ťaží. Počuli ste tam niekedy o nejakej katastrofe?
 
Hodnoť

 

Váženy fycio, pochybujem, že Vaším príspevkom v rusínskom nárečí okrem pána Lukáča a mna ešte niekto rozumel, nechápem o čo Vám išlo. Ale teraz k dvom mudrlántom, čo si tu vyliali svoju žlč a to konkurenciaschopnosť Karasa a 2v2. Až z Vás srší zloba k Východu. V kraji o ktorom je reč som bolá iba raz a je nádherný, vy v Bratislave taký vidíte akurát tak na pohladnici. A zase taká mizéria o akej tu hovoríte, tu nie je. Aj tu chodia po ulici drahé auta, stavaju sa pekné domy, su tu pekné dievčata , krásne ženy, aj tu mládež študuje. A je tu ešte niečo, čo možete východniarom závidieť a to je ich zručnosť a pracovitosť, lebo s jazykom vie plieskať každý, ale s rukami už málokto.
 
Hodnoť

Ukončime to

Nebudú žiadne vrty, buky budú rásť ďalej a Osadné ostane riťou Slovenska aj tak naveky
 
Hodnoť

 

Vážený prášil na to, že je Osadné podla Vás r.., Slovenska ste tomu venovali skoro celý den,sudiac podla vaších príspevkov. Dokonca si aj zaplatíte, len aby ste mohol prispieť svojou mudrosťou.
 

 

Iba som napísal pravdu...okrem toho viem kde je Osadné, zároveň si dajme po deci pálenky na ex....blázni naslopaný...
 
Hodnoť

 

Slovensko vďaka uplatnym/nahluplym uradnikom/politikom ostane pri tomto "zazračnom" podniku s čiernym petrom v rukach a vyrabovanymi zdromi, Z prašuliek za ropu či kieho čerta slovak uvidi akurat H..., ropa poputuje do zahraničia, presne tak ako prašulky producenta. Slovakom ostane zničeny ekosystem a prar drobnych za vykonavane službyčky. Predsa firma s min. ručenim nemože zodpovedať za pripadne ekologicke škody - to musí byť každemu sudnemu človeku jasne, A prečo su starostovia obecnych uradov ticho a su naklonený tomuto pochybnemu priam banditskemu podniku? No na tuto otazku je na svk veľmi jednoducha odpoveď , tá vystihuje dnešnu spoločnosť - po nas potopa!
 
Hodnoť

OK, odluka vychodneho slovenska od statu

ak by tu ropu nasli, tak by sme kaslali na BA, tak ako ona na nas kasle uz viac ako 20 rokov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop