Korzár logo Korzár Prešov
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pravoslávni veriaci slávia Vianoce na Troch kráľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Debiľiny pišece tu

aľe f kuše tu mace sčitaňe roku 2011 je tam napísano 20 628 pravoslavnych f čechoch. Na slovensku aňi ňe skoro 50 000. A aj Greckokatoľici dagdze budú oslavovac Kračún teraz. http://www.ikonapress.info/ind...
 

lem u prazi maš cca 50.000 ukrajinciv

(legalni i nelegalni) a ne šytky iduť na svjatka domiv, to ne rachuju masu rusnakiv, jich potomkiv a potomkiv pristahuvalciv zo zakarpaťťja, kotry tam sut už davno. a kiby s vidiv tivko je tam ši i rusiv (nemujuť šytky občanstvo, čiže v tych štatistikach jich nemaš, serbiv sem-tam čuti)... no 20.000 jich kludni narachuješ u samij prazi (u ukrajinciv nerozlišuju grekokatolyk či pravoslavnyj, bo šytky svjaťať unisono po starim, ne jak u nas, že baran povisť, žeby ovečky perešli na inšyj kalendar, pak na inšyj jazyk (što bude dalej, do inšoj cerkvi?), lem mi povič, jakyj to mať zmysel, kiď pri zmišanych manželstvach potrebujeme i tak šelyjaky POVOLIŇA, že sja možeme brati z rimokatolykami. neje to podradne? a už nepyšu o tim, že jak sja dachto choče stati rimokatolyckym kňazom, a mat cholem jednoho rodyča grekokatolyka, potrebuje ŠPECIALNE POVOĽIŇA Z RIMA!!! ta zme abo nezme jedna cirkev?). ja raz u metri vidiv na druhu pasku povno bab z košarykami, poprykryvany obrusami z napysom XPI/ICTOC BOCKPEC! paradox, že u metri baby z chustkkami i košarykom, ale šumnyj, potišyv:-)
 

fycku

Jedna vec je že čľovek krisceny jak rimo katoľik, abo gréko katoľik, či pravoslavny, aľe druha vec je keľo raz po krisceňu u cervi bul a či vobec f PANA BOHA veri.Ja cirkevne zakony ňerobil, aľe pridze može čas, žešicky odpadľici še nazad gu Rimu obraca bo uš teraz u domoch Pánovych prazdnota....
 
Hodnoť

A mámpocit,

...že pravoslavny ňemaju svatú omšu, aľesvatu liturgiu. kuk na www.pravoverni.sk
 
Hodnoť

Christos Raždajetsja!!!

Aj keď som gréckokatolík, ale svojim bratom pravoslávnym Vinčuju šitko dobre, što od Hospoda Boha požadate, šťesťa zdravja hojne božske požehnaňa. To ja Vam ščiro vinčuju i žyču Christos raždajetsja.
 

Aj kec som aj ja gréckokatolík

SLAVITE JEHO.
 

slavite jeho!

i Tobi šytko dobre. Inakše na obrazku vidžu lem oplatky, časnok, jabko i kolači. a de je kapusnicja, choč i s kovbasov? lubľu taku falatča kvasnu. a hrybovu mačanku z bandurkami, no nemih jem sja toho obžerti:-) a choč i chrobačok z daruvanych hrybiv vyplavav! druhyj raz pidu radše sam do lisa. no a nakonyc pyrohy musjsať byti. a što jiste vy druhy a što vam najvece smakuje? kolači až nakonyc, kiď sja ši majuť ši de pomistyti. no a pak si ľubľu ľači, ale po takim obžerstvi jem nehoden ležati na boku, bo jak sja obernu napravo, tyskajuť ňa bandurky z hrybami, a jak nalivo, ta tyskajuť pyrohy. ale i tak by jem pyrohy jiv furt, choc i z kajstrona, tam sja fajnu dolov dajuť vymastyti, a jak by ostalo ši maslo, ta m ho hoden ši i vypyti... tak bars ľubľu pyrohy:-)
 

fycju

Ta ty čítaj porjadňe :Pravoslávni veriaci na Štedrý deň dodržiavajú prísny pôst bez mäsa a mliečnych výrobkov, na večeru sa podávajú oplátky, ovocie, zemiaky, fazuľa, kapustnica s hubami bez klobásy, na stole by nemal chýbať med a cesnak, v niektorých regiónoch je aj ryba. A tebe kolbása po rozume beha...vitrim tot jeden dzeň...a prísny znači, že ňemožeš jejs aňi mľíko, maslo, sir a aňi vajco.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop