Korzár logo Korzár Prešov
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prešovskí poslanci chcú obmedziť rozhodovanie primátora o majetku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

K otázke prenájmu zimného štadióna zdôraznil, že podľa doterajších skúseností sa vždy o majetok lepšie stará súkromný nájomca.

Ako príklad uviedol prenájom mestskej haly, ktorá po investíciách nájomcu výrazne zmenila svoj vzhľad aj vybavenie a teraz vyhovuje aj európskym štandardom. Podľa Hagyariho by mesto malo v tomto trende pokračovať.

Ako pre Korzár poznamenal, mesto už na tento rok pripravuje prenájom Dopravného podniku a Technických služieb záujemcom zo súkromného sektora. A s úsmevom dodáva: "Verím, že do najbližších volieb sa nám podarí prenajať aj Mestský úrad so všetkými zamestnancami, mal som už niekoľko jednaní s potenciálnymi investormi".
 

 

hej, mestská hala zmenila svoj vzhľad, len to už nie je mestská hala, ale hádzanárska hala. Z mesta sa stratili všetky akcie, ktoré tam voľakedy boli. K európskemu štandardu: stará hala mala európsky štandart, dokonca svetový štandart. Vyhovovala na majstrovstvá európy vo volejbale, Davis Cup, medzinárodné bedmintonové turnaje, dokonca určite vyhovovala aj na na hádzanárske vyššie súťaže (keďže tam boli aj pred jej rekonštrukciou). Vyhovovala na také svetové podujatia, ako bola návšteva pápeža Jána Pavla II., gréckokatolícke cirkevné slávnosti na svetovej úrovni (naposledy povýšenie prešovskej diecézy na arcidiecézu za účasti vysokých cirkevných predstaviteľov z Vatikánu), pohreb vojakov za účasti najvyšších predstaviteľov OSN. Vyhovovala na koncerty, výstavy, trhy.... Dnes je tam len hádzaná. Nič proti nej, ale nezdá sa vám, že je to málo na halu, na ktorú sme sa všetci skladali? A to o chvíľu bude celá oplotená.

Zimný štadión bol okrem posledných dvoch rokov v rukách súkromníkov. Posledným bol "veľký investor" Pucher a čo urobil? Nič. Pamätám, ako vtedy, keď násilne preberal Pucher štadión od iného súkromníka, primátor sľuboval veľké investície do štadióna a extraligu. Nestalo sa a Pucher vrátil štadión v horšom stave, ako ho dostal. Dnes opäť sľubuje Hagyari investície a postup do extraligy (dokonca do KHL, čomu sa treba skutočne zasmiať). kto tam bude investovať? Neznáme občianske združenie, ktoré ho prevzalo a ktoré doteraz nevykonávalo žiadnu činnosť? Prosím vás, bol niekto na verejnom korčuľovaní? Kúpite si lístok za 1,20 a dostanete ako vstupenku akýsi lístok s číslom, aké sa voľakedy používali v šatniach. Takže o.z., ktoré ani len najzákladnejšie zákony tohto štátu nerešpektuje a peniaze vybrané od ľudí nie sú kontrolovateľné tam bude investovať? Nedajme sa vysmiať.

Je najvyšší čas, aby poslanci obmedzili právomoci primátora. Avšak myslím, že by to nemalo byť časovo. On by prenajal "tiežinvestorovi" majetok aj na 1 rok, lebo aj za rok sa dajú zarobiť slušné nezdanené peniaze. Mal by mať obmedzenú výšku prenajímaného majetku.

A čo sa týka jeho s úsmevom podotknutej poznámky o prenájme mestského úradu, tak to je to jediné, čo by mu mali poslanci schváliť. Prenajať mestský úrad na dva roky vrátane činnosti úradu a jeho primátorského postu by bola jediná efektivita počas jeho pôsobenia v meste Prešov. A to by stačilo, keby bol nájom za celý balík 1 euro ročne :)
 
Hodnoť

 

Zaujímavé, Zimný štadión bol počas doby primátorovania pána Hagyariho väačšinou v súkromných rukách páana viceprimátroa Puchera. Prečo tak vyzerá?

Apropo a čo tie "informačné bilboardy" pri ceste za 60€ na rok, Prečo sa menia z prenosných (dočasných) na pevné. Kde je dodatok k zmluve? Pôvodná zmluva znela na 5 rokov. Pán primátor, koľko ste dostali do vrecka za schválenie a podpísanie tejto zmluvy? Mesto stráca cca 20000 € ročne, zato vy a vaši blízky tam máte reklamy za koľko? BOSANOHA, Garderoba, byty taborisko, HC PRESOV, Autoškola Pucher a pod.

ĎAlší veľký prešľap - Podpísané úvery s Unicredit bank v rozpore s VZN. Nechápem, prečo v tom nekoná Hlavný architekt. Nie je normálne, ak sa tak závažne porušuje VZN. Snáď to konečne pochopili poslanci a konečne začnú robiť svoju prácu.
 

 

poslanci to pochopili, aj hlavný kontrolór, len to žiaľ zatiaľ nechápe kriminálna polícia a ani okresný prokurátor...
 
Hodnoť

 

Zaujímavá to postavička je pán Ernst. V Humennom ako prednosta mestského úradu "pochybil" a super transparentná pani primátorka ho odvolala i keď pochybenie nikto nevysvetlil a pán Ernst sa nebráni takémuto zdôvodneniu. V Humennom obhajoval len stanoviská mestského úradu a pani primátorky a v Prešove je super angažovaný poslanec a i s jeho pomocou presadil poslanecký návrh rozpočtu,čo v Humennom spochybňoval.
 
Hodnoť

Poznanie je dar...

...a ten poslanci nemajú. Nepoznajú p.Hagyariho! A poznať dobre tohoto človeka je ako najsť zlatý poklad.
Treba sa zaujímať viac o jeho minulosť, milí prešovskí poslanci, nielen 5 rokov dozadu, ale od jeho 18-tín, a viete že nejaký čas tento človek "operoval" vo Vranove? Nože sa skúste povypytovať Vranovčanov na jeho predošlé aktivity! A potom inde a inde... Až budete mať skladačku hotovú, zistite, koho si ľudia zvolili, cha cha cha,,,,
 
Hodnoť

 

Hagyari potrebuje peniaze. Má veľký majetok a kopu detí. Tak peniaze potrebuje veľmi a veľa milí Prešovčania. Za chrbtom poslancov bude robiť všetko čo sa len dá, aby získal čo najviac. A aj milé ženy, stoja dosť peňazí.
Čas otvorí oči aj nadšencom červeného šálu.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop