Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prešovčania bojujú proti anténam mobilného operátora, boja sa žiarenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Vysielač o výkone 1 W (mobil) vo vzdialenosti 5 cm od hlavy predstavuje pre mozog rovnaké zaťaženie ako izotropný žiarič vo vzdialenosti 25 m s výkonom 125 MW, čo žiadna základňová stanica nemá, (zvyčajne mávajú tak okolo 50 W) kde pri pri zohľadnení toho, že vyžarovaní diagram je nie je guľový ale sploštený, stále potrebný výkon pre rovnaké zaťaženie akým zaťažuje ľudský mozog mobilný telefón by musel byť najmenej 10 000 - krát väčší.

No a žiarenie aby poškodilo organizmus musí vykazovať buď tepelné účinky z absorpcie žiarenie, ktoré pri daných výkonoch neexistujú, väčšiu tepelnú záťaž vytvára ďalšia osoba v miestnosti, alebo by to muselo byť ionizačné žiarenie takej frekvencie ktorého kvantá už majú energiu postačujúcu na ionizáciu molekúl, ktoré by mohli takto poškodiť organizmus.

Akurát spektrum toho žiarenia začína až pri ultrafialovom žiarení, ...

Takže tie protesty sú len a len o neznalosti.
 

 

Mozno sa len z ekonomickej kauzy snazia spravit kauzu politicku. Daj si to do obyvacky postavit ty a potom mudruj.
 

 

preco trepes blbosti o obyvacke. aky to ma suvis. klamm napisal presne ake su tam vykonove pomery.
 

Samozrejme mozno to aj tak nazvat

Operator pri výstavbe bežne poskytuje finančnú kompenzáciu, ktorú napríklad vlastník nehnuteľnosti využije na opravy a rekonštrukcie. V tomto prípade mohla provízia skončiť v neznámom vrecku.
 

Prosím

uveď sem výpočty ktorými si k tomu číslu 125MW dospel .Tu si prečítaj odbornú čalamádu ohľadom vplyvu Elmag. poľa na hlavu človeka :http://www.aos.sk/spe/seminare...
Antény na prístupových nodoch sú ziskové a prísne smerové.zisk 3dB zosilní pole 2x .Pri 18OO MHz urobiť 2O dB nieje problém a keď sa pri 5OW dostaneś takejto anténe do hlavného´´ laloku´´asi žiadna sláva... Vyžarovací diagram sa určuje vždy pre konkrétnu rovinu (najčastejšie pre H a V ) ale guľový ako uvádzaš neexistuje.Ak o ňom niečo vieš rád sa nechám poučiť... Tiež by ma zaujímalo ako by vyzeral žiarič s touto vyžarovacou charakteristikou...Určite tie antény pri ľudských obydliach a na strechách panelákov nemajú čo hĺadať...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

re: hornfe

Ospravedlňujem sa, izotropný žiarič vyžaruje do gule, a potrebný výkon pre rovnaké žiarenie rastie s druhou mocninou a nie treťou (počítal som to viac menej z hlavy) a potom potrebný výkon pre rovnaké žiarenie je len 250 kW, čo pri danom výkone základňovej stanice je stále len 1/5000 výkonu mobilného telefónu pri telefonovaní.

Pokiaľ uvažujete s tým že reálne antény majú smerový diagram, tak to má aj anténa mobilného telefónu, takže veľké rozdiely nebudú a kde dokonca reálne ožiarenie práve kvôli tomu smerovému vyžarovaniu bude u základňovej stanice nižšie, ľudia v blízkosti základňovej stanice totiž bývajú pod ním, nie v ňom.

No a čo sa týka toho elektromagnetického žiarenia, pokiaľ máte po celom byte, na každej ulici a vlastne všade kde je rozvod striedavého prúdu, antény vysielajúce na frekvencii 50 Hz, tak tie Vám nevadia?
Vplyv na organizmy bude asi rovnaký aký u mobilov, aspoň stále nikto nepovedal prečo by mal byť iný.

(A skúste v googli výraz izotropný žiarič, kde mám dojem, že zisk antény sa vyjadruje ako pomer práve k tomu izotropnému žiariču.)
 

Ešte raz Ti tu píšem

že ´´izotropný žiarič´´ na dedinách nazývaný aj dipól nevyžaruje ´´do gule´´ vyžarovací diagram sa stanovuje na roviny prechádzajúce pod rôznym uhlom bodom kde je žiarič umiestnený.vačšinou stačí rovin horizontu a vertikály. ´´Do gule ´´ sa jedmnoduchým systémom vyžarovať nedá. Prepočítaj si energiu poľa na frekvencii 2 GHz a 50 Hz a nevypisuj tu somariny o 50 Hz vysialačkách v zásuvkových rozvodoch.Robím s anténami 40 rokov tak odo mňa nežiadaj aby som ´´GOOGLIL´´ čo je to zisk antény . Tých 250 kw je už bližšie k realite ....
 

re: hornfe

1. Skúste ešte niečo iné, hľadať v slovníku výraz "izotropný".
Ide o teoretický konštrukt, a bežne sa s ním pracuje.
http://www.matfyz.estranky.sk/...

2. Energia poľa, ktorá by mohla pôsobiť na živé organizmy by musela byť nepredstaviteľne veľká, a to aby sa tá malá časť energie ktorá je pri tých frekvenciách absorbovaná môže byť, zmenila na tak veľké teplo, aby ten organizmus poškodila.
Pritom tá energia zo základňovej stanice je stále najmenej 1000-krát menšia ako z vlastného mobilného telefónu a že by sa niekto telefonovaním zohrieval som ešte nepočul.

3. Urobili ste chybu.
Google by Vám povedalo trebárs toto:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Z...

kde citujem:

"Ako referenčná anténa sa zvyčajne volí jedna z nasledovných antén:
-izotropná anténa – ideálna všesmerová anténa (vyžarujúca bez strát a všetkými smermi rovnako). Zisk antény sa v prípade tejto referencie udáva v dBi, pričom zisk izotropnej antény je 0 dBi...."

4. No a teraz by ste mohli ozrejmiť Váš výrok
"Určite tie antény pri ľudských obydliach a na strechách panelákov nemajú čo hĺadať... ", pretože stále netuším prečo.
Teda okrem statických a estetických dôvodov, tie tu radšej neťahajte...
 

milý Klamm

má to všetko jeden problém. Kedže nemáš túto problematiku v hlave vypisuješ mi tu´´vygooglené´´ elementárne veci ktoré poznám cez 40 rokov.Iné sú teoretické úvahy a iná je prax.nemusím si z tých tvojich odkazov nič čítať .môžeš napísať aj román o všesmerovo vyžarujúcej anténe keď je to len teoretický model a v praxi nič podobné neexistuje.Ani neviem načo by komu taká anténa bola.bavíme sa tu o anténach čo sú po strechách a tam asi nebudú ´´izotropné žiariče´´Odkiaľ prosím ťa máš že jediným negatívom EM poľa na organizmus je jeho absorpcia hmotou organizmu a jeho premena na teplo?? Si o tom presvedčený na základe tvojich skúseností, že tomu tak je ?? Ale ani na nete nič podobné ani nehľadaj!! Uvedom si problém korpuskularity.Nikto nedokázal že z antén idú vlny a nie častice. Ale ani opak!! Javy tieto vlastnosti dokazujúce sa navzájom nevylučujú!!takže sa bavíme o vlnách alebo fotónoch.jasné, že si vieme Planckomjednoducho prehodiť jedno na druhé aj nazad. Prechod ´´vlny´´ cez tvoje telo sa ti zdá v pohode ale čo keď je to predsa len fotón a preletí cez teba zdanlivo bez interakcie a zanechá v bunkách Tvojho tela deštruktívne stopy ktoré sa prejavia za 5 alebo 20 rokov ?? Ani žiarenie GAMA resp jeho fotóny ťa´´ nezohrejú´´a napriek tomu ťa spoľahlivo pošlú na druhý svet.
Ešte raz Ti opakujem, že antény na strechách nemajú čo hľadať.Na veĺa budovách sú umiestnené tak, že smerový kužel zasahuje okrajové časti bytov na horných poschodiach.
neviem či niekto riešil problematiku napr zmeny zdravotného stavu týchto ľudí ale pozitívne na nich určite nevplývajú. Keď sa vo svete prestane hľadieť ne len na zisky a začne sa trocha hľadieť aj na zdravie ľudí tie antény odtiaľ určite zmiznú. Spomeň si na to keď ich tam po rokoch budeš márne hľadať.nerieším čím budú nahradené ale nebudú tam .
Tu by som to rád ukončil.Ak sem dáš nejaký kontakt a máš záujem pokračovať v diskusii na odbornej úrovni nemám s tým problém ale neposielaj mi sem linky s trapnými informáciami...
Dakujem.
 

re: hornfe

1. Ľutujem, ale to že tie elementárne veci nepoznáte ste už pri diskusii o izotropnom žiariči preukázali. Prečítajte si čo ste tam vypisovali.
Nikdy som netvrdil, že to nie je teoretický model, takže pokiaľ idete vyvracať niečo čo som nikdy netvrdil, ste na chybnej adrese. Každý výpočet vychádza z teoretického modelu, takže neviem kde tam vidíte problém.

2. Jedinými ZNÁMYMI negatívnych účinkov elektromagnetických vĺn je teplo ich absorbciou v organizme alebo ak ich kvantový účinok dosiahne úroveň postačujúcu na ionizáciu molekúl. Ten kvantový účinok začína niekde na úrovni frekvencií zodpovedajúcemu UV žiareniu, pri nižších frekvenciách žiadna interakcia nevzniká, resp. o žiadnej nevieme.

Pri MRI vyšetrení sa používajú elektromagnetické pulzy, ktoré sú asi vyššie ako výkon všetkých základňových staníc na svete, a žiadne nepriaznivé účinky nepoznáme.

Tak na základe čoho to Vaše tvrdenia "Určite tie antény pri ľudských obydliach a na strechách panelákov nemajú čo hĺadať... ",?

Ešte k tomu s tým, že predsa žiarenie o rovnakej frekvencii, a najmenej tisíckrát silnejšie, majú ľudia z vlastného mobilného telefónu a žiaden výrobca neuvádza, že by sme mali čas telefonovania obmedziť.
Alebo aspoň si pri telefonovaní zakaždým obaliť hlavu alobalom ....

Predsa pokiaľ pracujete v tej oblasti by ste mohli teoretické úvahy nahradiť konkrétnymi výsledkami merania intenzity elektromagnetického poľa základňovej stanice a mobilného telefónu, a porovnať ich.
 

Je to este trochu zlozitejsie

Na zakladnovej stanici su umiestnene technologie pre viac pasiem ak je to Telekom teoreticky 5,
navyse mobil vzuziva max vykon iba v miestach minimalneho pokytia inak je jeho výkon redukovany takze ratajme 0,1W. Dalej telefonat trva radovo minuty zakladnovka frci nonstop.
 

re: hovvgh

Ani nie, skôr je to argument pre postavenie tých staníc.

Pretože energia absorbovaná v nejakom čase má iné účinky ako to isté množstvo v kratšom čase, kde pokiaľ budete mať zapnutý ponorný varič (ruský typ, 300W) v bazéne, tak sa tam budete môcť kúpať aj po týždni ohrievania, a kde do šálky v ktorej sa zohrieva voda na kávu prst po piatich minútach ohrievania už nevložíte. Teda vlastný...

Energia ktorú absorbuje obyvateľ v tom okolí zo základňovej stanice je najmenej tisíckrát menšia ako energia vlastného telefónu pri maximálnom výkone, deň má len 1440 minút, teda aj bez ohľadu na to čo je v predchádzajúcom odseku, dostáva priemerný užívateľ toho žiarenie z vlastného mobilu viac.
Kde paradoxne tým že potrebný výkon pri tej základňovej stanici klesá, celková záťaž organizmu bude nižšia.

A to hlavné, stále neviem aké so to tie nepriaznivé účinky elektromagnetického vlnenia na daných frekvenciách, pred ktorým by sme sa mali chrániť.

Ešte perlička nakoniec, svojho času vznikla v Prahe silná občianska iniciatíva proti TV vysielaču na Žižkove, kde tí ľudia protestovali po jeho spustení ešte raz.
Nemali totiž dostatočne silný a kvalitný signál, vzhľadom na vyžarovanie charakteristiky antén priamy signál bol slabší ako odrazené. Ale kto by už veril tým projektantom...
 

zamysli sa prečo to tak obhajuješ

aj nad tvojimi slovami : ´´Jedinými ZNÁMYMI ´´ - nepravda
´´o žiadnej nevieme´´ - nepravda - možno ty nevieš...
kludne si naďalej suš hlavu v mikrovlnke :-)
niesi náhodou mienkotvorný spolupracovník nejakého operátora ?? :-) nič inémi z toho nevychádza
maj sa fajn
 

re: hornfe

1. Mikrovlnka funguje práve na absorbcii žiarenia, a kde preto používame riad do mikrovlnky, ktorý to žiarenie nepohlcuje, a nesušíme tam drôtenku na riad alebo CD-čka (ozaj impozantný ohňostroj).

2. Mýlite sa, to o čo ide je vyvracanie bludov a je jedno kto ich hlása, bludy pokiaľ sa dostatočne rozšíria narobia vždy len škodu.

Možno je tam nejaké nebezpečenstvo, snáď by pomohli nejaké štatistické dáta, sledovanie dostatočne veľkej vzorky, ale takto to zatiaľ vyzerá na vedecký názor zo začiatku 19 storočia podľa ktorého vlaky nemôžu ísť rýchlejšie ako 30 - 40 km za hodinu, pretože cestujúci by sa udusili.
 

buď naozaj rád

že patríš k vyvolenej skupine ktorej ktorá je na EMG žiarenie absolútne odolná.
tak nech ti to vydrží... Pozri si aspoň každý desiaty riadok z tejto štúdie :

http://dspace.vsb.cz/bitstream...

určite to upevní tvoje úvahy v tejto oblasti
a o princípe mikrovlnky poučuj deti v materskej škole
maj sa fajn
 

re: hornfe

Nič čo by som nevedel.
O ionizačné žiarenie pri mobiloch nejde, a tepelné účinky mobilov sú v podstate nezaujímavé, ešte k tomu tepelné účinky základňových staníc sú najmenej 1000-krát slabšie.

A môžte urobiť pokus, vo väčšej skupine ľudí nechajte ich hádať, koľkí spoznajú, že mobil vysiela a kedy nie.
 

nevidím alebo necítím= neexistuje

Ani zvárač el. oblúkom nezvára v krátkych rukávoch lebo hoci nič necítí má skúsenosť že UV žiarenia mu po pol chvílke dokonale spálí každé nechránené miesto tela.(vyskúšaj si to )Ani molekuly a atómy v bunkách nevedia povedať že ich ´´niečo spolarizovalo´´ a niesú tým pádom schopné normálne fungovať.Človek žiaľbohu nemá kvalitné receptory na všetky vplyvy prostredia.Žiarenia -UV,rádioaktívne ,kozmické EMG si žiaľbohu uvedomí až keď sa prejavia ich deštrukčné účinky. Nechcem Ťa presviedčať o tom že EMG mobilných sietí je škodlivé.pre teba určite nieje
Ale naozaj už skonči s tými trapnými odvecnými argumentmi kým ťa nezaradím medzi Trulov ktorí sú radi keď sa im podarí zapnúť počítač , niečo vygoogliť a následne sa hrajú na majstrov sveta v odbore v ktorom ešte pred pol hodinou nevedeli rozlíšiť kareláb od kandelábra
 

1 2 >

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop