Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 9. júl, 2020 | Meniny má LujzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bardejovčanom prekáža obchvat v ich susedstve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

výhovorky

kto staval rodinné domy nad sídliskom Družba a v okolí dobre vedel, že tadiaľ povedie rýchlostná cesta, lebo bola zakreslená v geometrickom pláne už pred dobrými 20-timi rokmi a kto o tom nevedel a dal sa nalákať nízkou cenou tamtých pozemkov , tak to je jeho problém. Ja som zhruba pred 15-timi rokmi hľadal vhodný pozemok na výstavbu rodinného domu a mal som lákavé ponuky z tejto oblasti, ale keď som si pozrel územný plán mesta a videl zakreslenú rýchlostnú cestu pomedzi rodinné domy, tak som rýchlo z toho vycúval...
Všetkým nikdy nevyhovieš, to by si musel každú cestu zakopať min. 50m pod zem a aj tak by to niekomu nevyhovovalo. Druhá vec je , že iný priestor na túto cestu neexistuje....
 

Suhlasim

Viac ani netreba pisať
 
Hodnoť

 

Neviem, čo má obchvat spoločné so zásobovaním priemyselých zón. Je nereálne aby obchvat situovaný v j-z časti mesta zásoboval priemyselnú zónu, ktorá sa nachádza prevažne v s-v časti mesta a už z názvu vyplýva že obchvat neslúži ako nejaká obslužná komunikácia, ktorá sa má cielene napájať na už existujúcu cestnú sieť. Jeho úlohou je je odviesť tranzitnú dopravu. Čo sa týka hluku z tejto komunikácie autor článku mohol spomenúť zvukové bariéry, ktoré budu v týchto obývaných zónach pozdĺž obchvatu paralelne vybudované. Trasa obchvatu nie je žiadna novinka v územnom pláne mesta bol zakreslený už dlhé roky. Už charakter terénu predurčuje túto trasu. Nerozumiem ako by mohol byť vedený cez Vinbarg a ak by to aj bolo možné výstavba v tomto komplikovanom teréne by si vyžadovala neskutočné financie. Ak by bol vedený ochvat cez spominaný Vinbarg plnil by takisto len polovičný účel a neviem si predstaviť jeho napojenie od Mokroluhu a vyústenie niekde pri Moliterke, riešiť by sa to dalo asi len tunelom. V týchto končinách nemá zmysel sa nad niečim takým zamýšľať.
 
Hodnoť

Kto?

Kto to písal? Nech to po sebe ešte raz prečíta, a až tak zverejní. Chyba na chybe.
 
Hodnoť

 

a co tak postavit radsej tunel ako nadzemnu drahu s vyustenim aj na spominane krizovatky. Nenarusi sa tym zivotne prostredie, nebude rusit obyvatelov a 5km usek sa za tych 30 mil. eur da v pohode postavit, len to by nemohli rozkradat popritom financie ked sa to bude robit. Kde je vola, tam je aj cesta, lenze niekomu z vedenia sa asi nechce rozmyslat.
 

 

Kľudne môže Bardejov výjsť s takou požiadavkou. Slovenská správa ciest s veľkou radosťou to hodí späť do šuflíka v stole. A v Bardejove nebude nič. A obchvat postavia v inom meste(samozrejme, ak v šuflíku nejakú aktuálnu dokumentáciu nájdu). Dosť ciest 1. triedy majú v zlom stave(nemajú peniaze) a niektorí chcú tunely. Za 30 mil. eur 5 kilometrový tunel nepostavíš...
 

 

Bardejov je fakt neskutocne vytazene mesto, ze potrebuje tento obchvat, hlavne ze cesta z BJ na do SL je uplne rozbita a tranzit auto v prevaznej miere z BJ smeruje na presov a hned na dialnicu ak sa bavime o smere na zapada SR. Detto kamionova preprava, takze nech mi tu niekto z diskutujucich vysvetli naco bude dobry tento obchvat? Mne to skor pride, ze na to aby sa mali kde stopit a vytunelovat peniaze danovych poplatnikov. Tento obchvat je maximalna hlupost, namiesto toho obchvatu nech natiahnu nove koberce na cestu po meste a okrese.
 

 

mimochodom, vacsina priemyselnych lokalit v BJ je situovana na duklianskej a smer B. nova ves, taktiez aj hlavny tah na polsko je cez tuto cast mesta a vzdy kamiony idu na presov ako by sa mali tocit cez obrucne, takze SOPHISTES nech vysvetli vyuzitie toho obchvatu.
 
Hodnoť

Nezmysly

Chápem ľudí čo tam bývajú, že im to vadí, ale to je tak všetko. Inak nemajú jeden normálny argument len samé sprostosti. Je úplne zrejmé, jasné a nespochybniteľné, že toto je jediná schodná možnosť a iná vďaka terénu nejestvuje. Obchvat má odľahčiť dopravu v meste, to je cieľ a to bude splnené. Severo južný ťah na tom nie je až tak zle. Priemyselné zóny a rekreačné zóny, to sú všetko blbosti. Proste ich len serie, že budú mať pod oknami cestu, to je všetko. Holt, taký je život. V tomto prípade stojím úplne a jasne na strane stavby cesty tak ako je naplánovaná. Kto si za 20 rokov nevšimol obchvat v územnom pláne, tak má smolu. Inak sa nedá.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop