Korzár logo Korzár Prešov
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Primátor Hanuščak bude zarábať o 12 eur menej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Populácia v Kocúrkove utešene narastá

Niet zábavnejšieho produktu z príležitostných a účelovo schválených zákonov z parlamentu, než je produkt schvaľovania platov a odmien starostov a primátorov.
Podľa tragikomického scenára, čo si senátori, inak najčastejšie súbežne starostovia alebo primátori jednohlasne schválili, to vyzerá tak, že prakticky prebieha úžasná dôchodková reforma.
Občania sa už nemusia obávať o to, či z dôchodkov o pár rokov dobu prežijú...Podľa globálnej sumy, ktorá každoročne končí vo vreckách a na bankových účtoch starostov a primátorov, je jasné, že koeficient stanovený podľa počtu obyvateľov obce alebo mesta, kde odmeňovaný funkcionár pôsobí, významne zvyšuje všeobecne stanovený a priemerný plat.
V nejednom prípade ide o nadpremierny - to už aby si aj prezident aj premier sťažoval,
v nejednom prípade o nadpriemerne priemerny - to aby si zas sťažovali tí, čo získavajú sotva priemerny zárobok.
Podpriemerne zarábajúci, o životne dôležité dávky v núdzi a žobrajúci občania bez zárobku, domova aj mzdy tvoria najväčšiu základňu k výške koeficientu. Ak tvoria napr. polovicu občanov osady, určite sa polovicou podieľajú na vzraste koeficientu.
Podľa oficiálne stanoveného koeficientu, aby nebodaj primeraná priemerná mzda starostom a primátorom nespôsobila starosti, sú platy týchto funkcionárov priamo úmerné počtu občanov evidovaných ako obyvateľov obce alebo mesta.
Čím viac obyvateľov, tým vyšší plat a odmena funkcionára.
Čo je to za robotu ?!
Ak sa taký primátor alebo starosta osobne postaral o zvýšenie počtu obyvateľov tým, že rozširil prírastky vo vlastnej rodine, tak to je o.k. Patrí mu koeficient zásluhovosti o populačný prírastok daňovníkov, ba aj daňovákov. Aspoň o seba sa dobre a predvídavo postaral, lebo na súcit spoluobčanov a ich solidaritu so štátom sa neoplatí príliš spoliehať.
Ak sa dokáže, že sa funkcionár osobne zaslúžil o prírastok obyvateľstva pomocou mimomanželskej aktivity, o koeficiente zásluhovosti by bolo treba pouvažovať. Lebo tu prichádza na rad otázka, či platí alimenty všetkým, za ktorých je odmeňovaný.
Ak sa ukáže, že sa odmeňovaný funkcionár osobne zaujal a postaral, aby každý občan bol jeho priamym alebo neoficiálne adoptovaným potomkom, ktorému zabezpečil slušné zivotné podmienky a možnosti k zárobku, právom spravodlivosti mu koeficient prináleží...Čo však s prezidentom a priemerom, keď budú protestovať, že oni sa starajú o všetkých obyvateľov republiky..?A čo tak ostatní úradníci v štátnej správe a zamestnanci štátnej správy, veď aj tí riešia problémy občanov, žiakov, susedov...Ani tým že sa každodenne v úrade neohreje celá dedina? Ani tým že každý deň celé mesto v úrade nemanifestuje? No a čože má byť, právo je právom, čo tajne vyživuje diskrimináciu ? To teda nie...Teda vyhovieť..?!
To ešte len bude tá výsledná suma, koeficientom prenásobená priemerná mzda, čo demografov poteší..!
Čože sa stalo, že primátorovi poklesol plat o pár eur? Čože tu dajaký podceňovaný bezdomovec opustil tento svet..? Už prestala žobrať pred parlamentom istá nepríjemná rodinka? Že vraj bola v núdzi..? Nech sa dá vypchať, tak jej odkazujú starosta, čo ju ani za rovnocenných pred zákonmi nepovažuje.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop