Korzár logo Korzár Prešov
Nedeľa, 7. jún, 2020 | Meniny má RóbertKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prešovčania sú proti areálu pre hendikepované deti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A je to tu zase...

.... geriatria sa ozýva, človek chce urobiť niečo na všeobecný prospech a nemá nárok v ňom prevádzkovať svoje služby ??? Točo je ??? To kde sme ??? Každá stavba su dane pre štát, každá služba znamená predaj a tým aj DPH a dane do mestskej kasy, pokiaľ nejde zrovna o nákupné centrum alebo fabriku alebo mrakodrap, sa čudujem ľuďom prečo sa k tomu vôbec vyjadrujú..... . Len jedná vec mi v tom dáva jasno ! ÁNO !!! Závisť, lakomstvo, neprajnosť, a starecká senilita !!! Im už vadí aj to, že fúka zo severu, ne s juhu, .... . Aký národ taký systém...... Choré na hlavu... .
 
Hodnoť

geriatria

Ono ten problem vážne nie je ani tak o geriatrii. Mňa by zaujímalo iné. Investor založil občianske združenie len kvôli tomuto cieľu, t.j. investícia. To teda znamená, že takéto združenie nemá žiadnu členskú základňu a ani príjmy. Ak nemajú členskú základňu, nemôžu s istotou tvrdiť že ten areál je pre tých, ktorých prezentujú. Mimochodom, ak niekto uverí, že celiaticke alebo cukrovkarske deti potrebujú špeciálny areál tak to už musí byť vážny idiot.
Budova, ktorú chcú postaviť má 8 metrov na výšku a rozlohu 1000 m2. Ak sa ktokoľvek odváži tvrdiť, že ju dokáže prevádzkovať celoročne aj s kuchyňou len za vybraté vstupné alebo za 2% z daní a zároveň aj o ďalších 10 000 m2 zelenej plochy tak to je vážne výsmech. Rovnako je absolútne smiešne tvrdenie o integrácii detí nakoľko cieľová skupina je plne integrovaná už teraz (celiatici a diabetici).
Takže, ak je zjavne a preukázateľne tento prezentovaný projekt a jeho základné ciele klamstvo, poďme sa zamyslieť čo chce investor dosiahnuť.
Z toho čo je prezentované som absolútne presvedčený, že je cieľom postaviť denný stacionar. Investor sa ani netají cieľom otvoriť chránenú dielňu. A teda verejnosť bude mať možno prístup do areálu niekedy vo večerných hodinách.
Investícia je v predpokladanej hodnote 600 tis eur. Za tieto peniaze na takejto ploche postavíte zábavný park. Ale investor s jednoduchou graciou bude niečo tvrdiť o integrácii.
Nepovažujem za problém, že niekto chce niečo robiť. Považujem za katastrofálny problém prípad ak chce niekto postaviť niečo pod mojimi okami a svetu klame o svojom cieli.
Chcem vidieť mesto a poslancov, keď po podpísaní zmluvy a postavení budovy bude skutočné využitie iné. Čo urobia? Nič.
Chcem vidieť mesto a poslancov čo spravia v prípade ak občianske združenie skrachuje, nedokáže prevádzkovať areál a nechá ho tak. Kto to následne uvedie do pôvodného stavu?
Ak občianskemu zrušeniu schvália na zastupiteľstve projektový zámer len na základe niekoľkých obrázkov, tak nás pán boh zavaruj nad personalnym obsadením zastupiteľstva.
Ľudia nepodali petíciu pre to že odmietajú skrášľovanie svojho okolia aké preto, že to čo je navonok prezentované je očividne klamstvo.
Toto píšem ako človek, ktorého sa téma priamo dotýka. Moja obývačka bude susedom tohoto areálu.
 
Hodnoť

 

Tá budova má slúžiť na jednu vec, ktorú nikto nezapiera. Pôjde o vývarovňu pre stredné školy - varenie a rozvoz jedla.
 
Hodnoť

Ihriská

Z článku: Mesto Prešov spravuje 160 detských ihrísk, ani jedno z nich nie je prispôsobené hendikepovaným deťom.
To neznamená, že tam nemôžu chodiť. Na vlastné oči sa môžete pozrieť, že tam chodia všetky deti - teda aj hendikepované.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop