Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prešov je stále bez kontrolóra aj záverečného účtu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Hagyari má strach

Súdne konanie o platnosť ( neplatnosť ) zániku funkcie kontrolóra môže trvať aj rok. A o to ide, aby Mesto Prešov bolo čo najdlhšie bez hl. kontrolóra, tiež sa jedná o osobu, nakoľko Ernst nie je Hagyariho človek a asi sa podplatiť nedal. Vnútorná kontola ? Nožnosť kontroly NKÚ ? Externý audit ? Zavádzanie, odvádzanie pozornosti od podstaty.
Hl. kontrolór je PREKÁŽKA Hagyarimu a preto tak podozrivo trvá na akomsi fiktívnom konflikte záujmov, ktorý sa zveličuje a len účelovo verejnosti opakuje.
Nerešpektovať Okresného prokurátora tak na to treba značnú drzosť a otrlosť a tých má Hagyari na rozdávanie, dokonca nie je rešpektované ani vykonateľné predbežné opatrenie súdu.

Je už skutočne najvyšší čas, aby osoba nerešpektujúca rozhodnutia štátnych orgánov nebola primátorom, lebo to čo Hagyari v Prešove robí presahuje všetky prípustné hranice ( právne, etické, o morálnych u neho nemožno hovoriť ) , je to hanba a to čo sa deje v Prešove sa nerobí v žiadnom inom meste na Slovensku. Motívom zvráteného správania Hagyariho môže byť len jeho strach z odhalenia machinácii, ale to časom príde
 

...stanovisko prokuratúry a iné

...nie je pravda že Ernstovi zanikla funkcia HK lebo sa nevzdal členstva v 2 radách materských škôl. Urobil to nielen na mestskom zastupiteľstve, o čom je zvukový aj písomný záznam, ale aj písomne. A bol to práve Hagyari, ktorý NEKONAL A NEODVOLAL HO. Čakal, špekulatívne, aby oznámil že porušil zákon, čo je klamstvo.

NKÚ vykonával len niektoré kontroly v úrade ale v r. 2013, nie v tomto roku, ako zavádzal primátor.

Podstata vysoko účelového správania Hagyariho je tá, že sa MUSÍ ZABRÁNIŤ KONTROLE v mestskej spoločnosti Technické služby mesta Prešov, a.s., ktorej predstavenstvo tvoria :
- S. Grega, - R. Hympán, - MUDr. P. Klein, - PhDr. M. Komanický, - Ing. I. Andrejčák.
Existujú dôvodné podozrenia, ktoré treba preveriť kontrolou, ktorá je preto marená, že systém fungovania a likvidácie odpadov je mierne povedané zvláštny...

Stanovisko HK chýba aj v záverečnom účte. Primátor ho napriek tomu predložil poslancom na schválenie...
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop