Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pokladnice už musia mať aj lekári, právnici či taxikári (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Štát sa musí pripraviť aj na sabotáciu týchto opatrení zo strany lekárov ,hlavne zubárov kde sa točia neskutočné sumy.Určite im prídu na pomoc pravicové strany ktoré mali vždy k špekulantom blízko
vokal3
Pacient to zaplatí. Počula som, že ak zubár bude vyberať cez pokladňu, bude účtovať podľa kódov. Žiadny ohľad na sociálne slabších ako doteraz. A platby podľa kódov sú vyššie. Takže viac zaplatí pacient. Počula som aj to, že ak sa to nebude pacientovi páčiť, lekár mu povie, že to vám pripravil Fico. Vlaky vám dal zadarmo ale na inom mieste budete platiť viac.
ewa031
<< < 1 2 3 4 > >>

ewa031

Ale veď je to pravda, treba odierať tento hlúpy ľud, kým sa dá?!
 

vokal3

Zaujímavé, podvody tu robia smeráci-komunisti, na čele s so zbojníckym kapitánom Ficom a ty ozembuch stále drístaš niečo iné?! Keď si ožratý, nepíš. Už som ti to radil, poznám tvoje IQ 50 ficovoliča! U zubára mi zatiaľ vždy dali potvrdenku!
 

 

Ak sa zastávaš zubárov, tak choď si tie ich bezvýznamné potvrdenky preveriť. Daňový úrad by mu musel vykonať kontrolu a v jeho účtovníctve by hľadal bločky s tvojim menom. Ver mi, že by tam neboli. DÚ nie sú schopné toto skontrolovať a lekári to dobre vedia. V celoštátnom meritku sú to ťažké milióny, ktoré unikajú bez zdanenia.
 
Hodnoť

No a ešte tak zabezpečiť

aby sa používali, a vdaka prílevu daní od právnikov a lekárov je rozpočet za rok v pluse... Ešte nejaké nové sci-fi nebude?
 
Hodnoť

 

A čo cirkev- na ňu sa zase zabudlo- "kostolné " nie je tiež príjmom- ale NEZDANENÝM.....ale to by sa KBS vzbúrila, nie to platiť dane.

Co na to to birmovaný komunista a jeho sujta?!?

Všetci musia platiť a mať to zaregistrované - čiže odvádzať daň, ale cirkev, tá môže rozdávať len božie slov, síce berie za to peniaze od svojich veriacich ovečiek, ale dane neplatia!
To je tá slovenská spravodlivost a- všetci sme si rovní, niektorý ale rovnejší.
 
Hodnoť

Neriešitelľný problém

Ako vytvoriť na Slovensku fungujúci štát ?
Nuž, toto je asi taká úloha, ako premeniť kačaciu farmu na Sibíri na banánovníkovú plantáž.
Poznám mnohých, ktorí urobia všetko preto, aby štát od nich nedostal ani cent, ale poznajú všetky svoje práva, vedia dopodrobna všetko, čo im štát akože dlhuje, a budú hoc aj držať hladovku, aby svetu ukázali, ako štát porušuje ich nezadateľné právo parazitovať na svojich spoluobčanoch.
Slovák, ktorého rozbolí hlava, keď od neho v škole žiadajú aby pochopil, čo je to tangens, neprispustí, že preňho by bolo ideálne, keby išiel do učenia, a stal sa vodoinštalatérom, ale dá sa na štúdium politológie, aby potom prežil zvyšok života vyplakávaním, že mu štát neposkytol možnosť sebauplatnenia.
Iný potom ide študovať management v očakávaní, že všetky veľké firmy v EU ledva čakajú, kedy už doštuduje, aby mu ponúkli funkciu generálneho manažéra v ich firme. To, že počas studia ničomu nerozumel, že nevie povedať dve súvslé vety, že dokonca aj jeho diplomovku musela napísať špecializovaná firma na schrankovej adrese v Trenčíne, to ho ani najmenej natankuje.
Takýto káder samozrejme nikto nemôže v súkromnom sektore zamestnať, a tak nášmu kvalifikovanému expertovi nezostáva nič iné, ako použiť všetky prostriedky korupcie a nepotizmu, aby dostal nejaký teplý flek v štátnej správe, alebo sa dá na občiansky aktivizmus.
Len čo sa takýto malý človiečik usadí na svojej stoličke v štátnom úrade, začne sa sťažovať, že úradník na podobnej funkcii v Rakúsku má päťkrát vyšší plat ako on, a už sa spája i inými hoštaplermi v podobnej situácii, vytvoria odborovú organizáciu a terorizujú štát, aby im za ich ničnerobenie platil obrovské peniaze. Kde na to má štát vziať, to ich ani najmenej netrápi. Nanajvyš dajú dokopy svoje studovane hlavy, a zistia, že štát (teda naozaj užitoční a pracujúci ľudia) si na ich platy a výsluhové dochodky predsa môžu peniaze požičať v zahraničí.

Možno však by sa tento zdanlivo neriešiteľný problém dal vyriešiť jedným veľkým bičom.
 

Ako toto poriesit?

Umoznit beznym obcanom si znižovať zaklad dane blockami z elektronickej registracnej pokladnice.
By si videl, ako by vsetci trvali na vydavani blockov, a preferovali obchodnikov/ dodavatelov, ktori dokazu vydat elektronicky blocek. Stacilo by, kebyze sa napr. danovy zaklad mohol znizit o 10% hodnoty blocku z ERP.
Obcan by nahadzoval prijate blocky do systemu danovakov (tak ako v sucasnosti sa bude overovat pravost blocku) s tym, ze by zadal svoje meno. Na konci roka by obcan dostal potvrdenie z danoveho systemu, o kolko si moze znizit danovy zaklad.
Jednoduche, problem vyrieseny, len by to niekto musel chciet.
 

 

prave si vymyslel dalsi system na buzeraciu pracujucich.
 

Poznámka

Ja som začínal ako vodoinštalatér v odbore " Voda-UK-Plyn", tangens som pochopil až na SPŠ Stavebnej, ktorú som vyštudoval ako vysokú školu ( nie politológiu ), popri statočnom zamestnaní. Nie každý už na základnej škole pochopí učivo z matematiky. Aj Albert Einstein nebol ako žiak hodnotený ako matematický génius. Hoci pre zábavu staval modely a neskôr mechanické zariadenia, bol považovaný za pomaly sa učiaceho žiaka – pravdepodobne kvôli dyslexii, hanblivosti, alebo veľmi neobvyklej štruktúre mozgu (čo sa ukázalo po smrti pri skúmaní jeho mozgu). Neskôr sám Einstein prisudzoval objav teórie relativity svojej pomalosti. Hovoril, že vďaka tomu, že premýšľal o podstate priestoru a času neskôr ako ostatné deti, mohol zapojiť vyvinutejší intelekt. Iná, novšia, teória o jeho mentálnom vývoji predpokladá, že Einstein mal Aspergerov syndróm, poruchu príbuznú autizmu. Aj taký káder ako som bol aj som sa zamestnal v súkromnom sektore. Určite som nebol jediný. Moji bývalí spolužiaci z odboru " Voda-UK-Plyn", sú buď konatelia s.r.o., alebo živnostníci, teda tvoria aj oni súkromný sektor. Neviem si predstaviť aký by to musel byť veľký bič, ktorý by zo Slovenska urobil neviem ako prosperujúcu krajinu. Zvykli sme si sťažovať, porovnávať sa s bohatšími krajinami, ale nikto z nás by nechcel žiť v chudobnejšej krajine,napríklad v susedstve na na šom bývalom území "Zakarpatskej Ukrajine".

Vid čo si o nás myslí jeden holandský prekladateľ:
http://kultura.sme.sk/c/770886...
 
Hodnoť

 

Istoty.
 
Hodnoť

Budeme sa vyrovnávať formou darov,

keď na to príde tento minister financií, tak schvália zákon, že dary sú rôzne a Ty si musíš zaregistrovať aký dar prijímaš, atď., atď... a podobné nekonečné idiotiny od tejto vládnej sebranky
 
Hodnoť

 

navsteva u obvodneho-crp 6€.doklad az na vyziadanie plus prebodnutie ocami.len na crp mesacne vyberu min.1000€,a ked aj da primovy doklad,este neznamena ze platbu prizna.moja zubarka -4 dovolenky za rok.lekari peru peniaze neskutocnea najviac placu.moja zena u zverolekara nikdy nedostala doklad,pokladnice su nevyhnutne.
 

.)

A no a čo? Všetci sa odrazu hráte na spravodlivých. Chcel by som vidieť, či každý kto trvá na plnení povinností pri ERP od ostatných si plní všetky svoje povinnosti tak ako má, nikdy nezneužil alebo využil existujúce možnosti vo svoj osobný prospech. Pretože najjednoduchšie je kydať na všetkých okolo ale keď príde na mňa a to čo robím ja je pre mňa sväté. A znova len závisť a závisť, pretože on má a ja nemám. Preto jej najlepšie bonzovať každý bufet do ktorého prídem a nedajú mi za párky a čaj s rumom doklad z ERP však? Najlepší recept na ukojenie pocitu z vlastnej bezvýchodiskovej situácie.
 
Hodnoť

._

Ale skutočnosť, že systém, ktorý bude umožňovať overiť si pravosť dokladu vyhotoveného virtuálnou pokladnicou prevádzkovaný finančným riaditeľstvom môže znamenať porušenie daňového tajomstva nikoho netrápi. Finančné riaditeľstvo zachováva stratégiu ticha, pretože veľmi dobre musí o tomto riziku vedieť a v prípade zlyhania možnosti uplatniť tento systém overenia si pravosti dokladu bude ohrozená jeho stratégia ,,každý občan je kontrolórom". Finančné riaditeľstvo totiž nesmie ani pod zámienkou že podnikateľ vydá svojmu zákazníkovi cez virtuálnu pokladnicu daňový doklad so špeciálnym číslom, ktoré umožňuje zákazníkovi si overiť platnosť tohto dokladu, zverejniť o podnikateľovi, ktorý tento doklad vyhotovil žiadnu informáciu. Ani informáciu, ktorá bude obsahovať údaje o tomto doklade. Ide totiž o daňové tajomstvo. Som zvedavý do kedy bude finančná správa hrať mŕtveho chrobáka. A pýtam sa prečo sa hrá na mŕtveho chrobáka. Ale veď koniec koncov, vidieť, že ľudí nejaké daňové tajomstvo vôbec nezaujíma, hlavne že si bude môcť každý overiť pravosť dokladu, ktorý mu niekto vydal. To je hlavné. Čo tam potom, že finančná správa poruší niekoho práva.
 

Po praktických skúsenostiach

napríklad so zverejnenými el. tlačivami na daňové priznania tipujem, že 2. apríla systém virtuálnej pokladne kľakne a daňováci sa potom vyroja na kontroly, že, ako v nadpise spomenuté profesie nevydávali bločky.
Nikdy som nechcel blok od taxikára, ale od právnika, lekára či opravára som ho dostal vždy, aj keď som ho nepýtal. Ale je pravda, že pri opravároch a rôznaych remeselníkoch neraz padol návrh "bez bločku" to bude toľkoto a s bločkom viac. A ešte poznámka, nie každý lekár berie úplatky a "dary", len žiaľ je asi viac tých, čo berú.
 
Hodnoť

 

dobre tak...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Hahaha

niet nad administratívne riadenie štátu právnikmi ... :)
 
Hodnoť

.:

Samozrejme. Cenu lekára ako aj právnika a jeho služieb si uvedomíš vtedy, keď ti naozaj pomôže. Ide o činnosti vysoko odborného charakteru, ktoré nikto iný bez adekvátneho vzdelania nezvládne. A pokiaľ si niekto neuvedomuje ich cenu, potom si neváži ani sám seba. A preto im treba len závidieť. Pretože dokážu veci, ktoré často krát nevie nikto iný zabezpečiť a nehovoriac o tom, že môžu znamenať záchranu zdravia, života, majetku, zabezpečenie osobných práv... A závidieť im treba preto, čo robia a dokážu spraviť, nie preto ako sa majú a čo za to dostávajú.
 

Kedysi by som plne súhlasil.

Dnes len úryvok z vtipu: "Keď si uvedomím, aký som ja inžinier, normálne sa bojím ísť k doktorovi".
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop