Korzár logo Korzár Prešov
Nedeľa, 28. február, 2021 | Meniny má ZlaticaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jankovič v Tatrane skončil, prichádza Slovinec Lapajne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Zo stredných spojok skončila tá lepšia. Navyše Jankovič nikdy nedostal dostatok priestoru, aby ukázal čo v ňom je. Aj keď výkony Lukáša Urbana stúpajú, k rozohrávke pridáva prieniky do obrany i streľbu z väčších vzdialeností, čo je potešiteľné a aj keď je to dobrý hráč, nie je to tvorca hry, akého by Tatran potreboval. Pri absencii Rábeka by možno lepšie riešenie bolo presunúť ho na ľavú spojku a kúpiť nejakú renomovanú strednú. Lapajne bol talent, ktorý nemal možnosť rozvinúť v PSG, tak snáď sa mu v Prešove bude dariť, aj keď je viac ľavá spojka ako stredná.Čo sa týka posíl, tak zatiaľ tréner Goluža vyberal dobre, najmä Butorac i Cvitkovič sa mi pozdávajú, Babič má zasa talent, ale vo svojom veku má ešte čas sa ukázať a Kasal mi príde dosť zľaknutý, má dobrý výskok, aj relatívne dobrú strelu, len ten pohyb nôh je slabší, možno by to spravili nejaké špeciálne tréningy trénera Onuščáka, príp. niekoho, kto sa vie zamerať na činnosť nôh. Veľmi potešiteľnou je najmä skutočnosť, že do Prešova prichádzajú hráči zvučnejších mien z renomovanejších klubov, ako aj to, že pán Chmeliar sa snaží káder naďalej dopĺňať kvalitnými hráčmi, avšak je potrebné minimálne ešte jedno ľavé krídlo, ideálne aj pravé a pivot, nakoľko aj keď Vučko sa poslednú dobu presadzuje, ide väčšinou o podradných súperov, aj keď na druhej strane nie je stredná spojka, ktorá by mu dokázala dať loptu ako napr. Saša Radčenko.
 
Hodnoť

 

Jankovič už chcel odisť v lete ale po rozhovore s Golužom ostal. Po mesiaci ale zistil, že tiež nebude dostávať adekvátny priestor v zápasoch tak radšej zvolil odchod ako ďalšiu sezónu presedieť. Z nových hráčov súhlasím s Cvitkovičom a Butoracom kt. sú posilami, predovšetkým Butorac sa v každom zápase presadzuje výrazne strelecky. Babič doposiaľ nesklamal ale ani neoslnil, u pivotoch je negatívum to že obaja sú rovnaké somatotypy. Zišiel by sa pivot typu Petro,Kopčo. Tak ako spomínaš Lukaš Urban, aj keď jeho výkonnosť je stúpajúca nieje ani nikdy nebude typická SS, príliš brzdí rozohrávku,nehraje rychle/jednoduché kríže tak aby uvoľnil ostrú spojku, nespolupracuje s pivotom. Možno by stálo za pokus do niektorých zápasoch(SEHA,EHF) nasadiť na určitý časový úsek Radčenka a skúsiť s ním. Po utorku v polčase ostal na lavičke v dôsledku zranenia Hrstka, čo je veľké memento do blízkej budúcnosti keďže za neho nieje adekvátna alternatíva. Kasal? bohužiaľ ma tento hráč príjemne neprekvapil zatiaľ.Od hráča jeho parametrov sa očakáva výrazná gólova produkcia. Ano, ma výskok, streľbu ale akokeby mu chýbala odvaha, akčnosť ísť do streľby, čo pri jeho parametroch musí zvládnuť. Doposiaľ sa nikde dlhšie neohrial, len aby aj Tatran nebola jeho ďalšia jeho zastávka po ceste hadzanárskou európou.
 
Hodnoť

V Tatrane ostala jediná stredná spojka,

Saša Radčenko v Tatrane II. Za súčasnej biedy stredných spojok by sa Saša zišiel aj Tatranu I. Klasická stredná spojka nie je Lukáš Urban, aj keď sa ho na tento post snažia teraz prerábať. Lukáš je krajná spojka, uznávam, že veľmi perspektívna. Nová posila Lapajne bude asi tiež skôr krajná spojka, podobná ako Urban. Z vydarených posíl Cvitkovič pôsobí v bránke zápas od zápasu čoraz lepšie. Butorac sa zatiaľ ukazuje ako najvydarenejšia posila Prešova za posledné roky. Čudujem sa, že si ho nevšimli iné európske mužstvá. Babič sa s mužstvom nepripravoval pred sezónou kvôli juniorským reprezentačným povinnostiam, ešte sa musí zohrať s mužstvom.Čech Kasal po angažmáne v Barcelone strieda kluby, pôsobí, ako by svojim streleckým schopnostiam neveril on sám. Možno sa nakoniec uchytí práve v Prešove pri českých krídlach. Ale potrebuje čas, ktorý napríklad Stefan Jankovič nedostal. Jankovič doplatil najmä na pôsobenie Trtíka v minulej sezóne, podobne ako Peskov.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop