Korzár logo Korzár Prešov
Sobota, 29. február, 2020 | Meniny má

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pohľad od Prešova do Rumunska. Dá sa to zo Šimonky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nádhera

a neuveriteľné pohľady.
 
Hodnoť

Neviem sa zorientovať

Na jednej strane táto veta z textovej časti akoby vypovedala, že sa rumunské vrchy nepodarilo odfotiť:
--------------------------
O pozorovaní rumunských pohorí z východného Slovenska sme už v tomto seriáli viackrát polemizovali. Umožňujú to viaceré kopce, no nepodarilo sa to hodnoverne zdokumentovať.
----------------
na druhej strane dve z fotografií sú komentované, že rumunské vrchy sú na obzore. Tak vidno tie rumuské hory alebo nie, sú hodnoverne zdokumentované alebo nie ? Ak áno, je k tomu nejaký minimálny horopis, čo je čo ?
 

vysvetlenie

- je tam minulý čas, že sa doteraz nepodarilo ich hodnoverne zdokumentovať (obšírnejšie objasnenie v predošlých článkoch), až teraz pri Šimonke sa to podarilo, ide o vrchy okolo Vf.Tiganu a pri hranici s Ukrajinou, viď. tu (aj keď nie sú pomenované) :

https://www.peakfinder.org/?la...
 

 

O.K., už som sa zorientoval. Ten trochu dominantnejší kopec (820m n.m) je ešte na Ukrajine na polceste medzi obcami Chyža a Veljatin, ten trochu nižší napravo (800m n.m) je práve na ukrajinsko-rumunskej hranici nad rumunskou obcou Vagas. No a vpravo nad Šalanským helmetom akoby tiež čosi prečnievalo (na hranici šumu), ak je to kopec - tak opäť z ukrajinsko-rumunského rozhrania, ale vzdialený až 177 km (azimut 125,7°, 903m n.m).
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

Voľby 2020