Korzár logo Korzár Prešov
Nedeľa, 24. február, 2019 | Meniny má Matej
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hagyari plánuje návrat na post primátora Prešova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Jediné čoho bol schopný bolo promenádovať sa na rôznych akciách a v prvom rade "privatizovať" mestský majetok v historickom centre. Osem rokov primátor a 0 bodov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a OD Point

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pred hotelom P.LO je vždy plno VB áut, chodia sa tam stravovať ? ? ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo Hagyari sľúbil a nesplnil

Nižšie pripájam starší článok na stránke http://www.korupcia.sk/spravy-... Komu sa nechce veľa čítať, tak stačí, že si pozrie v stručnosti sľuby z bilboardov: https://i.imgur.com/sYEpDP1.jp... Niektoré z nich opäť zrecykloval v dnešnom článku pre SME.

Pavel Hagyari kandiduje na predsedu VÚC a ohuruje svojimi veľkolepými víziami. To isté robil pred 3 rokmi, keď kandidoval na primátora Prešova. Dnes už vieme, ako to dopadlo. Porovnajte si, čo vtedy sľuboval a aká je dnes realita.

Ak sa Vám po prečítaní tohto mailu bude zdať, že je to potrebné rozširovať ďalej, pošlite to svojim známym, pomôžete tým dobrej veci.

O čom to je ????

- METRO V PREŠOVE

- AKÉ MALI PRÍSŤ DO PREŠOVA INVESTÍCIE

- ŽELEZNICA Z BRATISLAVY DO KOŠÍC CEZ PREŠOV

- VEĽKÝ SĽUB O OBCHVATE MESTA

- 50-METROVÝ OLYMPIJSKÝ BAZÉN

- BYTY A MESTEČKO PRE MLADÝCH

METRO V PREŠOVE

Hagyari dňa 10. 8. 2007 pre webnoviny.sk:

V súvislosti s technickou prípravou projektu sa uvažuje o tunelovom variante železničnej trasy pod úrovňou terénu. Takáto forma podzemnej železnice by mohla byť perspektívne využívaná aj ako metro v rámci integrovaného dopravného systému so zastávkami v jednotlivých častiach mesta.

16. 8. 2007 oficiálna správa z mestského úradu

V rámci technických príprav projektu sa uvažuje aj s možnosťou riešenia železničnej trasy prostredníctvom tunelového variantu a tiež zakomponovaním železničnej trasy pod úroveň terénu. Takáto forma podzemnej železnice by mohla byť perspektívne využívaná de facto aj ako metro so zastávkami v jednotlivých častiach mesta.

To boli vyjadrenia o METRE. Aká je realita?

- toto bol asi najfantastickejší a „najurvatejší" nápad a vyvolal pobavenie na celom Slovensku

- samozrejme, nikdy sa metro v Prešove nezačalo stavať

AKÉ MALI PRÍSŤ DO PREŠOVA INVESTÍCIE

Hagyari dňa 22. 11. 2006 pre Večerník:

V Prešove neexistuje spojenie ani spolupráca s väčším hotelovým komplexom. Máme ale záujemcu, ktorý prevádzkuje sieť dvoj a trojhviezdičkových hotelov a má záujem priamo v centre mesta vybudovať hotel s minimálnou kapacitou 100 lôžok. Ide o medzinárodnú hotelovú sieť.

Hagyari dňa 22. 11. 2006 pre Večerník:

Investori jednoznačne prejavili záujem o Prešov a sme s nimi predbežne dohodnutí. Ide o investíciu na úrovni 1 až 3 miliardy korún, vytvorených by takto mohlo byť 500 až 1000 pracovných miest.

Hagyari pre Večerník tesne po voľbách:

Ja sa nevraciam do Prešova, aby som získal teplú stoličku. Ja sa pohybujem vo sfére veľkých investícií, pohybujem sa vo sfére financií, vo sfére miliardových projektov. Ja nepochybujem o tom, že všetky tieto programové ciele budú splnené, dokonca uvažujem ešte o ďalších víziách.

Hagyari dňa 8. 1. 2007 pre Večerník:

No nemôžem byť konkrétny, pretože ma viaže mlčanlivosť a ich vnútorné záležitosti. v zahraničí, ktoré majú a nechcú to medializovať. Ale myslím si, že v priebehu dvoch troch mesiacov tu budú reálne konkrétne veci, ktoré sa budú dotýkať asi niekoľkých miliárd korún.

To boli sľuby o investíciách, ktoré mali prísť. Aká je realita?

- V Prešove nie je žiadna medzinárodná hotelová sieť.

- Žiadna investícia, ktorú spomínal ako hotovú vec v hodnote 1 až 3 miliardy, neprišla
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ŽELEZNICA Z BRATISLAVY DO KOŠÍC CEZ PREŠOV

Hagyari dňa 17. 4. 2007 pre Pravdu:

Chceme presadiť koridor Poprad, Prešov, Košice, povedal Hagyari. O tejto možnosti rokoval aj s premiérom Róbertom Ficom.

Dňa 10. 8. 2007 Večerník:

Podľa Hagyriho priame spojenie Prešova a Bratislavy po novej trase už má podporu Železníc SR aj vlády SR.

Také sme mali mať priame spojenie s Bratislavou. Aká je realita?

- Do Bratislavy cestujeme naďalej cez Kysaku

- Tento projekt bol od začiatku nereálny. Pán primátor mal radšej bojovať, aby mesto neprišlo o prešovské železničné depo, kde pracovalo vyše 100 ľudí. Žiaľ, prišli sme oň v roku 2008.

VEĽKÝ SĽUB O OBCHVATE MESTA

Hagyari dňa 20. 11. 2006 pre Večerník:

Stretol som sa so zástupcami obrovskej nadnárodnej spoločnosti, ktorá robí diaľkové obchvaty na základe súkromných zdrojov. Povedali, že projekt vybudovať obchvat pre Prešov zo súkromných peňazí je do troch rokov reálny.

Hagyari dňa 24. 11. 2006 pre Večerník:

Vytvoríme systém dopravných tepien, ktoré umožnia plynulo obísť Prešov z každej svetovej strany.

Hagyari tesne po voľbách:

Súčasne budem iniciatívny a už som rokoval s firmami o prípadnom obchvate Prešova cez PPP projekt. To znamená, že by sa obchvat Prešova vybudoval zo súkromných zdrojov. A tento obchvat by de facto zaplatili veľkí prepravcovia. Je nelogické, aby nám veľkí prepravcovia znečisťovali mesto. Diskutoval som aj na úrovni vládnej. Tento PPP projekt je prijateľný.

Hagyari dňa 8. 1. 2007 pre Večerník:

Už som mal niekoľko rokovaní so zahraničnými investormi. S investormi, ktorý by tu mohli investovať niekoľko sto miliónov až miliardy korún. Mal som rokovanie vo funkcii aj s niektorými ministrami. Rokovali sme aj o obchvate Prešova, o podpore ministra hospodárstva.

Hagyari dňa 18. 4. 2007 pre Večerník:

Do roku 2010 bude veľký obchvat Prešov, Košice smerom na Levoču hotový.

Rozhovor Hagyariho pre Večerník:

Ide vlastne o to, že najťažšiu dopravu odkloníme smerom na Sekčov. Obchvaty sa začnú stavať na budúci rok. Projekty sú už spracované a pripravené. To doprave naozaj pomôže.

To boli sľuby o obchvate mesta. Aká je realita?

- Obchvat sa ani nezačal stavať a ani v reálnej dobe sa nezačne

- Žiadny súkromný investor nezačal stavať obchvat nášho mesta

- Nepostavili sa žiadne nové dopravné tepny, ktoré umožnia plynulo obísť mesto

- Nevznikol ani len jeden kruhový objazd v meste

- Radi by sme videli takúto „obchvatovú" súkromnú firmu, s ktorou primátor rokoval

- Primátor vzbudzoval nádeje u Prešovčanov a jeden sľub nahradil ďalším, ešte krajším sľubom

50-METROVÝ OLYMPIJSKÝ BAZÉN

Dňa 12. 12. 2006 Večerník:

Išlo by o výnimočný projekt na Slovensku vôbec, zahŕňal by olympijský plavecký bazén, dve dvadsaťpäťky, shoping centrum, reštaurácie, diskotéku, štvorhviezdičkový hotel. Záujem vstúpiť do projektu prejavil aj penzijný fond, vysvetlil JUD. Pavel Hagyari.

Hagyari tesne po voľbách pre Večerník:

Mojim projektom je nielen bazén, ale postaviť Prešov arénu, ktorá by obsahovala tak olympijský bazén, ako aj aquacity, jeden až dva dvadsaťpäťmetrové bazény, štvorhviezdičkový hotel medzinárodnej siete, kde by bola shopping galéria s obchodným centrom, so zábavným parkom, kde by boli internetové kaviarne, kde by bola multifunkčná kultúrno-športová hala. V priebehu dvoch troch mesiacov predpokladám už reálne výsledky a možno aj štúdie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hagyari pre Večerník jar 2007:

Máme prostriedky na projektovú dokumentáciu. Kde je projekt, tam sa financie už nájdu. Som presvedčený, že tento krok už je nezvratný, aby v priebehu dvoch rokov Prešov mal olympijský bazén, ktorý bude slúžiť nielen širokej verejnosti, ale aj vodnému pólu, prípadne akvabelingu.

Hagyari 25. 1. 2008 pre Prešovský korzár:

Ďalším zámerom je postaviť 50-metrový krytý bazén. Verím, že keď do konca roka nebude postavený, rozostavaný bude určite." Investícia si vyžiada náklad 100 až 150 miliónov korún. Podľa Hagyariho by sa tiež mal do leta revilatizovať Borkút a Cemjata, kde by mala vyrásť oddychová zóna.

Hagyari 20. 4. 2008 tlačová agentúra SITA

Do roka vyrastie pri Toryse v Prešove krytý olympijský bazén. Mesto Prešov by malo mať do roka postavený 50-metrový krytý bazén s olympijskými parametrami. Radnica už má základnú štúdiu a momentálne sa pracuje na projekte. Predbežný odhad je 200 mil. korún. So stavbou by sa malo začať v lete. Budovať sa má na pozemku oproti univerzite. Mali by tu vyrásť multifunkčné haly na šport a kultúru, výstavné a kongresové centrum, hotel, bizniscentrum a megadiskotéka.

Také krásne bazény sme mali mať. Aká je realita?

- Iste si mnohí s úsmevom spomenú na Silvester 2007. Vtedy nám primátor sľúbil, že na Vianoce 2008 sa budeme kúpať v novom 50-metrovom bazéne

- Nie len že 50-metrový bazén nie je, ale sa ani nezačalo stavať - ani olympijský bazén, ani 2 dvadsaťpäťmetrové bazény, ani zábavný park, ani byty, ani hotel, ani kongresové centrum, proste nič.

- Mesto zaplatilo veľké peniaze za štúdiu, ktorá bola uverejnená vo Večerníku

BYTY A MESTEČKO PRE MLADÝCH

Hagyari dňa 22. 11. 2006 pre Večerník:

V oblasti stavebníctva sa v časovom horizonte dvoch rokov chystá výstavba nízkopodlažných bytov a rodinných domov, či zariadení občianskeho vybavenia, ktoré by v konečnej fáze viedli k výstavbe nového sídliska. Táto investícia v jednej z Prešovských lokalít by mala byť v rozsahu 1 až 3 miliardy korún.

Hagyari dňa 24. 11. 2006 pre Večerník:

Mám jasnú predstavu, čo najakútnejšie treba riešiť. Jedným z problémov je bývanie, za dve miliardy by sme postavili moderné satelitné mestečko pre mladé rodiny.

O dva roky neskôr:

Dňa 22. 9. 2008 Odpoveď na otázku občana:

Prilákali sme a máme otvorené dvere pre investorov v oblasti bytovej výstavby, rovnako po dokončení priemyselných parkov v priebehu niekoľkých rokov 3 až 5 tisíc bytov. Odhady sú podľa konkrétnych rokovaní s konkrétnymi developermi, ktorí majú záujem o Prešov.

Toľko bytov a mestečiek sa malo postaviť. Aká je realita?

- Žiadny investor na tisícky bytov neprišiel

- Žiadne mestečko pre mladých za 2 miliardy sa nepostavilo

- Sľuby o satelitných mestečkách ostali nenaplnené, boli nahradené novými, ešte bombastickejšími

Zdroj: média, 2008
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ferdinand8 anonym?

Porovnaj
Volebný programPRE PREŠOV – LEPŠIA PRIMÁTORKADOPRAVA

„Parkovacie miesta tam, kde chýbajú“
Ihneď začnem ulicami na sídliskách, kde parkovanie kolabuje. Mám plán, aby každá rodina mala miesto na parkovanie.
„Systém do opráv ciest a chodníkov“
Opravím cesty a chodníky, ktoré to naozaj potrebujú. Nebudem čakať, kým sa rozpadnú. Zavediem poriadok do opráv a rekonštrukcií.
„Tranzitná doprava nepatrí do mesta, patrí na obchvaty “
Dlhodobou témou sú veľké dopravné stavby  a to diaľničný obchvat, ktorý je súčasťou diaľnice D1 a severný obchvat, ktorý je súčasťou R4. Hoci mesto pri výstavbe obchvatov nemá priame kompetencie, ako primátorka budem úzko spolupracovať s predstaviteľmi Národnej diaľničnej spoločnosti, Slovenskej správy ciest, a Prešovského samosprávneho kraja aby sa tieto diela čo najskôr postavili.
„Nová cesta pre Prešov“
Po dobudovaní Kuzmányho ulice a Nábrežnej komunikácie bude nevyhnutné vybudovať novú štátnu cestu, ktorá pôjde od Sabinova, cez tunel okolo Surdoku, poza Starú tehelňu, popod nemocničný kopec, a vyústi na križovatke pri stanici alebo pri ZVL. Podstatne odľahčí dopravu na Sabinovskej ulici, Sekčove, ale aj na dnes preťažených uliciach Šafáriková, Vajanského a lesík Delostrelcov. Aby vznikol kvalitný projekt pre spolufinancovanie z fondov Európskej únie, po zvolení dám na túto novú cestu vypracovať dopravnú štúdiu v spolupráci s agentúrou JASPERS. Takto vypracované projekty sú v Európskej únii schvaľované podstatne rýchlejšie. Pri zrode tohto projektu musí byť iniciatívne mesto. Preto je mojím zámerom presvedčiť argumentmi Slovenskú správu ciest, aby túto komunikáciu vybudovala z prostriedkov Európskej únie, ako dobre a kvalitne pripravený projekt.
 „Zelená vlna na hlavných ťahoch“
Prepojím križovatky, aby sme mali dlhšie zelenú vtedy, keď treba.
„Trolejbusovým linkám patrí zelená“
Zrýchlim prejazd trolejbusov cez križovatky. Uprednostním ich pred individuálnou dopravou.  Vybudujem nové trolejbusové trasy, zavediem preferenciu hromadnej dopravy.
„Cyklistom každodennú bezpečnú jazdu“
Vybudujem modernú cyklistickú infraštruktúru. Bicykel sa stane každodennou alternatívou pre dopravu v meste.

 

TRANSPARENTNÉ A DÔVERYHODNÉ MESTO

„Dôverujte mi, záleží mi na tom“
Chcem, aby Prešovčania za svoje peniaze dostávali od radnice a mestských firiem kvalitné služby za dobré ceny. Dopredu budem prehľadne zverejňovať, čo všetko sa chystá radnica obstarávať, kupovať alebo predávať. Plán obstarávania využijú firmy na to, aby sa mohli v predstihu a kvalitne pripraviť na férovú súťaž. Novinári a obyvatelia budú mať priestor na rozmýšľanie a vyjadrenie, či vôbec danú vec alebo službu pre mesto treba kupovať a ak áno, či tak, ako úrad navrhuje.
„Víťaziť budú najlepší, nie kamaráti“
Obstarávanie služieb viac nesmú sprevádzať pochybnosti o dopredu vybratých víťazoch a províziách. Ktokoľvek, kto bude mať záujem, sa bude môcť celého procesu verejného obstarávania zúčastniť ako pozorovateľ. Na tom mi bude záležať, Prešov si už nemôže dovoliť akékoľvek podozrenia a nedôveru.
„Kvalitní ľudia tvoria kvalitné mesto“
Musíme byť najlepší a hrdí na to, čo v meste ideme meniť k lepšiemu. Chcem, aby mali šancu a pre Prešov pracovali na radnici najlepší odborníci a prichádzali s najlepšími riešeniami. Kvalitných zamestnancov si budem vážiť. Takých chcem pre prácu na úrade prilákať. Všetky voľné miesta budem v predstihu zverejňovať. Uchádzači o vedúce funkcie budú vyberaní a získajú svoje miesta až po verejnom vypočutí, kde presvedčia, že sú najlepší. Trvale zverejním kompletné informácie zo všetkých výberových konaní vo forme zápisnice a 
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

turcanova.sk/volebny-program/
Iba ak by trebalo celé.
Ale asi nie je toho kopec a dá sa to zhrnúť,, NIČ,,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ferdinand8 sa asi hanbí za svoje meno

Skús porovnať
turcanova.sk/volebny-program/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepochopil som preco Vas trapi moj anonym nick. Pripomina mi vase spravanie smeracky styl... poukaze sa na zlodejiny a kalinakova policia ako prve riesila kto a ako sa k tym veciam dostal a vynuchal ich zlodejiny. Rieste fakty, ktore som uviedol a argumentujte ak nieco nie je pravda.

A som rad, ze ste tu dali aj Turcanovej velkolepe sluby. Tak to ma byt feeovost. Akurat, ze Turcanova je narozdiel od Hagyariho primatorka iba 4 roky. Nemam nic proti Hagyarimu, ale ved pokojne mohol ohlasit kandidaturu... len bez tych megomanskych slublov, lebo uz je to ludom skor na smiech to co vsetko spravi a aky je uspesny.... staci si pozriet obchodny register a vserky firmy dlzne socialnej a zdravotnej poistovni alebo v likvidacii alebo v konkurze. A tu presklennu ohavu v historickom centre mesta mu nikdy neodpustim... ale to by si mali spyytovat svedomie.na stavebnom urade ked na to vydali stavebne povolenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Hagyari

V prvom rade dajte odstrániť tú vašu ohavu zo skla v historickom centre mesta, kde nemá také čudo čo hľadať. Dajte to pôvodného stavu a potom kandidujte, dám vám aj hlas. Ešte by som rád vedel kto sa podpísal pod projekt a vydal stavebné povolenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte že sa výhra Šála vo voľbách

nedá naplánovať. Politická mŕtvola vstáva z hrobu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, ano, KDh-aci rozni Turcanovia, Fedorcikovia, Ferencovia, Kahancovia v rokoch 2006-2014 sa nic v Presove neurobilo. Pricom roky 2008-2014 boli rokmi krizy. Okruzna je nic, prepojka na Cierny most jenic-tam ste uz zlizali smotanu aj ked ste na tom nemali takmer ziaden podiel, Nabrezna je nic atd. Vy ste toho z nasobne viac finaciami-lebo rastli prijmy mesta z podielovych dani urobili hole nic. SKRATKA NIC. Len rozosievate zavist, nenavist, klamstvo, kor.....A bratrickujete sa so SMErOM a chudikom a jeho konom Ernstom, ktori odcerpal Hagyarimimuskoro 3800 hlasov a tym vyhral pre vas volby
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hagyari chce pokracovat v tom co robil 8 rokov ( rozumej nic)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je ten, kvôli ktorému

si jeho predchodca na primátorskej stoličke nespravodlivo odsedel vyše roka za mrežami, až kým ho neoslobodil najvyšší súd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan H., dajte dačo nové, toto ste uz tu mali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ta drzost co musi mat aby znova kandidoval... Od kedy nastupila Turcanova sa to tu rozbehlo, on tu 8 rokov spal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ocec mesta

Negatívne vecí nemám rád........, a čo Prešovský kritik, preboha, on si vážne myslí, že mv šetci žereme seno. Zvrácať sa človeku chce. Starky, čudujem sa Ti, ešte, že máš tlak ľudí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Počul som, že Hagyaryho

počas jeho primátorovania poniektorí v meste neoficiálne volali tiež Mr. 10 %. Môžeme len tušiť, akých 10 %.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Za osem rokov urobil z Prešova akurát tak mesto duchov ... ináč v mojom okolí som vôbec nezaznamenal nejaký verejný tlak na jeho návrat.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop