Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 9. apríl, 2020 | Meniny má Milena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chmeliar: Platí, že hráčom reprezentovať nebránim. Majú tri možnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

komu tím prospejete....?
Znovu sme si vymysleli problém a znovu si osobne myslím, že je to úplná pakáreň a ani jedna zo strán z toho radosť mať nemôže !!! Majiteľ klubu by sa mohol pýšiť, že jeho zverenci reprezentujú SVK a on veľkou mierou k tomu prispel ! SZH by sa mohlo pýšiť, že jeho dlhodobo vynikajúci člen si robí skvelú robotu a dobré meno v hádaznárskej obci !!! Ani jedno a ani druhé a obe strany majú iba horkú pachuť z toho, čo spáchali a páchajú ďalej... Pýtam sa oboch strán komu toto pomôže ? Nerobme so seba väčších hlupákov ako treba.... Milí hádzanári, toto sme už na Slovensku mali a sú to vždy iba smutné príbehy, ktoré akýkoľvek šport zabíjajú !!
1057179
chcel som ukončiť, ale popýtam sa...
1) Keď nezabránil reprezentovať, tak prečo nikto neprišiel ? Prečo doteraz chodili do repre a zrazu nie ? 2) Nie je chybou Prešova, že je jediný takej kvality ! to som nikdy nenapísal. Chybou celého prostredia je, že existuje jeden jediný výkonnostne výnimočný klub ( už fakt lepšie prácu Prešova neviem vyzdvihnúť a nikdy som ju nijakým spôsobom neznížil ), ktorý nemá konkurenciu a môže si dovoliť takýto prístup voči Slovensku a zväzu 3) Ak na Slovensku niekto z vlastných zdrojov postaví halu, v ktorej bude hrávať jeho súkromný klub a financovanie tohto klubu zabezpečí čisto donorskými peniazmi a bez akéhokoľvek príspevku štátu, obce, vúc, možno vtedy by sa mohli funkcionári správať ako sa správajú poniektorý teraz ! Je to tak aj v Prešove ? Nedalo mi a hľadal som na ORSR, FINSTATe a na stránkach TATRANA a nikde som nenašiel informácie o návštevnosti, o obsadenosti počas sezóny... FINSTAT ukazuje, že hospodárske výsledky sa od mínusových troch rokov zlepšujú až doteraz. podotýkam v hrubých číslach a neviem posúdiť, či tie zisky sú tvorené iba hádzanarskými aktivitami - predaj vstupného, predaj reklamného priestoru.... v každom prípdae majú hráči všetko zaplatené a klub posledné tri roky negeneruje stratu ! Na Slovensku výnimočné ! Znovu klobúk dolu. Posledná veta môjho posledného príspevku neviem presné príčiny hnevu v Prešove, pretože obe strany tvrdia svoju pravdu. A toto opakujem dokola, žabomyšia vojna na malinkatom Slovensku škodí všetkým hráčom, reprezentácii, hádzanej a športu !!! Píšem o týchto štyroch pojmoch HRÁČI, REPREZENTÁCIA, HÁDZANÁ A ŠPORT - toto sú najdôležitejšie pojmy a nie funkcionári, majitelia.... títo majú slúžiť, inak to asi naozaj nechápem a som to, čo ste mi napísali... P.S. chcem vypracovať projekt, aby sa skončili časy zväzov, federácii a ľudí v nich. v dnešnej elektronickej dobe nemusia sedieť v budovách ( prepáčte znovu použijem a pr.. do stoličiek ) a tváriť sa vo vymyslených komisiách, útvaroch, že robia niečo pre šport !!! všetky orgány by boli tvorené zástupcami klubov ( kde by museli odvádzať robotu pre kluby a šport ), ktorý by sa pravidelne stretávali na elektronických poradách a hlasovali a riadili šport bez okázalých nákladov ! Pozrite si príspevky štátu, ktoré zväzy dostanú a pozrite si vo výročných správach príjem z poplatkov, ktoré zväzy príjmú a zistíte, že štát nefinancuje šport, ale zväzový moloch !
1057179
< 1 2

 

ešte doplním vetu štát pošle príspevky na rozvoj športu a tieto zväzy pošlú podľa počtu športovcov na jednotlivé kluby. súčasne si zväz vypýta členské príspevky, licencia a iné. a tu vzniká to, že čo zväz rozdelí to si spätne vypýta a viac si vypýta !
čiže príspevok štátu ide na rozvoj zväzových molochov !
 

 

ja neviem, nesedím v prešovskej šatni. ale jedna odpoveď sa ponúka. samotní hráči sa tak rozhodli, lebo ich zväz (výkonný výbor, DK) svojím rozhodnutím poškodil...

ale ja som v podstate od začiatku písal iba k tomuto "Posledná veta môjho posledného príspevku neviem presné príčiny hnevu v Prešove, pretože obe strany tvrdia svoju pravdu. A toto opakujem dokola, žabomyšia vojna na malinkatom Slovensku škodí všetkým"
A v tom sa nezhodneme. podľa mňa nejde o žabomyšiu vojnu ale o "MEGAPRÚSER". Chybu neurobí iba ten, čo nič nerobí, takže dokážem pochopiť, že sa stala. Ale pre mňa je absolútne neprijateľné ponechať zlé rozhodnutie v platnosti, keď mám k dispozícii opravné prostriedky... bez ohľadu na poplatky a ja neviem, čo sa tam ešte spomínalo (to sú iba reči, obyčajné blá blá blá)... jednoducho spravodlivosť dostala po papuli...

PS projekt... to by ma celkom zaujímalo a myslím to vážne. Ale podľa môjho názoru je to utópia. V podstate zákon o športe to, podľa mňa, neumožňuje. A všade kde sa delia peniaze sa vždy nájde niekto, kto to "musí spravodlivo" deliť (neznamená, že s tým súhlasím) :-) :-) takže to sa absolútne vylučuje s vôľou kompetentných.
PS2 kto by podľa teba potom zabezpečoval reprezentáciu, keď by si zväzy zrušil?
PS zväz cez členské najjednoduchšie dokladuje členskú základňu...
 

 

Takže podľa Teba si SHZ môže robiť čo chce (rozhodovať v rozpore s definovanými pravidlami alebo všetky riziká spojené s reprezentáciou hádzať na kluby). Čo urobil SHZ aby urovnal spor? Podľa mňa nič, so svojím stanoviskom sa snažia obrátiť pozornosť na iných...
 

 

ak chce stat aby zanho hraci hrali, je uplne normalna vec, ze zaplati poistenie a ze im plati plat. preco by mal klub platit hracov za to ze reprezentuju zvaz. to nech si plati zvaz.
 
Hodnoť

 

panovi Chmeliarovi treba v prvom rade podakovat za to ze take dlhe obdobie vraza svoje peniaze do hadzanej v Presove. A urcite nie preto ze by to bolo prenho ziskove...takze ide cisto o charitu z jeho strany...to ze uspechy Tatrana vzbudzuju zavist az nenavist je na Slovensku standardom...bohuzial...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

< 1 2

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop