Korzár logo Korzár Prešov
Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ministerstvo dopravy sľubuje opatrenia na priecestí smrti v Rožkovanoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Len tam? A čo ostatné priecestia? Ale hlavne, že na ten j*****ý stožiar sa našli peniaze hneď.
 

 

na 100žiar sa pozbieral fanklub kpt.plGr.Danka
 
Hodnoť

 

krasne priehladné priecestie, stačí tam osadiť dopravnú značku STOJ -daj prednosť v jazde s výrazným podkladom ,a je po probléme
 
Hodnoť

 

ktorú značku máte na mysli ?
https://www.slov-lex.sk/static...
 
Hodnoť

 

Aké sú vlastne kritériá pre to, aby bolo železničné priecestie chránené závorami? Niekde medzi Prešovom a Kysakom je priecestie, kde poľná (áno, poľná) cesta križuje trať a závory tam sú. Dôvod na to by som v tomto prípade videl povedzme v tom, že po takej ceste idú prevažne traktory, čo sú vozidlá dlhšie a s horšou akceleráciou, a tie sa len tak rýchlo z priecestia neodpracú. No ale keď takéto priecestie má závory, nemalo by mať tým skôr závory to rožkovianske? Je tam podstatne väčšia frekvencia prejazdov vozidiel.
 
Hodnoť

 

A čo robiť s priecestiami kde su zavory a napriek tomu su tam nehody, lebo aj to sa stava.
 
Hodnoť

Bezpečnosť na priecestí

Najväčšie riziko v dotknutej KNL nepredstavuje absencia závor, ale blízkosť priecestia od križovatky s cestou I. triedy, kde absentujú odbočovacie pruhy a večne sa ponáhľajúci "šaleňáci" tam nedodržujú obmedzenie rýchlosti. Závory najmä odbočovanie dlhých vozidiel na cestu I. triedy nevyriešia.

Z praktických skúseností a Murphyho zákonov pregnózujem, že v krátkom čase po inštalácii závor tam nejaký dobrodruh zasa vletí pod vlak, lebo sa mu bude zdať dlho čakať. Novinári si mohli dať robotu, a trochu pozisťovať, že nešťastia v tejto lokalite neboli len z dôvodu priecestia ale zahynuli tam aj chodcovia, čo prebiehali cestu na zastávku autobusu.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop