Korzár logo Korzár Prešov
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otec malej dcéry začal hladovku pred prešovským úradom práce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

?

Možno by som sa ako novinár opýtal pánka, že prečo nespolupracuje s ÚPSVaR, teda prečo nechodí na tie odborné semináre. Na jednej strane deklaruje, ako je pripravený na spoluprácu a na druhej strane ignoruje akúkoľvek jej formu. Potom by som možno dal priestor aj matke, teda druhej strane, že kde je asi problém. Ale možno som iba moc náročný...

Je veľa prípadov, kedy matky znemožňujú obštrukciami kontakt otca s deťmi, v tomto prípade je to ale ťažké posúdiť, ak chýbajú takéto základné informácie k prípadu...
 

 

je tam jednoznačne napísané, že otec si dieťa neprevzal aj keď bolo pripravené... nespolupracuje..
potrebuje sa v ase zapnutých kamier zviditeľniť a ak sa kamery vypnú tak sa aj jeho záuje o dieťa vytratí
 

 

Asi len otec a matka vedia ako to bolo, ale ak je pravdou co povedal otec, ze komunikoval len s dcerou a matku pravdepodobne nevidel, tak je to cudne a jasne, ze potom sa da povedat, ze otec si dceru neprevzal, kedze dcara sa mu mozno na poslednu chvilu zatala a povedala, ze nikam nejde. Ale v tomto pripade mala zasiahnut matka, co sa zjavne nestalo, ale zly je otec... klasika.
 

 

Len tak nahlas rozmýšľam: nie je tak trochu týranie toho dieťaťa nútiť ho ísť niekam, kde nemá kamarátky ani nikoho koho by poznalo, okrem svojho otca? Prečo by mala matka byť súčinná pri tom, aby takto ubližovala svojmu dieťaťu? Je to síce možno nespravodlivé voči tomu otcovi, ale na prvom mieste má byť to dieťa, nie jeho otec.
 

 

Nie, nie je. Rodicia maju svoje dieta predovsetkym vychovavat a ked matka zije sama s dietatom, musi mu jasne vysvetlit, ze ma aj otca, ktory je sucastou jeho zivota. Ako som uz pisal, deti su velmi lahko ovplyvnitelne a rodic, u ktoreho zije, ho moze velmi lahko zmanipulovat voci tomu druhemu. Vsetko je o atmosfere, ktoru nastavi matka alebo otec, podla toho, kde dieta zije. Okrem toho, ak by dieta zilo v pravidelnej striedavej starostlivosti, malo by kamaratov aj u mamy aj u otca.

Je celkom zaujimave, ze stale sa na Slovensku omiela tradicna rodina a vplyv muzstkeho a zenskeho vzoru, ale ked sa niekto rozvedie, zrazu toho druheho ani netreba, lebo "na prvom mieste je dieta".
 

 

*muzskeho :)
 

 

Z toho čo píšeš, je vidieť, že nemáš o detskej (a možno o žiadnej) psychológii ani poňatia. Nenapadlo ti, že dieťa, hlavne dieťa, potrebuje pevné zázemie, ktoré v sebe obsahuje kompletnú rodinu a aj stálych kamarátov a priateľov? Trpí stratou jedného z rodičov, tak mu to ešte "prilepšíme" pravidelným prenášaním a zmenou prostredia (striedavá starostlivosť), zmenou ľudí z okolia (kamaráti). Škoda ďalej túto debatu rozvíjať s človekom/ľuďmi, ktorí ani len netušia aká to musí a je trauma pre deti. Pre normálneho dospelého človeka je dosť ťažko spracovateľná skúsenosť s rozvodom/rozchodom, tak aký vplyv to má na dieťa, ktoré sa len učí žiť?
A áno, záujem dieťaťa je (má byť) za každých okolností na prvom mieste, či sa ti to páči alebo nie. Aj zákon na ne pamätá ako na záujem chránený zákonom.
 

?

Máme málo vstupných info na posúdenie veci....
 
Hodnoť

 

chudak dieta ( deti ) ci uz ma pravdu otec alebo matka, tieto deti budu trpiet stale :(
je mi z takych rodicov ( ludi ) zle
 
Hodnoť

keď

vidíme a počujeme tú p.Lukáčovú, obracia sa nám žalúdok, jej neveríme ani slovo
 

 

Presne tak... to je jedna extremne nepríjemná baba..
 
Hodnoť

Úrady na Slovensku

Úrady na Slovensku zlyhávajú na celej čiare pokiaľ ide o riešenie rozvodových situácií. Poznám desiatky otcov, ktorí sa chcú starať o vlastné deti a nie je im to umožnené. Sám som prešiel rozvodom a musel som bojovať o to aby som sa s deťmi videl. Mal som aj tú "česť" jednať s pracovníčkami úradu. Bol som z toho úprimne zhrozený. Že "takéto niečo" rozhoduje o osude mojich vlastných detí.
Úradníčky často vidia v mužoch nepriateľov a tak s nami aj jednajú.
V zákonoch je síce napísané, že ak rodič, ktorému je dieťa zverené do výchovy, nespolupracuje, bude mu dieťa "odobraté". Ale k výkonu tohto zákona v praxi nedochádza.
.
Samozrejme, že sa preverením opakovane zisťuje, že k porušeniu súdneho rozhodnutia nedochádza. To by mali dalšiu prácu navyše ak by sa šetrením zistilo, že k porušeniu dochádza. Dochádza k nemu. Opakovane.
Na Slovensku sú prípady, keď je na matku podaných niekoľko desiatok trestných oznámaní, kvôli mareniu súdneho rozhodnutia ...a čo sa reálne deje ? ... no, nič. Matka si ďalej robí čo chce, otec platiť musí, inak by mal na krku exekúciu. A dieťa ? Z toho je často duševný mrzák.
.
Takto si tu na Slovensku žijeme. Vychovávame duševných mrzákov, len kvôli svojvôli niekoľkých ludí.
 

 

Úrady na Slovensku zlyhávajú na celej čiare??? :-O celá táto krajina zlyháva na celej čiare!!!
 

 

a samozrejme ste v neziskových organizáciách Liga otcov a Liga matiek a podobných, kde ich treba podporiť a aby ste zmanipulovali ako skupinka tu prisievajúcich za účasti reflektorov celé Slovensko..
píšete bludy a ešte sa v nich tápete
 

Bludy

Mohli by ste, prosím, tie bludy pomenovať? Keď sa už bavíme, nech sa bavíme vecne a konkrétne.
 

bludy

no napríklad tuto čo riešite a vypisujete vo všeobecnosti o duševných mrzákoch.. neviem či by v niektorých prípadoch nebolo lepšie pre dieťa keby otca (matku) nemalo ako takého, ktorý má dieťa prichystané že odíde a otec si ho neprevezme a potom sa začne 10 min. hladovka, ktorá trvá v čase zapnutých kamier nech sa zmanipuluje národ.. nie všetci ľudia su hlúpi a naletia na tieto triky
 

Bludy

Rozvod rodičov je pre dieťa trauma s ktorou má väčšina detí problém, minimálne do vlastných 40 rokov života. Ak sa k tomu pridá stres, manipulácia, citové vydieranie je to pre dieťa nezvládnuteľný stav. Preto píšem o duševných mrzákoch.
.
V záujme detí, sa skúste, prosím, zamyslieť - či im neškodíte svojou zlosťou a zatrpknutosťou viac ako by im "ublížil" pobyt s biologickým otcom.
Nerobím to preto aby som útočil.
Naša vlastná zlosť môže veľmi ublížiť. Tým ktorých máme najradšej.
Skúste to, prosím.
 

Pravda

https://presov.korzar.sme.sk/c...

no čo na to vy z Ligy otcov??
manipulujete s pravdou ale nezabudnite, že pravdy vynde najavo...
 

4x ?

Odpisali ste mi 4x, aby som si článok určite všimol ? ;-)
Ako som písal k inému vášmu príspevku - aká je v tom článku pravda ? Len vyjadrenia - Vaše, Vášho ex-partenra a úradu.
Neviem aká pravda vyjde najavo. Väčšinou je pravda skrytá - pod nánosmi názorov a klamstiev. Pretože väčšina hovorí to čo sa mu / jej hodí.
 

to čo sa komu hodí

a čo sa vám hodí.. manipulovať národ bludy z vašej "dielne" Liga otcov alebo Liga matiek...alebo dokonca vymazaný rodičia?
trocha inteigentnejší človek od ***** - debility pochopil čo je to za otca, keď si otec deň vopred zvolal hladovku a média .. on plánoval čo urobí. jemu nejde o dieťa ale s vysim pochybným IQ asi nikdy nedokážete pochopiť aj keď vidíte, že ste ste prehrali sa budete tváriť, že ste výhercovia.. ale to už nepochopíte nikdy :-(
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop