Korzár logo Korzár Prešov
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prípravný tím kandidatúry Prešova na EHMK 2026 musí bojovať aj s verejnou mienkou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A do EHMK 2026 budú chodiť návštevníci ako? Flixbusom z budapeštianského letiska? Alebo vlakom z Bratislavy cez Zvolen? Alebo ICečkom s prestupom v Kysaku?
Dopravné spojenie Prešova je katastrofálne.
 
Hodnoť

 

Návštevníkov Prešova hneď na začiatku privítame jazdou historickým vlakom Kysak-Prešov aj s nezameniteľnou arómou, óderom a špinou ešte z rokov vládnutia Milouša Jakeša a spol. Následne im ponúkneme večerné pusté a prázdne mesto bež možnosti si normálne posedieť pri káve. Ako čerešnička na torte bude plechová opacha vyrastajúca na kraji mestskej pamiatkovej rezervácie. Good luck Prešov.
 

Nemám

rád takýchto negativistov. Prázdne a pusté mesto? No a? Veď z toho spravíme paintball open air ihrisko. Kde inde je možnosť si zastrieľať priamo v historickom centre mesta? Jarková, Slovenská, Baštová... parádne podmienky off road 4x4 štvorkolky, jeepy, a pod. Ideálne by mohol Prešov zaujať aj profesionálo z filmového priemyslu - ak by potrebovali kulisky k reáliám z 2.sv. vojny - nejaké mesto po bombardovaní. Prešov potenciál má, len to treba využiť. A ako povedali v článku... prekonať tú skepsu.
 

 

Si kreatívec, palec hore. Mňa ten paintball nenapadol.
 

 

To že je prázdne centrum mesta by som skôr pripisoval zmenou životného štýlu a požiadaviek. Dnes sa aktivity premiestňujú do nákupných centier, kde je koncentrácia ľudí. Kde sú tie časy, keď som si potreboval kúpiť nohavice, alebo sveter, tak som so sestrou išiel od Trojice až po OZKN na stanici pešo, zastavili sme sa v každom obchode s oblečením. Dnes skočíme do OC kde sú tri-štyri obchody požadovaným tovarom a do pol hodiny mám čo som potreboval. Medzi tým si dáme zmrzlinu a skočíme do kina. Všetko na jednom mieste. Kde sú tie časy, keď sme ako študenti si dali stretko podvečer pri "Tuzexe" a trajdali od "Tuzexu" po Trojicu, od Trojice dolu ku kúpalisku - len tak, aby sme zabili čas. Moja mama cestou z práce sa zastavila v centre mesta na nákup a išla domov. Dnes manželka sa cestou z práce zastaví v "Tesku pri Vukove". Relatívne nepotrebujeme centrum mesta. Ideme na Vianočné trhy a možno ešte raz do roka, dať si pivečko na nejakú terasu pri Trojici.
 

 

Nemáš celkom pravdu. Aj Košice majú nákupné centrá a choď sa tam pozrieť v jednu peknú nedeľu ako to vyzerá na Hlavnej ulici. Stolička na stoličke, všetko plné. Okolo fontány plno, po chodníkoch deti so zmrzlinou, rodičia v letných sedeniach na káve. Detto na Aničke (košický park) . Keď potom prídeš do Prešova, tak ako by to tu skosila epidémia cholery. Pusto, prázdno, nejaký pohyb je akurát pod bránkou (Floriánova). V meste inak nič !! Z hlavnej ulice vytlačili letné reštaurácie nezmyselnými predpismi, a o niečom takom ako je park na Aničke sa môže Prešovčanom akurát snívať. Pritom to nie je otázka miesta, ale prístup mesta. Napr. v Kohlmanovej záhrade pri Ekoparku je žihľava do výšky 1,90m. Nedá sa tam už ani prejsť. Nevyužité miesto okolo Torysy na SIII ponechali napospas psíčkarom, v lete samá mucha od psích výkalov. Prešovská radnica sa môže hanbiť.
 

KE

a PO nemôže porovnávať. Košie sú unikát na celom Slovensku. Všade to vyzerá v centrách viac - menej podobne. Pusto. Okrem BA. Košice - je iný svet. Asi je tam ten "južanský" vplyv, vyššia kúpna sila, Prešov je vždy o tom istom - chýbajú investori, možnosti kde by si ľudia mohli zarobiť, aby potom mohli míňať. Plus - Košice majú viac - menej centrum v poriadku. Prešov - katastrofa.
 

 

Nemyslím. BB skoro ako KE, v SNV je v lete detto väčší "mestský" život a pohyb ako v PO. Jednoducho riešenie úzkeho chodníka v PO okolo mestskej zástavby (chyba mesta + architektov) neumožňuje postaviť letné sedenia pred prevádzkami. Na Floriánovej sa to dá, preto to tam aj večer žije.
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop