Korzár logo Korzár Prešov
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Covid-19 zaznamenali aj na prešovskej kardiológii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Konare prestali dezinfikovat?

Dosla borovicka, abo co?
:))
 
Hodnoť

Kre-té-ni zanedbali základné...

... protiepidemické opatrenia a ich vinou, sa od pozitívneho pacienta nakazil ťažko chorý pacient, ktorého fakticky odsúdili na smrť...
( Verím, že rodina poškodeného pacienta ich v súdnom spore zoderie z kože!!! )
 

 

Ktoré konkrétne základné protiepidemiologické nariadenie opatrenie porušili?

Pokiaľ viem, prijali ho až potom, ako mu spravili rýchlotest, a ten bol negatívny.

Opakovaný PCR bol pozitívny. Čo ak ho medzitým nakazil personál?

Problém je to, že v nemocnici zrejme nič neporušili. Problém je to preto, že pol roka od vypuknutia problému sme sa nedostali systémovo k tomu, aby každý hospitalizovaný mal povinne negatívny PCR, aby každá nemocnica vedela, čo a ako má robiť. Aby tu fungoval nejaký systém. Ale ten nemajú riešiť ľudia na oddelení, tí ho majú len aplikovať.

Preto ešte raz: ktorý príkaz, opatrenie, nariadenie nemocnica porušila?
 

I polodementný idiot vie...

... aká je spoľahlivosť rýchlotestu!
Ľudí prichádzajúcich zo zahraničia zdravotníci správne držali v štátnej karanténe a riadne ich testovali... Je normálne prijať pacienta a urobiť mu rýchlotest a dať ho na izbu s ťažko chorými?
Nuž necháme to na odborníkov, po prvej konzultácii rodiny postihnutého je to na jasné trestné oznámenie...!
 

Neurážaj

Starý aj nový Smer sú mafiánske spolky. Ale idioti? Možno Kičura. Ale Pelle iste nie, keď objednával milión rýchlotestov.
 

 

Ešte raz, ty vravíš, že nemocnica porušila základné povinnosti (a bude znášať trestné oznámenie). Ja sa ešte raz pýtam, aké.

Povinnosť robiť PCR testy pred hospitalizáciou ani pred operáciou tu bohužiaľ nemáme. V takej situácii tie testy nikto nemocnici nepreplatí.

Toto je systémový problém, na ktorý sa upozorňuje mesiace, ale zostáva. Rovnako ako desiatky iných systémových problémov, kde chýbajú štandardy a štandardizované postupy.

Držím palce s tým trestným oznámením. Príčina tohto problému ale nie je v konkrétnej nemocnici...

Máme ešte 40 tis. testov, slovenské firmy ich vedia dodať ďalšie desiatky tisíc. Napriek otvoreným hraniciam a celej ekonomiky a logicky rastúcim počtom nakazených sa SR vôbec nedostala k tomu, aby sa povinne pred hospitalizáciou a plánovanou operáciou robil PCR test. Čím by sme chránili nielen hospitalizovaných, ale samotných zdravotníkov. Aby tu mal kto liečiť aj o pol roka...

Ale šetríme, lebo testy sú drahé...
 

kritériá uvoľnenia osôb z izolácie

 

Presne tak...nech si ľudia prečítajú nariadenie hlavného hygienika a potom nech obviňujú...zistia, že nebudú mať koho...
Ale kopnú si
 
Hodnoť

 

pls skúste si prečítať článok ešte raz a pozorne.
ďakujem
 

Ak reagujete na mňa....

... tak len toľko, že o prípade, ktorý ja spomínam nieje v článku ani slovo - k tomu sa samozrejme personál verejne neprizná - to vie len rodina od ktorej to viem i ja a je na nich, aby túto tragédiu riešili súdnou cestou!
 

Nepíš hlúposti

Na tento prípad, bez uvádzania identity zúčastnených, by sa novinári mali pýtať Hlasu smeru, počnúc samozvaným precedom Pellem. Keby rýchlotesty skončili v Dunaji, tak by Matelko urobil záslužný čin. A k tomuto prešovskému prieseru by nedošlo.
 
Hodnoť

 

Hlavne dokazat od koho sa kto nakazil je nemozne.
 

Nakazeného - ťažko chorého pacienta...

... ktorého spomínam, priviezli na oddelenie pred mesiacom - niekoľko krát bol negatívne testovaný na Covid, avšak s ťažkou diagnózou... Potom prijali pacienta s Covidom, ktorého umiestnili na izbu k nemu! Avšak to bol ten tragický omyl, lebo až druhý test potvrdil, že je pozitívny, ale to už nakazil spomínaného ťažko chorého! Trestuhodná chyba, že ho neumiestnili na izolovanú izbu, ale k ťažko chorému na spoločnú...
O tomto sa samozrejme v článku nepíše, viem to od rodiny pacienta - odsúdeného na smrť!
( Tu niet žiadných pochýb kto koho nakazil.....)
 

 

Ale veď pacienta s koronáčom testovali pri prijímaní. Lenže skvelými Pelleho rýchlotestami a výsledok bol negatívny. A ako som čítal inde - poisťovňa neprepláca každý test u bezpríznakového človeka.
 

myslíš toho pacienta s rakovinou pľúc?

Nie - to je iný prípad...

... a inde, ale ako to čítam, je to navlas rovnaké!
Idioti testujú rýchlotestom - testovaného dajú na izbu k ostatným pacientom a potom urobia riadny test ešte raz... Ten samozrejme potvrdí Covid a oni nepochybili???
Musí im načisto j...ť - chalani!!!!!!!!!!!!!
 

Skús sa zamyslieť

Rýchlotesty majú jediný zmysel - testovať pred vstupom do nemocnice alebo aj k obvoďákovi, na hraniciach, na letiskách a podobne, keď má človek očividné príznaky koronáča. Ak rýchlotest je pozitívny, tak šups do karantény alebo priamo do nemocnice. A dotyčný má od prvej chvíle istotu. Ale ak je test negatívny, tak to nič nemení na veci a k testovanému sa treba správať tak akoby mal koronáča. Teda karanténa alebo nemocnica. Pravda s tým rozdielom, že človek čaká 5-6 dní, kým mu spriavia PCR testy a žije v neistote, či dokonca depresii (ospravedlňuje sa každému, komu ublížil, priznáva sa partnerovi k nevere, píše závet, rozdáva okoloidúcim majetok a pod.). Mať teplotu, kašlať, stratiť chuť a mať negatívny rýchlotest je skrátka na uja :)
 

 

Pod rýchlotestami máte na mysli ELISA testy ?
https://www.fda.gov/medical-de...
 


Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop