Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cítil únavu, tak ho mama poslala na krvné testy. Do dvoch týždňov zomrel (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Vazeny siritel poplasnej

spravy, nepiste bludy, ked tomu vobec nerozumiete! - Nie keratin/ten je v pokozke/, ale kreatinin, a tubulointersticialnu, a nie tubulointernisticku!!! Doboha, tu je kazdy, kto ma do konecnika dieru, doktor! Piste radsej o pestovani mrkvy/ak tomu rozumiete/
 

 

Ešteže nie tubulochirurgickú.
 

 

No jo, pane doktore, a vy si zase naštudujte čo je šírenie poplašnej správy podľa § 361 Trestného zákona. Kto úmyselne spôsobí nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta tým, že rozširuje poplašnú správu, ktorá je nepravdivá, alebo sa dopustí iného obdobného konania spôsobilého vyvolať také nebezpečenstvo, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
Samotné šírenie nepravdivého údaja nie je šírenie poplašnej správy, táto správa musí byť spôsobilá vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia u časti obyvateľstva, čo evidentne to či je niečo tubulointersticiálne alebo tubulointernistické nenapĺňa.
Tiež by ma zaujímalo, či tu je každý, kto má do konečníka dieru, právnym expertom :)
 

 

Dobré +++, tak mu treba, tak to dopadne, keď sa chce blb€c robiť múdrym :-)
 

No to by Fico

už musel sedieť dávno! Aj s Pellem a jeho bandou. Tí to tu robili 12 rokov, predtým Mečiar, pred ním komunisti. Ale nikto z nich nesedí ešte. Tak ako to je?
 

Mňa ich konanie

Mňa ich konanie, Fica a spol., veľmi vyrušovalo, ale musel som čakať až na voľby. Podanie oznámenia, v čase keď sa na Slovensku nič vážneho nestalo 12 rokov, bolo riskantné pre podávateľa.
 

tak pardon,

nie poplasna sprava, ale len bludy a senzacia za kazdu cenu, rozpitvavat nieciu smrt.....Po vojne je plno generalov....
 

Najviac je ich tu odborníkov

na COVID-19. Toľko expertov, že môžme exportovať.
 

 

No, ja som tam videla kreatinin. Nie som doktor, ale čítať viem
 

 

Už to opravili, mali tam chyby, tiež som si všimla. Ale tak sú to novinári, nemôžu byť odborníci na všetko.
 

ale praveze

su odbornici na vsetko!
 
Hodnoť

 

Takže matka ako rodič dieťaťa podľa nemocnice nemala nárok na informácie o zdravotnom stave svojho dieťaťa: „FNsP J. A. Reimana Prešov je povinná zachovávať mlčanlivosť ohľadom zdravotného stavu svojich pacientov a v danom prípade neboli splnené zákonné podmienky pre poskytnutie alebo sprístupnenie požadovaných informácií.“.

Podľa § 80 ods. 5 zákona č. 578/2004 Z. z.: "Povinná mlčanlivosť sa neporuší postúpením zdravotnej dokumentácie medzi lekármi poskytujúcimi zdravotnú starostlivosť, ako aj v ďalších prípadoch ustanovených osobitným predpisom.59)".

Poznámka pod čiarou k odkazu 59 odkazuje na § 24 a 25 zákona č. 576/2004 Z. z.

Podľa § 25 ods. 1 písm. b) zákona č. 576/2004 Z. z. osoba je oprávnená udeliť súhlas na prístup k údajom zo svojej elektronickej zdravotnej knižky v rozsahu a spôsobom ustanovenom osobitným predpisom.31b) Údaje zo zdravotnej dokumentácie podľa § 20 ods. 2 a 3 sa sprístupňujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby: "manželovi alebo manželke, dieťaťu alebo rodičovi alebo ich zákonnému zástupcovi po smrti tejto osoby, a to v celom rozsahu; ak takáto osoba nie je, osobe plnoletej,16) ktorá s ňou žila v čase smrti v domácnosti,32) blízkej osobe33) alebo ich zákonnému zástupcovi".

Takže povinnosť mlčanlivosti nie je porušená pri nahliadaní, robení si výpisov zo zdravotnej dokumentácie vedenej písomne, ale je porušená pre prípad poskytovania informácii o zdravotnom stave zomrelého dieťaťa z jeho elektronickej zdravotnej knižky, lebo nedal na to súhlas podľa zákona č. 153/2013 Z. z. Lebo inak si neviem to stanovisko nemocnice vysvetliť. Ak to tak je, lebo vyjadrenie hovorkyne sú len prázdne frázy, tak sa to javí ako veľmi účelový výklad nemocnice a odporúčal by som obrátiť sa aj na ministerstvo zdravotníctva (pravdepodobne orgán, ktorý vydal povolenie nemocnici), ak mu podnet v časti nepostúpil priamo UDZS. Rovnako kvôli zváženiu možnosti uplatňovania si nároku plynúcemu zo zásahu do práva na ochranu osobnosti (§ 11 až 16 OZ) by som odporúčal kontaktovať nejakého advokáta. Nechcem robiť nikomu reklamu, však keď si zadáte do googlu, tak Vám nejakých vyhodí.
 

 

no, v tom vyjadreni je "_v čase podania žiadosti_ jej podávateľ nebol oprávnenou osobou". V tom spitali bol dva tyzdne, z toho podla vsetkeho tyzden v bezvedomi. Nepovazoval by som za vylucene, ze sa tej dokumentacie dozadovala este pred smrtou a vtedy jej ju podla mna naozaj dat nemohli.

Ale zaujimavy postreh. Nase zakony... nuz, som laik, ale chyb som uz sam nasiel celkom dost, este aj v takej norme, akou je trestny zakon...
 

 

mohli, aj museli. V case, ked je pacient v bezvedomi, tak musi byt informovana ina opravnena osoba, ktora musi odsuhlasit pripadnu liecbu / zakrok (udelit informovany suhlas namiesto pacienta)
 

 

a to podla ktoreho presne paragrafu

Podla mna sa na plnoleteho pacienta v bezvedomi, ktory nebol zbaveny svojpravnosti, vztahuje "Informovaný súhlas sa nevyžaduje v prípade ... neodkladnej starostlivosti, ak nemožno včas získať informovaný súhlas, ale ho možno predpokladať". Rodic ani v takomto pripade nie je jeho zakonnym zastupcom resp dalsou z osob vymenovanych v danom paragrafe.
 

takze manzel moze byt informovany

a rodic nie aj ked nie si zenaty


ci ako o co maju zaujem ti lgbt
 

 

nie, u nas nemoze byt ani manzel. Ani len informovany, nieto este aby udeloval nejaky suhlas. V praxi samozrejme blizki zakladne informacie osobne a od osetrujuceho lekara dostanu, ale urcite nie dokumentaciu.

V inych krajinach to moze byt inak, v Rakusku som napriklad pri prijme na planovanu operaciu zadaval heslo, kto ho vedel, dostal by info aj po telefone bez ohladu na vztah. A ano, informovanie mozu lgbti kludne riesit splnomocnenim, uviest rozsah spristupnenia, overit podpis, partner/ka si to da k dokladom a vec je vybavena. Toto zakon priamo predpoklada.
 

no len by to zas nebola len taka legenda

ako ze nepracujuci maju vyssi dochodok ako chudaci pracujuci


neverim ze v stave ked nie je schopny o sebe rozhodovat
nemoze byt informovana najblizsia osoba


nechapem preco potom informuju deti o stave rodica v tazkom stave

ci to je ako ich dobra vola
 

 

https://www.zakonypreludi.sk/z... , paragraf 6 pre poucenie a informovany suhlas, 25 pre spristupnovnie. Protesty smerovat podla uvazenia na svojho poslanca alebo na lamparen...
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop