Korzár logo Korzár Prešov
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šéf epidemiológov v Bardejove: Koronavírus je v takmer každej obci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

nemá zmysel
celoplošne testovať, môj názor. Čo ak pri účasti 2 000 000 (pochybujem) zistia 150 000 - 300 000 pozitívnych. (sic) Teraz nestíhajú dohľadávať kontakty - pri počtoch v stovkách až tisícke pozitívnych. Nikto nedohľadá kontakty stoviek tisíc pozitívnych, to je absolútny nezmysel. NIKTO. A keď si predstavíme, že pri účasti všetkých občanov/obyvateľov by bol počet pozitívnych ešte väčší, tak dôsledky budú rovnaké ako pri lockdowne. Na to odborník Matovič zrejme zabudol. Ale veď...on musel rozmýšľať, že kto by bol schopný uskutočniť tak náročnú logistickú operáciu. Rozumiete? On musel rozmýšľať nad evidentne jedinou možnosťou...
xperia
Skúsim to vysvetliť takto: Ak bude výsledok testu negatívny, tak je všetko v poriadku a aj naďalej môžem nosiť rúško pod nosom :-) Ak nebudem mať príznaky, ale môj test aj napriek tomu bude pozitívny (predpokladajme, že nebude chybový), tak to bude znamenať, že by som sa mal pripraviť na možné príznaky v ďalších dňoch. Ak sa neobjavia, tak to bude veľmi dobrá správa, lebo to bude znamenať, že som vírus prekonal bez vážnych následkov a už sa tým nemusím zaoberať, lebo pravdepodobnosť opätovného nakazenia je veľmi nízka. Kvôli takémuto zisteniu som ochotný obetovať zopár dní v karanténe.
retro_elektro
< 1 2

 

A falošne negatívnych výsledkoch si ešte nepočul?
 

 

Počul, ale to sú už pre mňa príliš veľké špekulácie, ktorými sa nepotrebujem zaoberať. Ak nemám príznaky a môj test je negatívny, tak už nemám ďalšie otázky.
 

 

Lenže ľudia s príznakmi nie sú ten problém. Keď máš príznaky tak sa snáď samoizoluješ, ak nie si úplný mentálny invalid. Problém je, keď nemáš príznaky a napriek tomu si infekčný. A keď má taký človek 30% pravdepodobnosť falošne negatívneho testu tak to akurát bude viesť k nezodpovednému správaniu a daľsiemu šíreniu. A ty si ten úplne najlepší príklad tejto situácie.
 

 

Je tu ešte možnosť, že pri PCR teste našli RNA korona vírusu, ak použili CT hodnotu vyššiu ako 35. Pri tejto hodnote je infekčný vírus iba v 3%, zvyšok je neinfekčný.
 

 

Ak by sa teoreticky dali otestovať všetci, tak načo by si dohľadával kontakty pozitívnych? Všetci pozitívni (okrem falošne indikovaných) by tvorili množinu zloženú z podmnožín všetkých vzájomných kontaktov ;)
 

 

Teoreticky viem byt majstrom sveta v triatlone .... ibaže by nie.
 

 

Ak sa testovanie zmení na povinné, tak to už nebude tak celkom teória.
 

Tupelá

tieto dôvody na plošné testovanie nepochopili. Ani to, že v rámci n&#363;dzového stavu má vláda právo na 2 víkendy povolať potrebný počet zdravotn&#299;kov (áno, aj zubárov).
 

Ak otestujú všetkých

alebo aj skoro všetkých nebude potrebné dohľadávať kontakty. "Všetkých nakazených" už našli.

Jediný problém je zabezpečiť, ochranu pred nákazou pri testoch a príchode na testy. Je to asi nezvládnuteľný problém.

Ak je cieľom nájsť superšíriteľov, obmedzil by som testy na vekové kategórie 16 až 50 rokov. Superšíriteľ musí mať veľa kontaktov. Obvykle dané zamestnaním (lekár, poštár, krčmár, opravár, ...). Musí byť pozitívny a infekčný. Ale musí mať silný imunitný systém, aby sám neochorel.
 

50/50

Len taký detail:
Výsledok testovania rýchlotestom môžeme pokojne zadefinovať ako všetko, čo sa môže/nemusí stať, teda 50/50.
Takže testovanie môže odhaliť napr. 100 000 pozitívnych a zároveň ďalších 100 000 neodhalí. (čísla je možné ľubovoľne meniť, princíp zostáva)
 

 

Co teda navrhujes, ako postupovat?

>nemá zmysel celoplošne testovať, môj názor.
 

Premoriť

Ako hovoril Gusto: nech odpadne, čo je choré :)

Situácia je vážna, takže to bol nevhodný ftip. Ale svetlo v tuneli nevidím. Iba ak prepustiť Kičuru a Jankovskú, za GP Kočnera a vládu prevezme úradnícka vl&#229;da na čele s Ficom :)
 

 

1. Prísne postihovať nedodržiavanie opatrení. (ako sa môže pred Úrad vlády vôbec dostať nejaký dav)
2. Na 14 dní zavrieť všetky školy.
3. Hraničný režim - iba logistika, obchod.
4. ... atď. (ale na to máme odborníkov)
 

 

@xperia: rozumne napisany plan
 

< 1 2

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop