Korzár logo Korzár Prešov
Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Koronavírus v Bardejove: V kúpeľoch odhalili 15 pozitívne testovaných (minúta po minúte)

Odberné miesta navštívil aj Mikas. V meste musia zavrieť škôlku.

Načítavam video...
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celoplošné testovanie v Bardejove: Priebeh sme sledovali naživo (minúta po minúte):

22:00 - Minútu po minúte sme ukončili, dianie v Bardejovskom okrese budeme mapovať aj zajtra.

Skryť Vypnúť reklamu

21:45 - Na Orave a v Bardejove dnes otestovali 59 613 ľudí, z toho 2207 bolo infekčných. Informoval o tom na facebooku minister obrany Jaroslav Naď.

Celkovo za piatok a sobotu vykonali 121 518 testov, infekčných bolo 4 432 osôb, čo predstavuje 3,65 percenta.

18:49 - Celkovo otestovali od piatka do dnešnej 17. hodiny 112 335 ľudí a odhalili 4 085 infekčných ľudí, čo predstavuje približne 3,64 percenta z celkového počtu testovaných.

Súvisiaci článok Prvá západná krajina, ktorá sa pokúša plošne testovať, píšu o Slovensku v zahraničí Čítajte 

"Včera a dnes dostalo 108 000 ľudí papier, že sú negatívni, ale vôbec nemusia byť negatívni. Im sa tá infekcia môže rozbehnúť v najbližší deň. Tí, čo boli v piatok testovaní, už môžu byť dnes infekční," uviedol Matovič.

18:33 - Na Orave a v okrese Bardejov otestovali dnes do 17.00 hodiny 50 430 ľudí, z nich bolo infekčných 1860. Informoval o tom premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii.

Skryť Vypnúť reklamu

Druhý deň pilotného testovania označil za úspešnejší.

Celkovo sa od piatka vykonalo 112 335 testov, infekčných je 4085 ľudí.

17:25 - Zdravotníci dnes do 14:00 na Orave a v okrese Bardejov otestovali 31 231 osôb, z ktorých bolo 1 076 infekčných. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

Celkovo od piatka otestovali 93 136 ľudí, z ktorých 3 301 je infekčných. Ich celkový percentuálny podiel je teda 3,54 percenta.

16:24 - V rámci plošného testovania odhalili 15 pozitívne testovaných klientov Bardejovských kúpeľov. Podľa ekonomicko-obchodnej riaditeľky Tamary Šatankovej tam v piatok mali ubytovaných približne 500 klientov.

"K dnešnému dňu, zhruba k 12.00 hod., bolo 15 klientov pozitívne testovaných. Takmer 90 percent z nich už opustilo Bardejovské kúpele, išli domov do domácej karantény. Zvyšní klienti, ktorí boli pozitívne testovaní a nemali možnosť odísť, pretože nemali spoj alebo nemal po nich kto prísť, sú izolovaní na samostatných izbách v rámci kúpeľov," uviedla.

Skryť Vypnúť reklamu

Stravu im vynášajú k dverám a majú prísny zákaz opustiť izbu.

"Každý z týchto klientov je nahlásený u kúpeľného ošetrujúceho lekára a má povinnosť opustiť kúpele v čo najkratšej možnej dobe," povedala Šatanková.

16:02 - Hlavný hygienik Ján Mikas opätovne vyzval obyvateľov Oravy a okresu Bardejov, aby využili možnosť dať sa otestovať antigénovými testami.

"Zavedenie antigénových testov podporujem, pretože dokážu dostatočne a rýchlo identifikovať ľudí s veľkou vírusovou náložou - teda najviac infekčných, ktorí môžu ľahko nakaziť iných, vrátane tých najzraniteľnejších. Takýmto testovaním ich môžeme identifikovať a nariadiť domácu izoláciu. Netreba si dať následne urobiť RT-PCR test," uviedol.

Mikas pripomína, že ak sa podarí znížiť riziko prenosu nákazy, tak bude Slovensko bližšie k tomu, aby sa zmenil nepriaznivý vývoj chorobnosti na ochorenie Covid-19.

15:56 - V obci Hertník pochádzala viac ako tretina zo všetkých doteraz testovaných z iných obcí a z okresného mesta.

Dnes tam podľa starostu obce Jozefa Semaneka otestovali 338 ľudí, z toho bolo 120 z iných obcí a z Bardejova.

"Od piatka rána do dnešnej 15. hodiny bolo celkovo otestovaných 582 občanov, z ktorých ich bolo z Hertníka 421 a cudzích bolo 161 ľudí," uviedol Semanek s tým, že doteraz sa prišla otestovať približne polovica obyvateľov obce.

15:39 - Uznávaný vedec Pavol Čekan sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálne používaným antigénovým testom.

15:27 - Obec Smilno v Bardejovskom okrese hlási nedostatok testov na nedeľňajšie testovanie. Dôvodom je i zvýšený záujem o testovanie ľudí zo susedných okresov.

Rezort obrany ubezpečuje, že testy budú dodané.

"Čiastočne boli dodané materiály na dezinfekciu. Je však nedostatok testov a certifikátov. Momentálne na nedeľu nemáme. Ľudia prichádzajú z iných obcí a z mesta Bardejov, kde odberné miesta nestíhajú," uviedla Silvia Paľová z Obecného úradu v Smilne.

"V prípade, že niektorá z obcí hlási predpokladaný nedostatok testov na nedeľu, môžu sa spoľahnúť, že sú im v týchto chvíľach distribuované," uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

14:56 - V Bardejove je dnes aj hlavný hygienik Ján Mikas, navštívil viaceré odberové miesta.

14:30 - „S veľkou radosťou môžem potvrdiť, že neevidujeme žiadne problémy z hľadiska testovania. Posilnili sme odberové tímy, lebo sa nám v priebehu dňa nahlásili ďalší zdravotníci. Tým pádom môžete vidieť aj menšie rady. Prosíme občanov z iných okresov, aby zvážili, či je nutné, aby sa dali pretestovať,“ povedal Naď v Bardejove.

Súvisiaci článok Minister Naď: Hlasy pochybovačov začali pomaly utíchať Čítajte 

Popri armáde, polícii, hasičoch a zdravotníkoch sa minister poďakoval špeciálne samosprávam: „Nemali to ľahké, ale ukázalo sa, že to spoločne funguje. Samosprávy i štátna správa robia fantastickú robotu a som im za to vďačný."

14:01 - Záujem ľudí o pilotnú fázu testovania neutícha podľa ministra obrany Jaroslava Naďa ani počas druhého testovacieho dňa. Do 12.00 hod. sa v štyroch okresoch Slovenska podarilo urobiť 21 942 odberov, identifikovali okolo 750 pozitívnych ľudí. Minister to povedal na dnešnom brífingu v Bardejove s tým, že ide o vyšší počet ako včera v rovnakom čase.

"Celkovo máme k 11.00 hodine dnešného dňa otestovaných 83 847 ľudí, z toho 2975 bolo identifikovaných ako infekčných, čo je priemer 3,55 percenta," doplnil Naď.

Okres Bardejov má nižšie percento nakazenia ako je uvedený priemer zo štyroch testovaných okresov. Špeciálne v meste je to číslo ešte nižšie. Najhoršie je to v okrese Tvrdošín.

"Dovoľte, aby som zdôraznil, lebo dochádza k zamieňaniu pojmov, že tí ľudia, ktorí sú antigénovými testami označení pozitívne, sú infekční. Nie je to o tom, že nám tie testy ukazujú, kto má nákazu v tele. Oni nám presne identifikujú infekčných ľudí. Týchto 2975 ľudí dnes vie a do včera nevedelo, že sú infekční a roznášajú nemoc ďalej. Týchto ľudí dávame preč z obehu a chránime všetkých nás ostatných. Je to veľmi dôležité," zdôraznil Naď.

„Ak mali negatívny test, to znamená že nie sú infekční, ale musia sa naďalej správať zodpovedne, aby sa nenakazili. Teoreticky nemusia byť negatívni, len nie sú infekční,“ vysvetlil.

13:12 - Do Bardejova sa chystá minister obrany Jaroslav Naď. O 13.30 má prísť na ZŠ Wolkerova.

12:46 - Na základe výsledkov plošného testovania od pondelka zatvoria na desať dní materskú školu (MŠ) na Ulici Pod Vinbargom v Bardejove. Rovnako po konzultácii s hygienikmi dôjde k úprave režimu mestského úradu.

O záveroch dnešného rokovania krízového štábu informoval hovorca mesta Štefan Hij. Ako povedal, odberné miesta začali dnes ráno v meste fungovať bez problémov.

"O ďalších opatreniach budeme bližšie informovať v nedeľu po získaní informácií, na základe ktorých budeme môcť prijímať ďalšie aktuálne opatrenia," povedal Hij.

Radnica zároveň prosí obyvateľov mesta, aby dodržiavali nariadenia štátnych orgánov týkajúce sa obmedzenia pohybu a mobility na celom území Slovenska.

"Toto upozornenie platí najmä v súvislosti s blížiacimi sa sviatkami a návštevami hrobových miest," dodal hovorca.

12:25 Pracovníci na Bardejovskej Zábave si dobrovoľne skrátili prestávku asi o 25 minút. Otestovali všetkých ľudí, ktorí čakali v rade približne od desiatej.

Pracovať začnú opäť o 13:00.

12:10 - Viac ako dve tretiny ľudí starších ako desať rokov otestovali zatiaľ v obci Kurov. Ako uviedla starostka obce Mária Špirková (Smer), je možné, že nebude dosť testov.

"Začali sme o 8.00 h a oproti včerajšku je to oveľa lepšie. Dnes prišli ďalší štyria zdravotníci, takže ich je päť, ide to plynule, ľudia nestoja v dlhých radoch, materiálu zatiaľ máme dosť," povedala Špirková.

Súvisiaci článok Koronavírus na Slovensku: Naď pripúšťa, že možno budú musieť zakázať testovanie ľudí z iných okresov (minúta po minúte) Čítajte 

Včera bolo podľa jej slov otestovaných 237 ľudí, dnes viac ako 160 z celkového počtu 572 ľudí starších ako desať rokov.

"Veľa ľudí je v robote mimo okresu, ale chodia k nám na testovanie aj obyvatelia iných obcí a miest. Asi bude treba ešte testy, ale to je v kompetencii príslušníkov Ozbrojených síl SR, ktorí podľa potreby zabezpečujú materiál," dodala.

11:56 - Mesto Bardejov informovalo, že v súvislosti s koronavírusom ruší počnúc dneškom poskytovanie veľkoobjemových kontajnerov pre uloženie veľkých odpadov pre občanov mesta a uzatvára prevádzku zberného dvora pre verejnosť až do odvolania.

11:54 - Priebeh testovania je podľa ministra obrany Jaroslava Naďa zatiaľ hladký. Ráno otvorili všetkých 182 odberných miest.

"Posilnili sme počet odberných tímov. Niekde, kde sme mali včera jeden tím, sú dnes dva, aby proces išiel rýchlejšie. Je to spôsobené najmä tým, že máme k dispozícii viac zdravotníckeho personálu," zdôvodnil.

Súčasťou odberových tímov a personálu zabezpečujúceho operáciu Spoločná zodpovednosť je dnes 2003 osôb, z toho takmer polovica sú profesionálni vojaci, ďalej policajti, hasiči, zdravotníci, zamestnanci samospráv. Oproti včerajšku sa zapojilo aj výrazne viac dobrovoľníkov, celkovo 277.

11:31 - Dnes a zajtra budú pri pilotnej fáze testovania uprednostnení obyvatelia z troch okresov Oravy a z okresu Bardejov. Informoval o tom minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Zhodnotil, že evidujú veľký počet záujemcov o pretestovanie z iných okresov. V prípade, že sa budú míňať pripravené kapacity na tento víkend, pripustil, že testovanie ľudí z iných ako dotknutých okresov budú musieť zakázať.

11:19 - Testovanie v obci Smilno v Bardejovskom okrese využívajú aj ľudia zo susedných okresov Svidník a Stropkov. V piatok mali zdravotníci k dispozícii 650 testov. Podľa starostu Vladimíra Barana je možné, že ich bude málo.

V obci majú približne 700 obyvateľov. Starších ako desať rokov je asi 550 a približne 250 z nich už test absolvovalo. Podľa starostu od vypuknutia pandémie mali v obci 22 pozitívne testovaných ľudí .

"Myslím si, že pre najpostihnutejšie okresy by testovanie úplne stačilo. Obávam sa, že ak to bude pre celé Slovensko, asi to bude logisticky dosť problematické zvládnuť," skonštatoval starosta.

"Som zo Smilna a prišiel som sa dať otestovať pre istotu, aby sme vedeli, na čom sme. Pravdepodobne to má zmysel. Zachytia veľa pozitívnych prípadov a tým pádom ich môžu dať do karantény," dodal obyvateľ obce Rudolf Špak.

11:05 - Minister práce Milan Krajniak je v Bardejovskom okrese už druhý deň.

Súvisiaci článok Krajniak prišiel do okresu Bardejov povzbudiť ľudí. Rozdával aj sladkosti Čítajte 

Toto víkendové testovanie je prípravou na celoslovenské, zdôraznil. Podľa neho by sa to malo zvládnuť.

„Tým, že pri celoslovenskom testovaní bude niekoľkonásobne viac testovacích okrskov, tak opäť predpokladám, že na začiatku môžu byť nejaké prevádzkové problémy, ale takisto rýchlo, ako sa to vychytalo teraz, tak odhadujem, že aj budúci týždeň sa to podarí vychytať,“ povedal.

„Chcel by som poprosiť všetkých zdravotníkov a lekárov, lebo iba oni môžu oficiálne robiť odbery, aby boli tak láskaví a zaregistrovali sa pre celoplošné testovanie. To by bolo teraz najpotrebnejšie. Vidíme, že z hľadiska iného logistického zabezpečenia to funguje,“ vyzýva.

10:53 - Testovanie na Bardejovskej Zábave prebieha benevolentne. Ľudia sa skupinkujú, rozprávajú, niektorí si dávajú dole rúško a pofajčievajú.

Súvisiaci článok Pribudlo ďalších 2890 nakazených, z toho na východe vyše tisíc. Zomrelo 25 ľudí Čítajte 

10:38 - Na Slovensku pribudlo za piatok 2890 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19, urobilo sa 13 525 testov.

Najviac ich bolo v Prešovskom kraji (750), o niečo menej v Žilinskom (659), v Košickom (315), v Trenčianskom (301), v Nitrianskom (282), v Banskobystrickom (231), v Trnavskom (201) a v Bratislavskom kraji (151).

Pribudlo, žiaľ, aj 25 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia Covid-19. Spolu ich tak evidujeme už 159.

9:34 - V Zborove sa začal druhý odberový deň na minútu presne, teda o ôsmej ráno.

Zo začiatku bol nápor, v tejto chvíli je situácia už pokojnejšia. Zborovčania môžu chodiť aj mimo rozpisu, podľa potreby.

Aktuálne je v obci za druhý deň otestovaných zhruba 150 ľudí. Trom z nich vyšiel pozitívny test.

9:30 - Starosta obce Zborov Ján Šurkala (nezávislý) o tom, ako dopadol prvý deň testovania, na sociálnej sieti napísal: "Bez vystatovania smelo poviem, že asi najlepšie na Slovensku. Čísla sú jasné - podarilo sa nám v piatok otestovať 898 ľudí (z ktorých bolo 21 pozitívnych). Bol to deň č. 1, odberové tímy sa stretli v piatok ráno prvýkrát v živote. Početné chyby v príprave sa nám operatívne podarilo odstrániť. A istota, s akou odberové tímy a ďalší podporný personál pracovali, dávala istotu aj ľuďom. Čo sme aj spätne pocítili."

Starosta sa na FB stránke Zborov online poďakoval zdravotníkom, vojakom, policajtom i občanom. Vyzdvihol pritom pokojnú atmosféru a disciplínu.

Poukázal však aj na niekoľko nedostatkov. Napríklad na to, že sa našlo "niekoľko jedincov, ktorí za každú cenu potrebovali demonštrovať svoju stupiditu", ďalej na to, že niektoré veci mali byť pripravené vopred, na nedostatok personálu či "odklonenie" ľudí z iných obcí na testovanie do tých, kde to funguje a ide hladko.

8:35 - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina)
je dnes v okrese Bardejov.

V Bardejovskej Novej Vsi navštívi zariadenie sociálnych služieb, pozrie si aj odberné miesta v obciach Zborov a Gaboltov.

V pláne má tiež návštevu lekárov v Nemocnici s poliklinikou sv. Jakuba v Bardejove.

Včera večer si bol pozrieť aj odberné miesto bardejovskom sídlisku Vinbarg.

8:30 - Od dnešného dňa až do nedele 1. novembra platí na celom Slovensku zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do práce, cesty na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti či zabezpečenia nevyhnutných potrieb, prípadne pobytu v prírode v okrese bydliska.

Súvisiaci článok V opatreniach sú nejasnosti, vyhodnotí ich policajt na mieste (otázky a odpovede) Čítajte 

V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov môžu ľudia využívať výnimky zo zákazu vychádzania len v prípade, že budú mať negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu. Ten nesmie byť starší ako 23. október. Na zvyšku Slovenska nie je potrebný.

8:00 - Odberné miesta v Bardejovskom okrese otvorili.

7:55 - V okrese Bardejov pokračuje pilotný projekt plošného testovania. Zoznam odberných miest v mestách nájdete tu.

7:00 - Na Orave a v okrese Bardejov v piatok otestovali dokopy 61 905 ľudí, pozitívnych bolo 2 225 z nich. V okrese Bardejov bolo 534 pozitívnych na 19 535 testovaných.

Výsledky piatkového testovania okometoval aj premiér Igor Matovič.

"Infekčných máme za piatok 3,59 % testovaných, ale pozor, keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s Covid-19, ktorí sú infekční, až 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na Covid-19, ale nie sú infekční. To môže znamenať, buď ste už infekční boli a už pre svoje okolie riziko nepredstavujete, alebo vás infekčná fáza ešte len čaká v najbližších dňoch. Preto prosím, zostaňte aj s negatívnym testom naďalej mimoriadne opatrní, lebo neviete, či nie ste niekto z tých, kto bude v najbližších dňoch infekciu nenápadne šíriť," upozornil Matovič.

6:00 - Ústredný krízový štáb vo štvrtok večer definitívne potvrdil, že v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo na Orave a v okrese Bardejov sa počas tohto víkendu bude konať pilotné testovanie na nový koronavírus.

Počas nasledujúcich dvoch víkendov bude nasledovať plošné testovanie aj na ostatnom území Slovenska.

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Najčítanejšie na Prešov Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Desať dôvodov, prečo študovať na Trnavskej univerzite
 4. Buďte v najlepšej spoločnosti!?
 5. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 6. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 7. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 8. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 9. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené
 10. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 2. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 3. dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier
 4. Anketu Elektromobil roka 2021 ovládla ŠKODA
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Zmeny v systéme revíznych postupov
 7. Compliance – kto by mal byť zodpovedný?
 8. Tabaková mládež. Čo s ňou?
 9. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 10. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 29 779
 2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 15 198
 3. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 852
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 613
 5. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 7 560
 6. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 687
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 5 622
 8. Karnozín – účinná látka s obrovským potenciálom 2 902
 9. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 604
 10. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne 2 133

Blogy SME

 1. INEKO: Vláda v ostatnom čase nerešpektuje výsledky výberových konaní. Verejné inštitúcie sa nezávislejšími stále nestávajú
 2. Rudolf Pado: Ako prišla armáda o majetok a občania o verejný záujem
 3. Iveta Bakitová: Peru - od conquistádorov po Dänikena
 4. Štefan Vidlár: List Ježiškovi
 5. Ján Šeďo: Kedy je to v záujme občanov a kedy nie, alebo existuje morálny kódex poslanca NRSR ?
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí
 7. Marek Strapko: Konšpirátori opäť pošteklili primitívne pudy
 8. Michal Hradil: Trochu (kontroverznej) očkovacej matematiky
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 11 373
 2. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 874
 3. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 550
 4. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 988
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 960
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 396
 7. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 081
 8. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 3 979
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ján Herák oznámil vzdanie sa mandátu 9. júna 2021.

Herák v OĽaNO ďalej pracuje.


11 h
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Polícia pátra po zdrojoch klamstiev.


50m

Blogy SME

 1. INEKO: Vláda v ostatnom čase nerešpektuje výsledky výberových konaní. Verejné inštitúcie sa nezávislejšími stále nestávajú
 2. Rudolf Pado: Ako prišla armáda o majetok a občania o verejný záujem
 3. Iveta Bakitová: Peru - od conquistádorov po Dänikena
 4. Štefan Vidlár: List Ježiškovi
 5. Ján Šeďo: Kedy je to v záujme občanov a kedy nie, alebo existuje morálny kódex poslanca NRSR ?
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí
 7. Marek Strapko: Konšpirátori opäť pošteklili primitívne pudy
 8. Michal Hradil: Trochu (kontroverznej) očkovacej matematiky
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 11 373
 2. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 874
 3. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 550
 4. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 4 988
 5. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 960
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 4 396
 7. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 081
 8. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 3 979
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu